Fiverr’da Satış Yaparak Para Kazan (Tecrübe Gerektirmez)

Okuma Süresi: 3 dakika

Fiverr.com web sitesi oldukça popüler hizmet satış platformu. Fiverr Para Çekme veya Fiverr Ödeme alma konusunun dışında Fiverr Vergi ve Fiverr’dan Para Kazanmak konularına detaylıca gireceğiz. Fiverr’dan Nasıl Para Kazanılır? sorusuna ise verilecek yüzlerce cevap var fakat biz ipucu mahiyetinde ve hiç tecrübe gerekmeden bir detaydan bahsedeceğim. Fiverr Nasıl Kullanılır? konusuna da daha sonra detaylıca gireceğiz. Şimdi Fiverr’dan ufak tefek aylık giderlerinizi çıkarmak ya da cebinize harçlık koymak için yapabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğim.

Fiverr Para Kazanma Taktiği

  1. Fiverr üyeliği oluşturun,
  2. Seoclerk üyeliği oluşturun,
  3. Fiverr’da 10$ altı fiyatı olan, en çok satılan ürünlerin listesini çıkarın,
  4. Burada bulduğunuz ürünleri seoclerk’te araştırın ve fiyatlarını not edin,
  5. Fiverr 10$ altı satışlarınızda 1$ komisyon alır, bunu da listenize ekleyin,
  6. SeoClerk’te bulduğunuz ürünleri Fiverr’a klonlayın. Benim tavsiyem; başlık ve açıklamalarda bir kaç değişiklik yapmanızdır.
  7. Fiverr’da ki teslimat tarihini, seoclerkte ki teslim tarihinden +1 fazla yapın. Mesela seoclerkte teslim için 2 gün yazıyorsa siz Fiverr’a 3 gün yazın.
  8. Ne kadar çok ürün eklerseniz o kadar çok satarsınız.

Mesela Türkiye’de Makale piyasasında 20TL’ye ingilizce makale yazıyorlar ve teslim süresi genelde 1 gün. Fiverr’da 500 kelimeyi 5 dolara yazan da var, 30 dolara yazan da. Ya Hintli ya da başka bir ortadoğu ülkesi vatandaşı bunlar.

Aynı mantık ile onlarca platformu kullanarak gelirlerinizi artırabilirsiniz. Oldukça zahmetsiz bir iştir, yıllardır Hintli kardeşlerimiz bu sayede geçinmekte ve kazanç sağlamaktadır. Türkler olarak sektörümüzü yalnızca yerel kullanıyoruz ve kazançlarımız sınırlı. Global çapta başlangıç için yapılması uygun bir yöntemdir.

Fiverr Nedir?

Fiverr son yılların en büyük freelancer iş paylaşım merkezi olmaya aday bir platform. Bu platform üzerinden internet üzerinde yapmış olduğunuz küçük hizmetlerden tutun büyük hizmetlere kadar satış yapabiliyorsunuz zira bu türlüsü herkesin işine geliyor çünkü, örneğin; minik anlamda site yapmış fakat sitesine logo hazırlamak isteyen ve bu işlerden hiç anlamayan birisini düşünün. Sağda solda grafikçi arayacak, aradığı grafikçilerden fiyat alacak derken hem süreci uzatacak hem de isteyeceği şeye belki de ederinin çok üstünde bir meblağ ödeyecek. Bunun yerine zaten rekabet içeren bir ortamdan istediği hizmete oldukça uygun sahip olabileceği için ve Fiverr markasıyla güvence aldığı için hem iş yapan hem de iş veren için oldukça kullanışlı bir platform olmaktadır.

Kaynak: Emre “Empower” Demir / R10

Belirttiğim kaynaktaki arkadaş için özellikle bir kaç kelam etmek istiyorum. Kendisi çok kaliteli konular açarak internet ortamında çoğu kişinin paylaşmaktan pek hoşlanmayacağı şeyleri rahatlıkla paylaşıyor ve ortaya böyle güzel konular çıkıyor. Kendisinin izniyle yazılarını paylaşmaya devam edeceğiz. Teşekkürler Empower.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Yapılan yorumlar
1 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
6 Yorum yazarları
CevriyeServetEylülmelahatparakazan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Cevriye
Ziyaretçi
Cevriye

Fiverr yazınızı görünce hemen okuyayım dedim. Benim de arkadaşım bu site üzerinden İngilizce ve Almanca makale yazarlığı yapıyor. Aylık kazancı da gayet iyi. Yabancı dili olanlar kesinlikle burada iş bulabilir.

Servet
Ziyaretçi
Servet

Fiverr’ı ilk kez sizin vasıtanızla öğrendim. Hemen giriş yaptım ve her türlü hizmetin satıldığını gördüm. Fiyatlarda bazı şeylerde oldukça uygun. İngilizce makale yazarı arıyordum. Birkaç kişi ile kontak kurdum. Sanırım artık işlerimin bir kısmını burada yapacağım. Para kazanmak amacıyla girdiğim konu içeriği sayesinde çok farklı birşey öğrenmiş oldum. 🙂

Eylül
Ziyaretçi
Eylül

Ürünlerimizi pazarla kazan gibi bir sistem “kazan, kazan, kazan” modeli, güzel bir sistem ama Türkiye’de bu ürünleri pazarlamak biraz malum herkesin yeğeni mutlaka biliyor bu işleri.

melahat
Ziyaretçi
melahat

Ben bu seoclerk işini tam anlayamadım. Aslında hiç hizmet vermediğimiz halde başkasına iş yaptırıp komisyon alacağız. Peki gelen her iş talebi için tek tek ilgilenecek miyiz? Yoksa bizim açtığımız konular otomatik olarak başkasına mı yönlendirilecek?

İzzet
Ziyaretçi
İzzet

Çok güzel bir yazı olmuş. Cidden de Fiverr’da para kazanabilecek çok fazla seçenek var. Bende kısa bir zaman içinde satış yapmayı düşünüyorum. Aslında daha önce denemiştim ancak başarılı olamamıştım. Bu yazı ile birlikte tekrar denemeyi düşünüyorum. Nedendir bilmiyorum Fiverr’de birkaç farklı ilan girmiştim kendi hizmetlerim için. Hiç sipariş, mesaj, bildirim falan alamadım. Arkadaşım’ın ingilizcesi iyiydi. O ayrı bir hesap oluşturdu onunla ortak bir iki ilan girdik deneme amaçlı. Yine herhangi bir sipariş alamadık.