Youtube’da Para Kazanma Yöntemleri

Youtube ‘da para kazanma yöntemleri oldukça fazla fakat bu yöntemler pek fazla bilinmiyor. Listede ilk sırada koyduğum Youtube’da Adsense’den Para Kazanma dışında Youtube Partner Firmalar’dan ParaKazanma sizin için daha iyi olabilir. Youtube’da alternatif para kazanma yöntemleri içinde bu durumun size sağladığı bazı avantajların olduğunu da gözlemleyebilirsiniz. Örneğin wediacorp ile reklamlarınızı yayınlayarak reklam yapıp para kazanabilirsiniz. Böylece kanalınıza gelen sahte telif gibi durumlarda zor duruma düşmezsiniz ayrıca Türk bir partnet kullanıyorsanız e-mail veya telefon yolu ile de destek alabilirsiniz. Youtube’da para kazanma fikirleri çalışmamızda şimdi partnerleri de bir kenara bırakıp youtube’dan parakazanmanızı sağlayacak alternatif yöntemlerin bir listesini yapalım.

 

1- Youtube’da Google Adsense ile Para Kazanma

Youtube’da klasik para kazanma yöntemidir. Youtube’da ParaKazanma Şartları yerine getirildiği taktirde kanal özelliklerinden parakazanma kısmını aktifleştirip videonuzun içerisinde tıklama başı ve izlenme ile kazanacağınız bu reklam türü ile 1000 görüntülenme başında 1 dolar civarında para kazanabilirsiniz. Bu oran zaman zaman değişiyor ve bu duruma itiraz etme gibi bir şansınız da yok ancak Adsense ve Youtube’un kazancının ve içeriğinin büyük bir bölümünün bu şekilde oluşması nedeniyle bu konuda büyük bir problem olmayacaktır. Bugün Youtuberların büyük bir kısmı yalnızca Google Adsense ile kazanç sağlıyor. Zahmetsiz ve yalnızca reklamları aktif ederek para kazanabileceğiniz bu yöntem ile hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2- Youtube’da Pazarlama Yöntemiyle Para Kazan

Bir web sitesi veya bir ürünü sosyal ağlar vesilesiyle satmaya çalışan bir girişimci; hemen hepsi ürünlerini satarak yani ticaret yaparak bu işten para kazanmayı düşünüyor. Peki onlarla ortak çalışmaya ne dersiniz? Ürün satan web sitelerine veya kişilere hazırlamış olduğunuz çok samimi bir mesaj hazırlayın. Çok uzun olmamasına dikkat edip otomatik bir mesajmış gibi gözükmesinin de önüne geçin. Sonrasında bu mesajı olabildiğince çok yayın. Mutlaka geri dönüşler olacaktır. Pazarlamasını yapacağınız ürünleri videolarınızın içinde, mesela videonuzun ortasında “bu arada size bir üründen bahsetmek istiyorum” diyerek giriş yapıp, normal şartlarda oldukça zor izlenebilecek bir reklam videosunu kanalınız vesilesiyle tanıtmış olursunuz. İşte bu tam da ürün satanların istediği şey.

3- Youtube’da Başka Kanalların Reklamını Yaparak Para Kazanma

Youtube’da video hazırlayıp içerik sunmanın belli başlı bazı zorlukları vardır. En zor kısımlarından biri ise bir hevesle kanalı açtığınız ilk zamanlardır. Çünkü bu zamanlarda kanalınızın tutması ve emeğinizin karşılığını görmek istersiniz. İşte bunun için bazı kanal sahipleri kendi içeriklerine de güveniyorsa ödeme yaparak abone sayısının artmasına gönüllü olurlar. Aslında bu şekilde kanalının reklamını yapmak isteyen kişiler belirli bir kitleniz oluşmuşsa zaten sizinle iletişime geçmeye çalışacaktır ancak yine de dilerseniz günlük olarak birkaç kanala; reklamınızı yapabilirim tarzında bir mesaj gönderebilirsiniz. Bir youtube kanalı olarak başka kanalların reklamını yapmak size pek iç açıcı bir fikir gibi gelmeyebilir ancak bu yöntemle ciddi anlamda para kazanan kanallar mevcut.

4- Ürün Çekilişi Yaparak ParaKazanma

Ürünlerini tanıtmak isteyenler, promosyon yapanlar, kampanya yapmak isteyenler seslerini duyurmak ve bir kitle yakalamak için çekiliş yaparlar. Çekiliş yapan kanal, websitesi, e-ticaret sitesi ya da sosyal mecrada bu işi yürüten kişiler bu kampanyanın daha geniş kitleye yayılması için ayrıca bir reklama ihtiyaç duyarlar. Çünkü bu vesileyle seslerini çok daha büyük kitlelere ulaştırabilirler. Kim bir çekilişe ve havadan gelecek bir cep telefonu çekilişine ücretsiz olarak katılmak istemez ki? İster tabi ancak böyle bir çekiliş yapıp 100 kişiye sesini duyurmak var -ki bu hiç istenmeyecek bir durum, ya da çekilişi seninki gibi kanallar aracılığı ile çok daha büyük kitlelere duyurarak binlerce kişinin katılmasını sağlamak var. Şüphe yokki çekiliş yapanların isteyeceği durum ikinci seçenektir. Böylesi çekiliş yapan kişiler bazen anlaşmak için para vermek yerine ürünlerini vermeyi de teklif edebilir. Bu tamamen sizin insifiyatinizde.

5- Youtube’da Gönüllü Destek ile Para Kazanma

Birçok para kazanma yönteminin yanı sıra kanalınızda yayınladığınız içerikler ile birlikte kitlenize güveniyorsanız Patreon gibi gönüllü abonelik platormları vesilesiyle kitlenizin sizi desteklemesine izin verin. Belki IBAN numarası vermek fazla ticari gibi kaçabilir ancak isterseniz kripto para olarak mesela Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi cüzdan adreslerinizi vererek sizlere gönüllü olarak destek vermelerini sağlayabilirsiniz. Eğer bu deskekleri görünür hale getirmek istiyorsanız videolarınız sonunda içten bir mesaj ile mesela “bir kahve parası destek verirseniz videolarımın içerik kalitesini daha iyi yapabilirim” minvalinde sunum yapıp, destek verenler oldukça da, bazı videoların sonunda, daha önce destek vermiş kişilerin isimlerini okuyup onların gururlarını da okşayarak destek isteğinizi farklı yollar ile dile getirebilirsiniz.

6- Youtube Kanalı ile Ürünlerinizi Tanıtarak ParaKazanın

Başka e-ticaret sitelerinin ürünlerini satmak zorunda değilsiniz. Ticari bir fikriniz ve girişimci bir ruhunuz varsa ve kanalınız popüler olmaya başladıysa isterseniz bazı videolarda kendi ürünlerinizi kullanabilir ve abonelerinize videolarınızın belirli kısımlarında bu ürünleri kendinizden (mesela yine yapmış olduğunuz bir e-ticaret sitesinden) alabileceklerini söyleyebilirsiniz. Ayrıca video içtenliği de devreye girdiği için yapılacak alışverişlerin size de destek niteliği taşıdığını belirterek ve sipariş ile ilgilenmek için telefonla bizzat kendinizin aradığını bildirerek onları alışveriş yapmak için teşvik edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir