Yabancı Instagram Hesap ile Para Kazan (Haftalık 500$)

Geçmişte yalnızca bir kaç farklı sayfa ile yaptığım fakat sonradan iş yoğunluğumun artması sebebi bıraktığım bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Yabancı instagram sayfalarınıza aldığınız reklamların ücretleri neler? 10 bin takipçisi olan bir sayfaya 24 saatlik hikaye reklamı için size en fazla ne kadar ödediler? Bana 125$ ödeyen kişiler oldu. Bu rakama Türkiye’de ulaşmanız mümkün mü? 500 bin takipçisi olan hesaplar bile 24 saatlik reklam için 500-750tl arası ücret alıyorken sizin küçük hesaplarla daha fazla kazanmanız mümkün. Ve inanın hayal değil.

Üst Bilgi: Aşağıda anlattığım adımları 1’den fazla hesap ve 1’den farklı kategoride uyguladığınız zaman ciddi kazançlara ulaşacaksınız.

1. Kategori belirle
Öncelikle kendimize bir kategori belirlemeliyiz. Kategori belirlerken dikkat etmemiz gereken tek kriter; e-ticarete uygun olmasıdır.
Kedi & Köpek sayfası,
Giyim, kombin, saç ya da güzellik sayfası,
Motor fan sayfaları vs.. gibisinden tam anlamıyla niş olması yeterli olacaktır. Yani bir komedi sayfası ile iş yapamazsınız, nişe yönelmek zorundasınız.

2. Gerekli araçlar
İşlerimizi hızlı gerçekleştirmek için bazı otomasyon araçlarına ihtiyacımız olacak.

 • Bunlardan ilki InstaFly ya da benzeri bir yazılım olmalı. (Şahsi tavsiyem, bağlantım yok.)
 • Yabancı bot takipçi ve oto beğeni alabileceğiniz herhangi bir SMM firması.
 • Açmış olduğunuz kategori ile alakalı resimler ve açıklamalar.
 • Açmış olduğunuz sayfa ve içeriklere en uygun #hashtag listesi.

3. Başlayalım
Elbette ilk işimiz Instagram sayfası kasmak ve büyütmek olacak. Örnek veriyorum; Sneakers sayfası açalım. Gerekli resimleri, açıklamaları ve hashtagleri araştırdık. InstaFly’a günde 4 içerik girecek şekilde zamanladık. Zamanlarken dikket etmemiz gereken kısım saatler olmalı. USA’de en aktif saatleri seçmeliyiz. Bizde nasıl tüm reklamlar 22:00’dan sonra verilmeye başlanıyorsa onlarda da o şekilde. İçeriklerimizi aktif saatlerde girmek üzere zamanlayalım.

InstaFly ile hedef kitlemiz üzerinden takibe takip ile hesabımızı kasmaya başlayalım (Buraları geçiyorum, takipçi kasmak sizde.) Açmış olduğumuz hesaba 5-10K arası takipçi attıralım, aylık 250-500 arası oto beğeni paketi satın alalım.

Instagram hesabımız yavaş yavaş palazlandı, yeşermeye başladı. İstatistiklerde giderek yükseldi ve tatmin edici seviyeye geldi. Bundan sonra bize reklam veren kişileri bulmamız gerekir.

4. Reklam veren bulma
Amerika’lı bir vatandaş internet ile hiç alakası olmamasına rağmen e-Ticaret işine girmeyi düşünür. Bu halkın çoğunda vardır ve asıl amaçları para kazanmaktan çok kendilerine yeni bir beceri katmaktır. İkinci olarakta pasif gelir yaratmak ve bir iş sahibi olmaktır. Yani onlarda ki kültür tam olarak şu şekilde; e-Ticaret sitesi satın almak ya da açmak = Yeni bir iş kurmak.

Hedef kitlemiz: Henüz piyasayı ve sektörü keşfetmemiş, tek arzusu ilk satışını yapmak ya da mevcut satışını artırmak olan Amerika’lı. Pusuya yatmış ve avını bekleyen kaplan gibi hissetmeyin kendinizi, masum bir iş yapıyoruz

Bu insanlara ulaşmak için aşağıda ki yolları kullanabilirsiniz.

 1. Exchange Shopify ile satışa sunulan siteleri takip edin. Kategoriniz ile alakalı siteleri izlemeye alın, listesini tutun. Belli bir zaman sonra satışta olan site satıştan kaldırılacaktır. Büyük ihtimalle site yeni sahibine teslim edilmiştir. Bu sitelere girerek “İletişim” sayfalarından mail adreslerini, varsa facebook ya da Instagram gibi doğrudan ulaşım kanallarını alacağız.
 2. Google ile e-Ticaret sitelerini bulmak için şöyle bir arama kalıbı kullanabilirsiniz; “sneakers”intext:Store Shopify. -theme çıkan siteler Shopify ile satış yapan/yapmaya çalışan sitelerdir. Aynı şekilde iletişim kanallarından sahiplerine ulaşacağız.

5. Final
Elimizde mail/instagram ya da benzeri iletişim kanalları mevcut. Artık tek yapmamız gereken onlara mail göndermek olacak. Mail atarken şunlara dikkat ediniz;

 1. Kesinlikle sitelerini ve yaptıkları işi övmelisiniz,
 2. Pazarlık yapmaya hazır olduğunuzu belirtmelisiniz,
 3. Fiyat konusunda çekimser davranmamalısınız,
 4. Instagram analytics verilerini doğrudan mesajınıza eklemelisiniz,
 5. Reklamdan sonra yapılacak ortalama satış tahmininizi belirtmelisiniz, (10k kişi görecek, bunlardan %20’si sitenize girecek ve %20’nin yarısı alışveriş yapacak.)
 6. Sosyal ve Dijital pazarlama ile daha önce yapılmış olan araştırmaları ve faydalarını anlatan sitelere link vereceksiniz. (Instagram sayesinde milyoner oldu: siteadi.com/konu-linki)
 7. Resmi dil kullanmayacaksınız ancak saygıda kusur etmeyeceksiniz. Kibar ve nazik olacaksınız.

Konu Emre “Empower” Demir / R10 Yardımıyla yazılmıştır. Kendisine buradan teşekkürlerimi bir borç bilirim. Instagram ile ilgili sıradışı para kazanma taktikleri için takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir