Eşya Satarak Para Kazan

Okuma Süresi: 2 dakika

Kullanmadığınız eşyaları internette satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için internette birçok web sitesi hali hazırda var ancak ben Letgo.com veya Dolap.com gibi bu konuda müşterileri kolay bulabileceğiniz platformları kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Şimdi gelelim ipucuna… Aslına bakarsanız direk olarak 2. El eşyalarınızı veya kullanmadığınız eşyaları satma platformu olan bu web siteleri misyonunu yerine getiriyor olsa da bu durum sizin için belki de şu anda pekte gerekli olmayabilir ancak bundan para kazanabileceğiniz veya çok karlı çıkabileceğiniz durumlar mevcut. İşte bu makalede ondan biraz bahsedeceğim.

1- ÇOK UCUZA SATIN AL VE KULLANIP SAT: Birşey satın almak istiyorsun örnek; güzel bir elbise veya ceket. Fakat bir veya birkaç kere kullanmayı düşünüyorsun. İşte bu durumda 2. El ürün satın alarak normalde alacağın ürünü yarı yarıya fiyatına alman mümkün ama bununla bitmedi. Yine aynı platformda bu ürünleri satışa koyarak bu ürünü hem kullanıp hem de kar etme olanağın bile var. En kötü ihtimalle bile çok ama çok düşük bir fiyata ürünü kiralamış gibi oluyorsun.

2- SATARAK PARA KAZAN: Sitedeki ürünlerde piyasa fiyat araştırması yapıp bu ürünleri daha ucuza temin edebileceğiniz bir yerler biliyorsanız, ya da sitede normalden daha düşük fiyatlı bir ürün bulduysanız bu ürünü satın alıp daha güzel fotoğraflarını çekerek tekrar satışa koyabilirsiniz. Emin olun fotoğraf çekimi kalitesi bu web sitelerinde çok işe yarıyor. Ancak şuna dikkat etmelisiniz ki satmak için alacağınız ürünü iyi kontrol etmeniz gerekir. Eğer bozuk bir ürün satın alırsanız elinizde patlayabilir.

Letgo ve Dolap platformlarının mobil uygulamaları da mevcut. Hatta mobil kullanıcılar için daha detaylı istatistiki verilere ulaşabilirsiniz. Önemli bir uyarı daha yapmam gerekiyor ki. Al-Sat yaparak para kazanmadan önce düzgün bir profil oluşturarak elinizde olan ve harika çekimler ile ve detaylı anlatımlar ile birkaçtane ürün yayınlayın ve bu uygulamaları biraz detaylıca öğrendikten sonra para kazanmak için girişimlerde bulunun.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yapılan yorumlar
0 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
2 Yorum yazarları
Bilal Can AkdoğanAnıl Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Bilal Can Akdoğan
Ziyaretçi
Bilal Can Akdoğan

Bu konuyu okuyalı sanırım 1 sene falan oldu. Aslında reklamlarda falan görmüştüm letgo’yu falan ama hiç ilgimi çekmemişti. Bu siteye denk gelip bu konuyu okuduktan sonra 2. el eşya satmaya karar vermiştim. O gündür bu gündür internetten 2. el eşya alıp satıyorum ve sırf bu nedenle ettğim karın haddi hesabı yok. Yalnızca bütçeye girdi oluşmakla kalmayıp ayrıca bu eşyaları kullanmam da cabası.

Ek olarak önerebileceğim şeyler eşyalarınızı çok iyi kullanın. Çünkü satacağınız bir eşyayı satacağınız zaman müşteri o eşyanın oldukça temiz olmasını isteyecektir. Birde tabi sunumunu çok iyi yapın. Letgo’ya yüklerken çektiğiniz fotoğraflar kaliteli ve mümkünse birkaç açıdan olsun.

Zaten benim gibi alışırsanız bir müddet sonra bu işin ustası olup fotoğtafını çekme konusunda olsun, satış konusunu açma olsun epey profesyoneli olduk. Şu kriz zamanlarında bunu öğrenip tekrar bu sayfayı görmek benim için enteresan oldu. Herkese tavsiye ederim.

Anıl
Ziyaretçi
Anıl

Aslında eşya satmak için ilk olarak bir eşyaya sahip olmamız lazım. Bunun için de genelde bir ücret ödemesi yapıyoruz. Bu yüzden tam kar getiremeyebiliyor. Bazı özel eşyaları alıp satarak iyi para kazanabilirsiniz. Örneğin geçen yıl 20 TL gibi bir rakama aldığım kitabı bu yıl 80 TL ‘ye satabiliyorum.