Instagramda Ne Satılır? Satılacak Ürün Fikirleri

Instagram’da satış yaparak para kazanmak için karar verdiniz ya da bir şekilde internetten para kazanmak istiyorsunuz ve instagram’ın güzel bir yol olabileceğini düşündünüz. Zira çevrenizde hatta arkadaşlarınız arasında instagramdan satış yapanlar var. O halde şimdi geniş bir yelpazede instagramda satış yapmak istiyorum konusunu detaylı bir şekilde ele alarak başlangıçta neler yapmalısınız? instagramda satılan ürünler nereden alınıyor? satışınızı artıracak etmenler, en karlı satılan ürünler, kargo ile ilgili yapacaklarınız, takipçi artırma gibi konuları derinlemesine ele alalım.

İnstagramda Neler Satılır?

instagram satış fikirleri olarak yalnızca fiziki ürünleri ele alıp instagramda en karlı satılan ürünler ve instagramda en çok satışı yapılan ürünler gibi kategorileri düşünerek optimum bir liste hazırladım. İnstagram’da satış yapmak dışındaki para kazanma fikirleri için instagram’da para kazanma taktikleri konusunu okuyabilir ya da eğer instagram dışında internette satacağınız ürünler konusunda öneri istiyorsanız internette en kolay satılan ürünler konusuna bakabilirsiniz. Tabi ürün seçiminde tedarik edebilmekte önemli. İşte instagramda satış yapmak istiyorum diyenler için ürün listesi ve açıklamaları.

1- Instagramda Elbise Satmak

Instagram’da satış yapıp kar elde edebileceğiniz en güzel ürünlerden biri elbise satmak. Zorluk açısından beden olmaması ve değişim ya da en kötü ihtimal iade süreçleri gibi durumlar ile ilgilenmek zorundasınız ancak unutmayın sonuçta bir ticaret yapıyorsunuz. Türkiyede Instagram üzerinde Elbise Satışı diğer ülkelere nazaran oldukça yüksek. Kadınlar için özellikle ilgi çekici bir sayfa ve ilgi çekebilici ürünler ile bir kitle oluşturmanız mümkün.

2- Instagramda El Yapımı Ürünler Satmak

El Yapım ürünler için esasında belirli bir yeteneğiniz veya öncesinde bir tecrübeniz olması gerekiyor. Örneğin yapmış olduğunuz bir örgü veya el işçiliği ile üretebildiğiniz boyadığınız fincan, tepsi ya da süs eşyası ne varsa bunu bir konsept olarak instagramda sayfa açarak sunabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ürünün nasıl yapıldığı ile ilgili videolar yapmak sayfa kitlenizi artırmada inanılmaz bir role sahiptir. Dolayısıyla başkaları yapar benden satın almaz mantığı ile yaklaşmak yerine her zaman için daha fazla kitleye sahip olmaya çalışmalısınız.

3- Instagramda Ayakkabı Satmak

Ayakkabılar yine en az Elbiseler kadar özellikle Instagramda alışveriş için uygun ürünlerdir. Yine elbise satışı gibi numara olmama gibi problemler veya ürün iade gibi problemler olacaktır ancak satış hacmi en üstlerde olan ayakkabı satışı özellikle instagramda oldukça önemli. Yapmanız gereken şey ise fotoğrafları olabildiğince net ve ürün açıklamalarını da tüm sorulara cevap olabilecek nitelikte olması gerekiyor.

4- Instagramda Çanta Satmak

Kadınlar için Çanta oldukça önemlidir. Instagram’da eğer fotoğrafları güzel bir şekilde çanta satış sayfası hazırlar ve açıklamalarını da düzgünce koyarsanız satış patlaması yapmamanız olanaksız olacaktır. Üstelik çanta satışı için beden gibi bir problem de söz konusu değil.

5- Instagramda Güneş Gözlüğü Satmak

Genelde bu kategori kışın çalışan veya okuyan yazın ise boş kalan kişiler için güzel bir tavsiye olsa da aslında güneş gözlüğü satışı dışında sayfada kış zamanlarında 4. maddedeki çanta satışını da ekstra olarak yapabilirsiniz. Güneş gözlüğü modelleri piyasada bulmak oldukça zor olabiliyor şu şartlarda internet üzerinden heleki instagramdan belirli bir hedef kitleye sahip olduktan sonra satış yapmak inanılmaz boyutlarda başarıyı da beraberinde getirir.

6- Instagramda Eşarp Satışı Yapmak

Evet çok zor bir kategori çünkü eşarp satışı için çok fazla rakibiniz var. Neden? Çünkü eşarp satışı yapmak çok kolay. Tedarik edebileceğiniz bir yer bulun ve bu ürünlerin fotoğrafını güzel bir şekilde sergileyin. İşte bu kadar. Peki bu kadar zor ve rakiplerimiz fazla ise ne yapacağız? İşte bunun için sürekli olarak sayfanızı takip etmeniz gerekiyor. Zira hızlı bir şekilde yanıt vermediğiniz her potansiyel müşteri artık başkasının müşterisidir. Ayrıca özellikle Eşarp kategorisinde satışı yapacağınız ürünlerin satılabilecek nitelikte olup olmadığını iyi anlamanız gerekiyor. Bunu diğer eşarp satışı yapan sayfaları analiz ederek yapabilirsiniz.

7- Instagramda Fantezi İç Giyim Satışı Yapmak

İnsanlar mağazalardan fantezi türündeki iç çamaşırı gruplarını veya fantezi kostümüalmakta zorlanır. Çünkü yalnızca bir şey satın almak değil işin içerisine detaylar da giriyor bu yüzden ürünü incelemek ve istediğini sormak zor olabiliyor bu nedenle internetten ve özellikle instagramdan fantezi iç giyim ürünlerini satmak ve bu kitleyi elde etmek hiç zor değil. Ancak bu kategoride fotoğraflar saymış olduğum 10 kategoridekinden bile önemli. Düzgün fotoğraflar (Mümkünse birkaç açıdan) ve ayrıntılı bir ürün açıklamasıyla birlikte instagram sayfanız’ın açıklama kısmında da ürün kargo esnasında kapalı ve kesinlikle içinde ne olduğu belli olmayacak şekilde gönderildiğini belirttiğiniz mesaj satış potansiyelini ciddi derecede artıracaktır.

8- Instagramda Hediyelik Eşya Satmak

Doğum günleri ya da özel günlerde hediye almak ve bu konuda düşünmek bile oldukça zor olabiliyor. Bu sorulara cevap niteliğinde açmış olacağınız bir hediyelik eşya instagram sayfası oldukça popüler olabilir. Yapmanız gereken şey gerçekten sizin alabileceğiniz nitelikte veya özel günde gerçekten alınabilecek özellikle ürünleri sayfanıza eklemek. Yani öyle pek satışı olamayacak yüzlerce ürün yerine gerçekten üzerine düşünerek ekleyeceğiniz 30-40 ürün bile çok daha etkili olacaktır. Fotoğraf kalitesi, çekim açısı ve ürünaçıklaması oldukça önemli.

9- Instagramda Aksesuar Satmak

Hiç kuşku yokki Aksesuar, takı gibi ürünler internette en çok satışı yapılan ürünler kategorisinde. Ayırt edici özelliklerinizle ve kategorilendirilmiş bir şekilde (Halhal, bileklik, kolye) tarzı satış yapmanız ve mümkünse dikey satışlara yönelmeniz hedef kitlenizin potansiyel müşteri olma olasılığını da artıracaktır. Sadece örnek vermek için söylemiş olayım ki; sahte altın bilezik ve kolyeler gibi bir sayfa, üzerinde ilgilenir ve günlük paylaşımlar yapılırsa, çok büyük bir satış hacmine kavuşabilirsiniz.

10- Instagramda Kozmetik Ürünler Satmak

Kozmetik ürünleri instagramda satışa çıkarmak da oldukça mantıklı çünkü sürekli tükenen ve tükendikçe tekrar alınan ürünlerdir. Yani bu kategoride açmış olduğunuz her müşteri sizin tekrar müşteriniz olma olasılığı çok yüksek. Bu yüzden müşteri memnuniyetine oldukça önem vermelisiniz. Örneğin bir parfüm veya makyaj ürünleri hatta bu ürünler ile ilgili videolar yaparsanız müşteri kitleniz ile aranızda inanılmaz bir etkileşim olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir