Instagramda Ne Satılır? Satılacak Ürün Fikirleri

Okuma Süresi: 8 dakika

Instagram’da satış yaparak para kazanmak için karar verdiniz ya da bir şekilde internetten para kazanmak istiyorsunuz ve instagram’ın güzel bir yol olabileceğini düşündünüz. Zira çevrenizde hatta arkadaşlarınız arasında instagramdan satış yapanlar var. O halde şimdi geniş bir yelpazede instagramda satış yapmak istiyorum konusunu detaylı bir şekilde ele alarak başlangıçta neler yapmalısınız? instagramda satılan ürünler nereden alınıyor? satışınızı artıracak etmenler, en karlı satılan ürünler, kargo ile ilgili yapacaklarınız, takipçi artırma gibi konuları derinlemesine ele alalım.

İnstagramda Neler Satılır?

instagram satış fikirleri olarak yalnızca fiziki ürünleri ele alıp instagramda en karlı satılan ürünler ve instagramda en çok satışı yapılan ürünler gibi kategorileri düşünerek optimum bir liste hazırladım. İnstagram’da satış yapmak dışındaki para kazanma fikirleri için instagram’da para kazanma taktikleri konusunu okuyabilir ya da eğer instagram dışında internette satacağınız ürünler konusunda öneri istiyorsanız internette en kolay satılan ürünler konusuna bakabilirsiniz. Tabi ürün seçiminde tedarik edebilmekte önemli. İşte instagramda satış yapmak istiyorum diyenler için ürün listesi ve açıklamaları.

1- Instagramda Elbise Satmak

Instagram’da satış yapıp kar elde edebileceğiniz en güzel ürünlerden biri elbise satmak. Zorluk açısından beden olmaması ve değişim ya da en kötü ihtimal iade süreçleri gibi durumlar ile ilgilenmek zorundasınız ancak unutmayın sonuçta bir ticaret yapıyorsunuz. Türkiyede Instagram üzerinde Elbise Satışı diğer ülkelere nazaran oldukça yüksek. Kadınlar için özellikle ilgi çekici bir sayfa ve ilgi çekebilici ürünler ile bir kitle oluşturmanız mümkün.

2- Instagramda El Yapımı Ürünler Satmak

El Yapım ürünler için esasında belirli bir yeteneğiniz veya öncesinde bir tecrübeniz olması gerekiyor. Örneğin yapmış olduğunuz bir örgü veya el işçiliği ile üretebildiğiniz boyadığınız fincan, tepsi ya da süs eşyası ne varsa bunu bir konsept olarak instagramda sayfa açarak sunabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ürünün nasıl yapıldığı ile ilgili videolar yapmak sayfa kitlenizi artırmada inanılmaz bir role sahiptir. Dolayısıyla başkaları yapar benden satın almaz mantığı ile yaklaşmak yerine her zaman için daha fazla kitleye sahip olmaya çalışmalısınız.

3- Instagramda Ayakkabı Satmak

Ayakkabılar yine en az Elbiseler kadar özellikle Instagramda alışveriş için uygun ürünlerdir. Yine elbise satışı gibi numara olmama gibi problemler veya ürün iade gibi problemler olacaktır ancak satış hacmi en üstlerde olan ayakkabı satışı özellikle instagramda oldukça önemli. Yapmanız gereken şey ise fotoğrafları olabildiğince net ve ürün açıklamalarını da tüm sorulara cevap olabilecek nitelikte olması gerekiyor.

4- Instagramda Çanta Satmak

Kadınlar için Çanta oldukça önemlidir. Instagram’da eğer fotoğrafları güzel bir şekilde çanta satış sayfası hazırlar ve açıklamalarını da düzgünce koyarsanız satış patlaması yapmamanız olanaksız olacaktır. Üstelik çanta satışı için beden gibi bir problem de söz konusu değil.

5- Instagramda Güneş Gözlüğü Satmak

Genelde bu kategori kışın çalışan veya okuyan yazın ise boş kalan kişiler için güzel bir tavsiye olsa da aslında güneş gözlüğü satışı dışında sayfada kış zamanlarında 4. maddedeki çanta satışını da ekstra olarak yapabilirsiniz. Güneş gözlüğü modelleri piyasada bulmak oldukça zor olabiliyor şu şartlarda internet üzerinden heleki instagramdan belirli bir hedef kitleye sahip olduktan sonra satış yapmak inanılmaz boyutlarda başarıyı da beraberinde getirir.

6- Instagramda Eşarp Satışı Yapmak

Evet çok zor bir kategori çünkü eşarp satışı için çok fazla rakibiniz var. Neden? Çünkü eşarp satışı yapmak çok kolay. Tedarik edebileceğiniz bir yer bulun ve bu ürünlerin fotoğrafını güzel bir şekilde sergileyin. İşte bu kadar. Peki bu kadar zor ve rakiplerimiz fazla ise ne yapacağız? İşte bunun için sürekli olarak sayfanızı takip etmeniz gerekiyor. Zira hızlı bir şekilde yanıt vermediğiniz her potansiyel müşteri artık başkasının müşterisidir. Ayrıca özellikle Eşarp kategorisinde satışı yapacağınız ürünlerin satılabilecek nitelikte olup olmadığını iyi anlamanız gerekiyor. Bunu diğer eşarp satışı yapan sayfaları analiz ederek yapabilirsiniz.

7- Instagramda Fantezi İç Giyim Satışı Yapmak

İnsanlar mağazalardan fantezi türündeki iç çamaşırı gruplarını veya fantezi kostümü almakta zorlanır. Çünkü yalnızca bir şey satın almak değil işin içerisine detaylar da giriyor bu yüzden ürünü incelemek ve istediğini sormak zor olabiliyor bu nedenle internetten ve özellikle instagramdan fantezi iç giyim ürünlerini satmak ve bu kitleyi elde etmek hiç zor değil. Ancak bu kategoride fotoğraflar saymış olduğum 10 kategoridekinden bile önemli. Düzgün fotoğraflar (Mümkünse birkaç açıdan) ve ayrıntılı bir ürün açıklamasıyla birlikte instagram sayfanız’ın açıklama kısmında da ürün kargo esnasında kapalı ve kesinlikle içinde ne olduğu belli olmayacak şekilde gönderildiğini belirttiğiniz mesaj satış potansiyelini ciddi derecede artıracaktır.

8- Instagramda Hediyelik Eşya Satmak

Doğum günleri ya da özel günlerde hediye almak ve bu konuda düşünmek bile oldukça zor olabiliyor. Bu sorulara cevap niteliğinde açmış olacağınız bir hediyelik eşya instagram sayfası oldukça popüler olabilir. Yapmanız gereken şey gerçekten sizin alabileceğiniz nitelikte veya özel günde gerçekten alınabilecek özellikle ürünleri sayfanıza eklemek. Yani öyle pek satışı olamayacak yüzlerce ürün yerine gerçekten üzerine düşünerek ekleyeceğiniz 30-40 ürün bile çok daha etkili olacaktır. Fotoğraf kalitesi, çekim açısı ve ürün açıklaması oldukça önemli.

9- Instagramda Aksesuar Satmak

Hiç kuşku yokki Aksesuar, takı gibi ürünler internette en çok satışı yapılan ürünler kategorisinde. Ayırt edici özelliklerinizle ve kategorilendirilmiş bir şekilde (Halhal, bileklik, kolye) tarzı satış yapmanız ve mümkünse dikey satışlara yönelmeniz hedef kitlenizin potansiyel müşteri olma olasılığını da artıracaktır. Sadece örnek vermek için söylemiş olayım ki; sahte altın bilezik ve kolyeler gibi bir sayfa, üzerinde ilgilenir ve günlük paylaşımlar yapılırsa, çok büyük bir satış hacmine kavuşabilirsiniz.

10- Instagramda Kozmetik Ürünler Satmak

Kozmetik ürünleri instagramda satışa çıkarmak da oldukça mantıklı çünkü sürekli tükenen ve tükendikçe tekrar alınan ürünlerdir. Yani bu kategoride açmış olduğunuz her müşteri sizin tekrar müşteriniz olma olasılığı çok yüksek. Bu yüzden müşteri memnuniyetine oldukça önem vermelisiniz. Örneğin bir parfüm veya makyaj ürünleri hatta bu ürünler ile ilgili videolar yaparsanız müşteri kitleniz ile aranızda inanılmaz bir etkileşim olur.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Yapılan yorumlar
0 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
6 Yorum yazarları
SelinjaleSamet AkkayaBerilÖykü Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Selin
Ziyaretçi
Selin

Günümüzde Instagram üzerinden satış yaparak oldukça yüksek miktarda kazançlar elde eden tanıdıklarım var. Bunlara ek olarak Sosyal Medya takipçi hizmetleri tarzında satışlar gerçekleştirmek de mantıklı bana kalırsa. Çünkü insanlar artık beğeni ve takipçi sayısına çok dikkat ediyor ve bunların düşük olmasının kötü bir şey olduğunu düşünüyor. Sonuç olarak Fake olsa bile sahte beğeni ve takipçi alımına yöneliyorlar.

jale
Ziyaretçi
jale

instagram’da satış yapabilmek için bile olsa bir firma açılması gerekiyor. Kısmen daha önce bahsetmiştin ancak şahıs firması açıp evi iş yeri olarak göstererek home office açarsak giderlerimiz ne olur? bununla ilgili bir bilgi sanıyorum çok faydalı olacaktır.

Samet Akkaya
Ziyaretçi
Samet Akkaya

Instagramda hiçkimsenin satmadığı ürünleri satmak en büyük başarıyı beraberinde getirir. Mesela Aliexpress’e girin ve ihtiyaç duyulabilecek çok farklı bir ürün bulun. Bu ürünün Türkiye’de olmadığına özellikle dikkat edin. Ardından bu ürünü Türkiye’de anılabilecek bir isimle bir instagram sayfası oluşturun. Etrafta benzeriniz hiç olmayacağı için ve rekabet etmek zorunda olacağınız (en azından kısa vadede) kimse olmadığı için eliniz daha rahat olacaktır. Fiyat koyma konusunda abartıya kaçmadan kar edebileceğiniz fiyatlar sunup, yalnızca ticari bir sayfaymış gibi değil de daha çok kendi sayfalarına yorum yapan hatta onların fotoğraflarını beğenen arkadaş canlısı biri olun. Sizin paylaşımlarınıza yorum yapanların yorumlarını mutlaka beğenin ve her yoruma bir cevap yorum yazın. Bunlar kullanıcılarınızı etkileşime sokmak için tetikleyici olacaktır.

Beril
Ziyaretçi
Beril

Instagram bugünlerin en popüler sosyal medyalarından biri. Dünyanın her yerinden insanlar kullanıyor. Özellikle Türkiye’de Instagrama aşırı bir yüklenme var. Instagramı kullanan kişiler ise 18 yaşından tutun 60 yaşındaki büyükanneler bile kullanıyor. Yani temelde, Instagramda satış yapmak için seçici olmaya gerek yok.

Instagramda her türlü ürün satışı için potansiyel bir kitle var. Bu yüzden sizi en çok ilgilendiren ve tedariğini en kolay yaptığınız ürünü seçmenizin size pozitif faydası olacaktır. Örneğin seyehat etmeyi seviyorsanız, bir seyehat sayfası açıp iyi bir miktarda takipçi toplayabilirsiniz. Yalnızca fiziksel ürün satışı olarak düşünmeyin bu verdiğim örnek gibi ekstra şeyler ile sponsorluklar vesilesiyle de para kazanabilirsiniz özellikle tutkulu olduğunuz şeylere de odaklanın.

Öykü
Ziyaretçi
Öykü

Instagram üzerinden satış yaparak gerçek anlamda büyük kazançlar elde edilebiliyor. Satılabilecek o kadar ürün var ki yeter ki bir miktar birikiminiz olsun.

Instagram fotoğraflara odaklı bir sosyal ağ olduğundan, görsel uyarıcı olan her şey Instagram’da satılabilir.

Tabi bunların yanında sonuçta Instagram bir sosyal medya. Süper bir ilgi çekici içerik oluşturmak yetmez bunu sürekli hale getirmelisiniz. Dolayısıyla ürünlerinizin fotoğraflarının yanı sıra videolarını da yayınlamalısınız ve bunu sürekli olarak yapmalısınız.

Diğer yandan Instagramda doğru kişileri takip etmeli ve etiket kullanımını en düzgün şekilde yapmalısınız. Tabi emojileri de kullanmanız içtenliğinizi daha iyi yansıtacaktır.

Erdal
Ziyaretçi
Erdal

Instagram’da ben de satış yapmayı düşünüyorum. Aklımda birkaç ürün var. Mesela kanvas tablo, cüzdan, kadın ayakkabısı ve çanta düşünüyorum. Daha karar veremedim ama büyük bir ihtimal kadın ayakkabı olacak.

Bir konu hakkında tutkulu değilseniz ve sadece para için yapıyorsanız, kesinlikle karşılığındaki verimi tam alamazsınız bu instagramda satış için de böyle youtube’da video yayınlamak için de böyle.

Başarılı bir instagram hesabı oluşturmak zaman ve özveri gerektiriyor. Mesela her gün paylaşım yapmak ve kaliteli içerikler sağlamak gerekiyor. Eğer hesabınızdaki ürünlerin satışı üzerine bir tutkunuz yoksa muhtemelen instagram sayfanızın geleceği pek iç açıcı olmayacaktır.