Fiverr’da Satış Yaparak Para Kazan (Tecrübe Gerektirmez)

Fiverr.com web sitesi oldukça popüler hizmet satış platformu. Fiverr Para Çekme veya Fiverr Ödeme alma konusunun dışında Fiverr Vergi ve Fiverr’dan Para Kazanmak konularına detaylıca gireceğiz. Fiverr’dan Nasıl Para Kazanılır? sorusuna ise verilecek yüzlerce cevap var fakat biz ipucu mahiyetinde ve hiç tecrübe gerekmeden bir detaydan bahsedeceğim. Fiverr Nasıl Kullanılır? konusuna da daha sonra detaylıca gireceğiz. Şimdi Fiverr’dan ufak tefek aylık giderlerinizi çıkarmak ya da cebinize harçlık koymak için yapabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğim.

 

 1. Fiverr üyeliği oluşturun,
 2. Seoclerk üyeliği oluşturun,
 3. Fiverr’da 10$ altı fiyatı olan, en çok satılan ürünlerin listesini çıkarın,
  1. Burada bulduğunuz ürünleri seoclerkte araştırın ve fiyatlarını not edin,
  2. Fiverr 10$ altı satışlarınızda 1$ komisyon alır, bunu da listenize ekleyin,
 4. SeoClerk’te bulduğunuz ürünleri Fiverr’a klonlayın. Benim tavsiyem; başlık ve açıklamalarda bir kaç değişiklik yapmanızdır.
 5. Fiverr’da ki teslimat tarihini, seoclerkte ki teslim tarihinden +1 fazla yapın. Mesela seoclerkte teslim için 2 gün yazıyorsa siz Fiverr’a 3 gün yazın.
 6. Ne kadar çok ürün eklerseniz o kadar çok satarsınız.

Mesela Türkiye’de Makale piyasasında 20TL’ye ingilizce makale yazıyorlar ve teslim süresi genelde 1 gün. Fiverr’da 500 kelimeyi 5 dolara yazan da var, 30 dolara yazan da. Ya Hintli ya da başka bir ortadoğu ülkesi vatandaşı bunlar.

Aynı mantık ile onlarca platformu kullanarak gelirlerinizi artırabilirsiniz. Oldukça zahmetsiz bir iştir, yıllardır Hintli kardeşlerimiz bu sayede geçinmekte ve kazanç sağlamaktadır. Türkler olarak sektörümüzü yalnızca yerel kullanıyoruz ve kazançlarımız sınırlı. Global çapta başlangıç için yapılması uygun bir yöntemdir.

Fiverr Nedir?
Fiverr son yılların en büyük freelancer iş paylaşım merkezi olmaya aday bir platform. Bu platform üzerinden internet üzerinde yapmış olduğunuz küçük hizmetlerden tutun büyük hizmetlere kadar satış yapabiliyorsunuz zira bu türlüsü herkesin işine geliyor çünkü, örneğin; minik anlamda site yapmış fakat sitesine logo hazırlamak isteyen ve bu işlerden hiç anlamayan birisini düşünün. Sağda solda grafikçi arayacak, aradığı grafikçilerden fiyat alacak derken hem süreci uzatacak hem de isteyeceği şeye belki de ederinin çok üstünde bir meblağ ödeyecek. Bunun yerine zaten rekabet içeren bir ortamdan istediği hizmete oldukça uygun sahip olabileceği için ve Fiverr markasıyla güvence aldığı için hem iş yapan hem de iş veren için oldukça kullanışlı bir platform olmaktadır.

Kaynak: Emre “Empower” Demir / R10

Belirttiğim kaynaktaki arkadaş için özellikle bir kaç kelam etmek istiyorum. Kendisi çok kaliteli konular açarak internet ortamında çoğu kişinin paylaşmaktan pek hoşlanmayacağı şeyleri rahatlıkla paylaşıyor ve ortaya böyle güzel konular çıkıyor. Kendisinin izniyle yazılarını paylaşmaya de vam edeceğiz. Teşekkürler Empower.

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

Fiverr’da Satış Yaparak Para Kazan (Tecrübe Gerektirmez)” için 7 yorum

 • 3 Mart 2019 tarihinde, saat 23:36
  Permalink

  Çok güzel bir yazı olmuş. Cidden de Fiverr’da para kazanabilecek çok fazla seçenek var. Bende kısa bir zaman içinde satış yapmayı düşünüyorum. Aslında daha önce denemiştim ancak başarılı olamamıştım. Bu yazı ile birlikte tekrar denemeyi düşünüyorum. Nedendir bilmiyorum Fiverr’de birkaç farklı ilan girmiştim kendi hizmetlerim için. Hiç sipariş, mesaj, bildirim falan alamadım. Arkadaşım’ın ingilizcesi iyiydi. O ayrı bir hesap oluşturdu onunla ortak bir iki ilan girdik deneme amaçlı. Yine herhangi bir sipariş alamadık.

  Yanıtla
  • 4 Mart 2019 tarihinde, saat 06:31
   Permalink

   İlan üstte çıkmadığı içindir. Çeşitli forumlarda reklam yaparak bir kaç sipariş ve olumlu feedbackler alın. Siparişleriniz artacaktır. Diğer yandan ne sattığın önemli. Senin sattığın işi 1 milyon kişi daha satıyorsa senin satış yapman neredeyse imkansız. Aynı fiyata veren referans sahibi kişilere yöneliyor haliyle insanlar.

   Aslında şu yazdıklarımla herşey belli ancak ilk satan yani referans almış olanlar bu konuda şanslı oluyor. Doğal olarak bizim yapmamız gereken şey ya aynı hizmetin daha kalitelisini sunmamız veya reklamımızı başka yerlerde de yaparak bizi üstlere çıkarıcak satışlar yapmamız. Tabi en güzeli her ikisini birden yapıyor olmak. Ayırt edici özellikler Fiverr için harikadır.

   Yanıtla
 • 5 Mart 2019 tarihinde, saat 22:44
  Permalink

  Ben bu seoclerk işini tam anlayamadım. Aslında hiç hizmet vermediğimiz halde başkasına iş yaptırıp komisyon alacağız. Peki gelen her iş talebi için tek tek ilgilenecek miyiz? Yoksa bizim açtığımız konular otomatik olarak başkasına mı yönlendirilecek?

  Yanıtla
 • 5 Mart 2019 tarihinde, saat 23:25
  Permalink

  1- Fiverr’a Seoclerk’deki işleri yukarıdaki söylediğim gibi ekleyeceksin.
  2- Fiverr’da müşteri gelecek ve bir hizmet isteyecek.
  3- İstenen hizmeti hemen Seoclerk’den satın alacaksın.
  4- Seoclerk’den almış olduğun hizmeti tekrar Fiverr’da müşteriye teslim edeceksin.
  5- Aradaki fark ve Fiverr komisyonu da çıkarıldığında senin kazancın olacak. Bu yöntemle Fiverr’dan para kazanacaksın.
  Yoksa öyle işi otomatikleştirme diye bişey yok.

  Yanıtla
 • 6 Mart 2019 tarihinde, saat 11:18
  Permalink

  Ürünlerimizi pazarla kazan gibi bir sistem “kazan, kazan, kazan” modeli, güzel bir sistem ama Türkiye’de bu ürünleri pazarlamak biraz malum herkesin yeğeni mutlaka biliyor bu işleri.

  Yanıtla
 • 18 Mart 2019 tarihinde, saat 19:16
  Permalink

  Fiverr’ı ilk kez sizin vasıtanızla öğrendim. Hemen giriş yaptım ve her türlü hizmetin satıldığını gördüm. Fiyatlarda bazı şeylerde oldukça uygun. İngilizce makale yazarı arıyordum. Birkaç kişi ile kontak kurdum. Sanırım artık işlerimin bir kısmını burada yapacağım. Para kazanmak amacıyla girdiğim konu içeriği sayesinde çok farklı birşey öğrenmiş oldum. 🙂

  Yanıtla
 • 21 Mart 2019 tarihinde, saat 22:53
  Permalink

  Fiverr yazınızı görünce hemen okuyayım dedim. Benim de arkadaşım bu site üzerinden İngilizce ve Almanca makale yazarlığı yapıyor. Aylık kazancı da gayet iyi. Yabancı dili olanlar kesinlikle burada iş bulabilir.

  Yanıtla

Yorum Yap