Youtube’da Ne Kanalı Açmalıyım?

Youtube kanalı veya bir blog, her ne olursa olsun internette ve özellikle Türkçe kaynaklarda görmüş olduğum şey yalnızca “yapın” oldu. Youtube kanalı açın para kazanın… Ya da Bir blog açıp para kazan gibi envayi çeşit konu var. Evet sonuçta para kazanmak için birşeyler yapıyor olmanız gerekiyor ancak en başında neler yapmalısınız ben bunu anlatacağım.

Youtube’da ne tür bir kanal açmalısınız? Bu önemli bir soru çünkü, internette genellikle 1. adım verilir. Aslında genelde 2. ve 3. adımlar pek başarılı da değildir. Fakat yine de ileri düzey eğitimler de mevcut fakat bunları kendi tecrübelerinizle edinebilirsiniz. Mesela instagramda para kazanmak isteyen biri öncelikle bir instagram profili oluşturur ve bu profil ile takipçi kasmaya başlar. Ancak ileride görür ki gruplar ile işbirliği yapıp birbirinin reklamını yapanlar daha hızlı takipçi kasabiliyor bu yöntemi de deneyimleyerek öğrenir ancak ilk adımdan önceki 0. adım yani başlangıçdan önceki kısmı pek bir yerde bulamazsınız. Şimdi bunu detaylandıralım.

BİLGİNİ PAYLAŞ!

Dünyada 7 Milyardan fazla insan var ve %99’u deneyimleriniz aracılığıyla bildiklerinizi bilmiyor.

Eğer bekar bir anne ve gelir kaynağına sahip değilseniz ve beslenecek çocuklarınız varsa:

1- Yemek pişirme videoları yapın ve ücretli bir kursla insanlara öğretin. Benim gibi bir bekar senden öğrenmeyi çok ister.

2- “Bekar bir anne olarak nasıl hayatta kalınır” konusunda ücretli bir kurs oluşturabilir ve deneyiminizi paylaşabilirsiniz. Mücadele edenler, sizden öğrenecekler. İlla ücretli bir kurs olmasına gerek yok. Deneyimlerinizi büyük bir içtenlikle ve düzenli olarak bir youtube kanalı hatta bu kanalı destekleyen bir blogunuz olursa reklamlardan da kazanabilirsiniz.

Eğer nitelikli biriysen ama işsizsin:

  • Öğrencilere, ücretli bir video kursu ile sınavda iyi notlar almaları için ipuçlarını ve püf noktalarını öğretin.

Eşsiz bir yeteneğiniz varsa:

Tüm dünyaya yeteneklerini öğret. Becerilerini öğrenmek isteyen birçok insan var.

Herkes öğretmen olabilir.

Herkes başkalarının bilmediği bir şey biliyor.

Beceri ve bilgi paylaşımı, birine yardım etmenin en iyi yoludur.

Ancak, videolar yapın ve ücretli kurslar yoluyla öğretmenlik yapın.

Videoları bir kez yaptıktan sonra, istediğiniz kadar kişiyi dağıtabilirsiniz ve her seferinde bunun için para alacaksın.

Sana bedavaya yapmanı söylemiyorum.

Çok çalışarak ve mücadele ederek yıllar içinde edindiğiniz bilgi ve becerinize saygı gösterin.

Peki herhangi bir yeteneğimiz yoksa?

Onlar için şunu söylemek isterim: Hayatında yaptığın hataların hakkında bir kurs yap. Böylece, diğerleri sizin hatalarınızdan öğrenecek ve hayatında aynı hataları yapmayacaklardır.

Hatalar, kopuk ilişkilerden borsada para kaybetmeye kadar her şey olabilir.

Youtube’da ne kanalı açmalısın? Bilgini paylaşmalısın! Bilgini emek vererek paylaş ve başarısız olduysan yani ilk paylaşımın başarısız diyelim… Sakın üzülme… Kalk bu videoyu forumlarda paylaş. Ben nerede hata yaptım diye sor ve birdahakine daha iyi bir iş çıkart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir