Yabancı Instagram Hesap ile Para Kazan (Haftalık 500$)

Okuma Süresi: 5 dakika

Geçmişte yalnızca bir kaç farklı sayfa ile yaptığım fakat sonradan iş yoğunluğumun artması sebebi bıraktığım bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Yabancı instagram sayfalarınıza aldığınız reklamların ücretleri neler? 10 bin takipçisi olan bir sayfaya 24 saatlik hikaye reklamı için size en fazla ne kadar ödediler? Bana 125$ ödeyen kişiler oldu. Bu rakama Türkiye’de ulaşmanız mümkün mü? 500 bin takipçisi olan hesaplar bile 24 saatlik reklam için 500-750tl arası ücret alıyorken sizin küçük hesaplarla daha fazla kazanmanız mümkün. Ve inanın hayal değil.

Üst Bilgi: Aşağıda anlattığım adımları 1’den fazla hesap ve 1’den farklı kategoride uyguladığınız zaman ciddi kazançlara ulaşacaksınız.

1. Kategori belirle
Öncelikle kendimize bir kategori belirlemeliyiz. Kategori belirlerken dikkat etmemiz gereken tek kriter; e-ticarete uygun olmasıdır.
Kedi & Köpek sayfası,
Giyim, kombin, saç ya da güzellik sayfası,
Motor fan sayfaları vs.. gibisinden tam anlamıyla niş olması yeterli olacaktır. Yani bir komedi sayfası ile iş yapamazsınız, nişe yönelmek zorundasınız.

2. Gerekli araçlar
İşlerimizi hızlı gerçekleştirmek için bazı otomasyon araçlarına ihtiyacımız olacak.

 • Bunlardan ilki InstaFly ya da benzeri bir yazılım olmalı. (Şahsi tavsiyem, bağlantım yok.)
 • Yabancı bot takipçi ve oto beğeni alabileceğiniz herhangi bir SMM firması.
 • Açmış olduğunuz kategori ile alakalı resimler ve açıklamalar.
 • Açmış olduğunuz sayfa ve içeriklere en uygun #hashtag listesi.

3. Başlayalım
Elbette ilk işimiz Instagram sayfası kasmak ve büyütmek olacak. Örnek veriyorum; Sneakers sayfası açalım. Gerekli resimleri, açıklamaları ve hashtagleri araştırdık. InstaFly’a günde 4 içerik girecek şekilde zamanladık. Zamanlarken dikket etmemiz gereken kısım saatler olmalı. USA’de en aktif saatleri seçmeliyiz. Bizde nasıl tüm reklamlar 22:00’dan sonra verilmeye başlanıyorsa onlarda da o şekilde. İçeriklerimizi aktif saatlerde girmek üzere zamanlayalım.

InstaFly ile hedef kitlemiz üzerinden takibe takip ile hesabımızı kasmaya başlayalım (Buraları geçiyorum, takipçi kasmak sizde.) Açmış olduğumuz hesaba 5-10K arası takipçi attıralım, aylık 250-500 arası oto beğeni paketi satın alalım.

Instagram hesabımız yavaş yavaş palazlandı, yeşermeye başladı. İstatistiklerde giderek yükseldi ve tatmin edici seviyeye geldi. Bundan sonra bize reklam veren kişileri bulmamız gerekir.

4. Reklam veren bulma
Amerika’lı bir vatandaş internet ile hiç alakası olmamasına rağmen e-Ticaret işine girmeyi düşünür. Bu halkın çoğunda vardır ve asıl amaçları para kazanmaktan çok kendilerine yeni bir beceri katmaktır. İkinci olarakta pasif gelir yaratmak ve bir iş sahibi olmaktır. Yani onlarda ki kültür tam olarak şu şekilde; e-Ticaret sitesi satın almak ya da açmak = Yeni bir iş kurmak.

Hedef kitlemiz: Henüz piyasayı ve sektörü keşfetmemiş, tek arzusu ilk satışını yapmak ya da mevcut satışını artırmak olan Amerika’lı. Pusuya yatmış ve avını bekleyen kaplan gibi hissetmeyin kendinizi, masum bir iş yapıyoruz

Bu insanlara ulaşmak için aşağıda ki yolları kullanabilirsiniz.

 1. Exchange Shopify ile satışa sunulan siteleri takip edin. Kategoriniz ile alakalı siteleri izlemeye alın, listesini tutun. Belli bir zaman sonra satışta olan site satıştan kaldırılacaktır. Büyük ihtimalle site yeni sahibine teslim edilmiştir. Bu sitelere girerek “İletişim” sayfalarından mail adreslerini, varsa facebook ya da Instagram gibi doğrudan ulaşım kanallarını alacağız.
 2. Google ile e-Ticaret sitelerini bulmak için şöyle bir arama kalıbı kullanabilirsiniz; “sneakers” intext:Store Shopify. -theme çıkan siteler Shopify ile satış yapan/yapmaya çalışan sitelerdir. Aynı şekilde iletişim kanallarından sahiplerine ulaşacağız.

5. Final
Elimizde mail/instagram ya da benzeri iletişim kanalları mevcut. Artık tek yapmamız gereken onlara mail göndermek olacak. Mail atarken şunlara dikkat ediniz;

 1. Kesinlikle sitelerini ve yaptıkları işi övmelisiniz,
 2. Pazarlık yapmaya hazır olduğunuzu belirtmelisiniz,
 3. Fiyat konusunda çekimser davranmamalısınız,
 4. Instagram analytics verilerini doğrudan mesajınıza eklemelisiniz,
 5. Reklamdan sonra yapılacak ortalama satış tahmininizi belirtmelisiniz, (10k kişi görecek, bunlardan %20’si sitenize girecek ve %20’nin yarısı alışveriş yapacak.)
 6. Sosyal ve Dijital pazarlama ile daha önce yapılmış olan araştırmaları ve faydalarını anlatan sitelere link vereceksiniz. (Instagram sayesinde milyoner oldu: siteadi.com/konu-linki)
 7. Resmi dil kullanmayacaksınız ancak saygıda kusur etmeyeceksiniz. Kibar ve nazik olacaksınız.

Konu Emre “Empower” Demir / R10 Yardımıyla yazılmıştır. Kendisine buradan teşekkürlerimi bir borç bilirim. Instagram ile ilgili sıradışı para kazanma taktikleri için takipte kalın.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Yapılan yorumlar
3 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
7 Yorum yazarları
ElifparakazanBurakMervemeryem Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Elif
Ziyaretçi
Elif

Bot takipçilerin yerine instafly gibi programlar aslında kullanmak daha mantıklı. İnsanlarla direk etkileşime girmek daha mantıklı ve daha iyi sonuç alınması için tavsiye edilebilecek bir program olarak düşünüyorum.

Merve
Ziyaretçi
Merve

Yabancı olmayan normal Türk hesaplarla ne kadar kazanabiliriz sizce? 70-80 Bin arası bir takipçim bulunuyor ve nerelerden reklam alabileceğimi bilmiyorum. Takipçilerim %70 bayan %30 erkek ağırlıklı.

meryem
Ziyaretçi
meryem

Instagramdan birçok kişi para kazanıyor. Ama benim pek bilgim olmadığı için sıcak bakmıyordum. Instagram kullanımı oldukça arttı. Bu konudaki fikir ve strateji gayet makul. Bence üzerinde düşünmeye değer.

Şener
Ziyaretçi
Şener

Sosyal medya üzerinden birsürü para kazanma yöntemi var, instagram üzerinden paylaştığınız bu şekilde para kazanmak hiç aklıma gelmemişti. Bilgiler için teşekkür ederiz.

Berkan
Ziyaretçi
Berkan

Instagram’da IVR ile çok ciddi paralar kazanılıyor. O kadar araştırmama rağmen konuyla ilgili detaylı bir bilgiye ulaşamadım. Ayrıca içeriğinizi de çok beğendim. Yazılarınız gerçekten çok kaliteli…

Burak
Ziyaretçi
Burak

Gerçekten müthiş bir kur işlet devret sistemi ile güzel paralar kazanabilceğimizi göstermişsiniz. instagramda bazı link ve içerikler spamda. İlk mesaj gönderiliyor, ikinci mesajı göndermiyor hesap hata veriyor bunu nasıl çözebiliriz?