İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Okuma Süresi: 8 dakika

İnternetten para kazanmanız için yollar göstermeyi misyon edinmiş olan web sitemizde en temel olarak internetten nasıl para kazanabileceğinizi hem elle tutulur sağlam örnekler ile hem de sitemizdeki hali hazırdaki konular ile değinmek istiyorum.

Gerçekten hala internetten para kazanmanın imkansız olduğunu veya kazanılsa bile bu işin çok zor olduğu için imkanlar dahilinde olmadığını düşünen önemli derecede sayılabilecek bir kitle olduğunu farkettim. Nacizane fikrim bu kitle ya daha önce tatsız bir deneyim yaşamış veya giriş seviyesinde kısa sürede yapması gereken şeyleri uzatarak yaptığından bu konuda artık yılmış veya ümitsizliğe kapılmış. Elbette bu işin birtakım zorlukları var ancak internetten para kazanmak asla imkansız olmadığı bir yana dursun yakın gelecekte internet olmaksızın yapılan işlerin randımanında önemli raddede bir azalma olacak. Dolayısıyla profesyonel anlamda olmasa bile bu işten birşeyler kapmak için en azından amatör anlamda girişmeniz hem birşeyler öğrenmek hem deneyim kazanmak hem de bunların yanı sıra ek gelir kazanmak açısından gereklilik arz etmektedir.

İNTERNETTEN PARA KAZANILDIĞININ ISPATI

Eğer internetten para kazanıldığına inanmayanlardansanız kolay ve kısa yoldan hemen para kazanabileceğinizi ıspat niteliğinde Eşya Satarak Para Kazan konusuna göz atabilirsiniz. Artık işinize yaramadığını düşündüğünüz ve evde yer kaplayan eşyalarınızı sadece bir profil oluşturarak satışa sunabilir ve elinize para geçtiğinde sanıyorum ki internetten para kazanıldığına ikna olmuş olacaksınız.

İNTERNET SİTESİ AÇARAK PARA KAZAN

En basitinden sıfır sermaye ile bir blog açabilirsiniz. Açtığınız blog sürükleyiciliği olması açısından özellikle ilgi alanınız olmalı yani bu işten keyif alıyor olmalısınız. Blog Yazarak Para Kazan konusunda en ince ayrıntısıyla ele aldığımız makaleyi inceleyebilirsiniz.

Diyelimki ücretsiz bir blog açtınız ve artık para kazanmanın zamanı geldiğini düşünüyorsunuz. Bunun için Link Satışı Yaparak Para Kazan konusunda belirtmiş olduğumuz teknikler ile hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi ücretsiz açtığınız bir blog’un kayda değer bir ziyaretçisi olduktan sonra ücretli bir profesyonel domain alarak daha da büyüyebilirsiniz hem böylece reklam alma gücünüz de artacaktır. Diğer yandan domain alımı ve satımı da başlı başına bir iştir. Bu konuda da deneyim kazanmak isterseniz Domain Al Sat Para Kazan konusunu inceleyebilirsiniz. Ya da dilerseniz bir blog açmak yerine makale yazarak herhangi bir reklam ağına girmeden taze taze para kazanabilmek adına Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler bölümündeki siteleri inceleyebilirsiniz.

İnternet sitesi açarak para kazanmak bu işte deneyim kazanmak için önemli bir başlangıçtır çünkü internet ortamındaki çoğu zorluğu burada deneyimleyebilirsiniz fakat bu işe giriştiğinizde göreceksiniz ki sormanız gereken birçok soru olacak bunun için bu konuda deneyimli arkadaşlara ihtiyacınız olacak bunun için de Webmaster Forumları Listesi konusundan forumlara kayıt olabilirsiniz.

E-TİCARET YAPARAK PARA KAZAN

Ticaret yapmak heleki e-ticaret yapmak kurtlar sofrasında kuzu aramaya benzer birçok rakibinizin olduğunu ve ürün seçimini önemli bir planlama ile yapmanız gerekiyor. İnternette Ne Satabilirim? konusunu inceleyebilir ve İnternette En Kolay Satılacak Ürünler konusu ile fikir alabilirsiniz. Her ne kadar kurtlar sofrası olsa da çeşitli taktikler ve akıllıca bir deneyim ile göreceksiniz ki internette e-ticaret vasıtasıyla para kazanmanın binbir çeşit yöntemi var. Her yöntemi denemeniz mümkün olmayabilir ama yaşanmış deneyimler ile size en yakın olan ve yapmanızın en müsait olduğu yöntemi seçebilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

INSTAGRAM İLE PARA KAZAN

Tabi E-Ticaret yalnızca bir web sitesi ile yapılmaz. Hatta sosyal ağlar vasıtasıyla da sadece bir profil oluşturarak potansiyel mağazanızı açabilirsiniz. Mesela instagramda satış yapma fikri güzel bir düşünce ancak unutmayın satış yapmak istiyorsanız her halukarda kurtlar sofrasındasınızdır dolayısıyla, Ne satılır? Nasıl satılır? Bunun planlaması düzgün bir şekilde yapılması gerekiyor. Bunun için İnstagramda Ne Satılır? konusunu inceleyebilirsiniz. Tabi sosyal medya işin içine girdiğinde yalnızca satış değil influencer olarakta para kazanabilirsiniz. Sonuçta ana konumuz internette para kazanmak ve amaç para kazanmak ise çeşitli yöntemler ile İnstagram’dan nasıl para kazanıldığını gösteren İnstagram’dan Para Kazanma Taktikleri konusunu ısrarla okumanızı tavsiye ederim. Eğer az buçuk yabancı diliniz de varsa Yabancı İnstagram Hesap ile Para Kazan konusuna da göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

YOUTUBE İLE PARA KAZAN

İş işten geçti başını alan yürüdü diye düşünmeyin. Gün geçtikçe daha fazla internete yönelen nesil için medya anlayışı tamamen internete doğru kayıyor. Öncelikle Youtube’da Ne Kanalı Açmalıyım? konusu ile ilham alabilir ve sonrasında Youtube Para Kazanma Şartları konusundan bilgi edinebilir ve çeşitli taktikler almak için de Youtube’da Para Kazanma Yöntemleri konusuna bakabilirsiniz. Eğer video çekme konusunda kendinize güvenmiyor fakat Youtube’dan da geri kalmak istemiyorsanız Youtube ile Video Çekmeden Para Kazan konusunu da muhakkak okumalısınız.

YATIRIM YAPARAK PARA KAZAN

Sonuçta bir web sitesi açmak domain almak her biri sermaye gerektiren ve dolayısıyla yatırım gerektiren işler ancak hali hazırdaki anlık gerkemeyecek sermayeniz ile bir risk sermayesi edinerek yatırım yapabilirsiniz. Dolar Al Sat Para Kazan ve Döviz Al Sat Para Kazan konularında değindiğim bölümlerin yanı sıra Kripto Paralar ile mesela Bitcoin Yatırımı Yaparakta para kazanabilirsiniz. Ancak öncesinde Bitcoin Borsaları Karşılaştırması yapıp sizin için en uygun olan borsayı seçmeniz gerekecek.

Yok eğer döviz veya kripto para değil de emtia cinsinde bir yatırım yapmak istiyorsanız En Ucuz Altın Nerede Satılır? konusunu veya Gümüş Yatırımı Taktikleri konusunu inceleyebilirsiniz. Bu konularda hem fiziki hem de bankalar aracılığı ile altın veya gümüş’ü en uygun ve cazip şekilde nasıl alınabileceğiniz işlediğimiz için sizler için oldukça faydalı olacak.

İNTERNETTEN PARA KAZAN

İnternet kullanılarak para kazanabileceğiniz yöntemler saymakla bitmez. Hatta bundan 5 yıl sonra şimdi şu anda akla hayale gelmeyecek yepyeni yatırım fırsatları karşımıza çıkacaktır ancak çok uzağa gitmeye gerekte yok geleneksel olarak işleri de internet ortamında daha randımanlı yapabilir ve hedef kitlenizi büyütebilirsiniz. Mesela fotoğrafçılık yapabilecek kriterlere sahipsiniz diyelim bunu internet ortamına taşıyarak neden potansiyel müşteriler edinmeyesiniz? Bu arada Fotoğrafçılık Yaparak Para Kazan konusunda bunu en ince ayrıntısıyla işledik.

İlla geleneksel işler değil. Mesela pasif gelir ile para kaznamayı duymuşsunuzdur. Durun siz söylemeden ben söyliyim yatarak para kazanma diye geçer ancak işin esası tabiki öyle değil. Ancak bir sistematiği kurarak siz işin başında olmadan bile para kazandığınız yöntemler diyebiliriz. Pasif Gelir ile Para Kazanmak için 10 Yöntem konusu size bu konuda iyi bir klavuz olacak.

Saymakla bitiremem internetten para kazanma konusunu ancak son olarak hali hazırda yapılmış web sitelerini kullanarakta para kazanabilirsiniz. İllaki Letgo, Sahibinden, N11 gibi siteleri kastetmiyorum. Mesela Upwork ile Para Kazanma Taktikleri ile sıradışı bir para kazanma yöntemi geliştirebileceğiniz gibi sadece Türkiye değil tüm dünyada Fiverr’da Satış Yaparak Para Kazan konusunda değindiğimiz gibi üstelik herhangi bir tecrübe de gerekmeden de para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Dilara Candaner

Dilara Candaner

Maltepe Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunuyum. Oldukça ayrıntıcı ve hobileriyle meşgul biriyim. Günümü sürekli olarak öğrenmeye ve öğretmeye çabalayarak geçiriyorum. Daha önce Dmoz.org açık dizin projesinde "Sağlık ve Güzellik" kategorisi editörü olarak görev aldım. Şahsi olarak bazı özel sebeplerden dolayı bir Youtube Makyaj kanalı yönetmesem de birçok makyaj kanalında asistan olarak görev aldım. Birçok kanalda içerik ve senaryo düzenleyicisi olarak çalıştım, dolayısıyla video düzenleme işleri de yaptım. Genel olarak youtube konuları, makyaj ve güzellik konuları, içerik ve senaryo konularının yanı sıra el emeği üretimi ve bu konulardaki tavsiyeler üzerine paylaşımlarda bulunacağım. Ayrıca sosyal medya varlığı ve geliştirmesi konusundaki tecrübelerimi de aktaracağım.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yapılan yorumlar
0 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
1 Yorum yazarları
E-TicaretHepsiblog Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
E-Ticaret
Ziyaretçi
E-Ticaret

En kolayı gibi gözüken aslında en zoru. En zoru gibi gözüken aslında en kolayı. Mesela youtube ile para kazanmak en kolayı gibi gözükebilir ama esasında gösterilen çabaya bağlı olarak en zoru Youtube ile para kazanmaktır. Tabi zaman biraz geçip belirli bir kitleye ulaştıktan sonra youtube ile para kazanmak çok keyifli hale gelir. Çoğu kişi için ise e-ticaret yaparak para kazanmak bunların arasında en zorudur ancak bir web sitesi açıp satışa başlamak kadar kolaydır. Bir düşünün kar marjı yüksek ancak alınabilinecek birkaç ürün grubu düşünün. Hatta şöyle yapın! Gidin aliexpress‘e ve Türkiyede asla bulunamayacak bir ürün bulmaya gayret edin. (Türkiyede eşi benzeri olmayan ve rahatlıkla satılacak bir ürün olsun) Sonra da bunu sipariş verin ve üzerine %50 kar marjı koyarak satışa çıkarın. İşte hepsi bu kadar. Belki sadece 1 satışta 50 TL kar elde edilir ancak youtube’da video’nun kaç kere izlenmesi gerekir o küçümsediğin 50 TL için bir düşünün. (Satış fiyatını… Devamını oku »

Hepsiblog
Ziyaretçi
Hepsiblog

Bloglar hiç olmadığı kadar popüler. İnternetten önceki karanlık çağlarda, bir niş hobiniz olsaydı, o zaman bu konuda bilgi paylaşmaya gelince kendi başınızaydınız. Günümüzde, küresel bağlantı, sizinle aynı ilgi alanlarına sahip insanlarla bağlantı kurmayı mümkün kılmaktadır. Para için blog yazmak, çevrimiçi para kazanmanın kolay bir yolu olabilir. Sizin için önemli olan veya sizi ilgilendiren ve bunun için para alan herhangi bir şey hakkında blog yazabilirsiniz. Aşağıdakiler dahil, blogculara ödeme yapılmasının çeşitli yolları vardır: Ortaklık ürünlerinin tanıtımı Ortaklık programlarının satışı komisyonu kazanma Satan ürün, içerik ve bilgi satışı Satış reklam alanı Ücretli konuk blogcu fırsatları Ayrıca, bir bloga başlamak delicesine kolaydır. WordPress gibi modern araçlar. Tamamen işlevsel bir blog oluşturmak ve yayınlamak için kapsamlı bir bilgisayar bilgisine sahip olmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Bu platformlar blogunuzu basit bir sürükle ve bırak arayüzü ile oluşturmanıza olanak sağlar. Seçilebilecek binlerce tema ve stil var. Tarzınıza uygun bir şablon bulduğunuzda, anında çevrimiçi olarak kolayca para… Devamını oku »