Fiverr’da Satış Yaparak Para Kazan (Tecrübe Gerektirmez)

Fiverr.com web sitesi oldukça popüler hizmet satış platformu. Fiverr Para Çekme veya Fiverr Ödeme almakonusunun dışında Fiverr Vergi ve Fiverr’dan Para Kazanmak konularına detaylıca gireceğiz. Fiverr’dan Nasıl Para Kazanılır? sorusuna ise verilecek yüzlerce cevap var fakat biz ipucu mahiyetinde ve hiç tecrübegerekmeden bir detaydan bahsedeceğim. Fiverr Nasıl Kullanılır? konusuna da daha sonra detaylıca gireceğiz. Şimdi Fiverr’dan ufak tefek aylık giderlerinizi çıkarmak ya da cebinize harçlık koymak için yapabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğim.

Fiverr Para Kazanma Taktiği

  1. Fiverr üyeliği oluşturun,
  2. Seoclerk üyeliği oluşturun,
  3. Fiverr’da 10$ altı fiyatı olan, en çok satılan ürünlerin listesini çıkarın,
  4. Burada bulduğunuz ürünleri seoclerk’te araştırın ve fiyatlarını not edin,
  5. Fiverr 10$ altı satışlarınızda 1$ komisyon alır, bunu da listenize ekleyin,
  6. SeoClerk’te bulduğunuz ürünleri Fiverr’a klonlayın. Benim tavsiyem; başlık ve açıklamalarda bir kaç değişiklik yapmanızdır.
  7. Fiverr’da ki teslimat tarihini, seoclerkte ki teslim tarihinden +1 fazla yapın. Mesela seoclerkte teslim için 2 gün yazıyorsa siz Fiverr’a 3 gün yazın.
  8. Ne kadar çok ürün eklerseniz o kadar çok satarsınız.

Mesela Türkiye’de Makale piyasasında 20TL’ye ingilizce makale yazıyorlar ve teslim süresi genelde 1 gün. Fiverr’da 500 kelimeyi 5 dolara yazan da var, 30 dolara yazan da. Ya Hintli ya da başka bir ortadoğu ülkesi vatandaşı bunlar.

Aynı mantık ile onlarca platformu kullanarak gelirlerinizi artırabilirsiniz. Oldukça zahmetsiz bir iştir, yıllardır Hintli kardeşlerimiz bu sayede geçinmekte ve kazanç sağlamaktadır. Türkler olarak sektörümüzü yalnızca yerel kullanıyoruz ve kazançlarımız sınırlı. Global çapta başlangıç için yapılması uygun bir yöntemdir.

Fiverr Nedir?

Fiverr son yılların en büyük freelancer iş paylaşım merkeziolmaya aday bir platform. Bu platform üzerinden internet üzerinde yapmış olduğunuz küçük hizmetlerden tutun büyük hizmetlere kadar satış yapabiliyorsunuz zira bu türlüsü herkesin işine geliyor çünkü, örneğin; minik anlamda site yapmış fakat sitesine logo hazırlamak isteyen ve bu işlerden hiç anlamayan birisini düşünün. Sağda solda grafikçi arayacak, aradığı grafikçilerden fiyat alacak derken hem süreci uzatacak hem de isteyeceği şeye belki de ederinin çok üstünde bir meblağ ödeyecek. Bunun yerine zaten rekabet içeren bir ortamdan istediği hizmete oldukça uygun sahip olabileceği için ve Fiverr markasıyla güvence aldığı için hem iş yapan hem de iş veren için oldukça kullanışlı bir platform olmaktadır.

Kaynak: Emre “Empower” Demir / R10

Belirttiğim kaynaktaki arkadaş için özellikle bir kaç kelam etmek istiyorum. Kendisi çok kaliteli konular açarak internet ortamında çoğu kişinin paylaşmaktan pek hoşlanmayacağı şeyleri rahatlıkla paylaşıyor ve ortaya böyle güzel konular çıkıyor. Kendisinin izniyle yazılarını paylaşmaya devam edeceğiz. Teşekkürler Empower.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir