İnternette Ne Satabilirim? (En Çok Satılan Ürünler)

internette en çok ne alınıyor? Instagramda en çok satılan ürünler neler? Internetten ne satışı yapılır? tüm bunların cevabını vereceğim bu konuyu çok dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyorum. Vereceğim bazı taktikler ile internetten rahatlıkla satış yapabilir ve bu sayede hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu konudasınız çünkü internetten birşeyler satmak istiyorsunuz ancak bu işe başlamadan önce bir ön araştırma yapma ihtiyacı hissettiniz. Çokta iyi yaptınız zira hangi iş olursa olsun bu işe girmeden önce o iş ilgili bir ön araştırma yapmak başarı olasılığını artıracaktır, diğer yandan internette satış yapmak için bilgileriniz tecrübeleriniz hatta bu iş için sarfedebileceğiniz çaba katsayısı da satmanız gereken ürün grubunu da etkileyecek birşeydir. Örneğin, internetten en çok kitap satılıyor ancak kitap satışı yaparak para kazanmanız oldukça zor. Neden? Çünkü internette kitap satışını çok iyi yapan belirli başlı firmalar var. Dolayısıyla bu işe çok profesyonel ve ciddi bir sermaye ile girmiş olmanız gerekiyor. Merak etmeyin herşeye rağmen internette en çok satılan ürünler konusunda bir liste hazırlayacağım ancak bunun dışında çokprofesyonel bir girişim göstermeden satabileceğiniz ve kazanç sağlayabileceğiniz ürün grupları için de bir liste hazırlayacağım.

O halde şimdi sırasıyla internette en çok satılan ürünler, instagramda ne satılır? ve internette ne satışı yapabilirim konusunda liste yapıp bu listeyi inceleyelim.

İnernette En Çok SatılanÜrünler

  1. Kitap
  2. Çiçek
  3. Gıda
  4. Giyim
  5. Elektronik
  6. Ayakkabı
  7. Sağlık Güzellik, Kozmetik
  8. Video Oyunları
  9. Oyuncaklar
  10. Ofis Malzemeleri

İnternette en çok satılan ürünlere göz gezdirdiğimizde, ürün grupları kategorisel olarak ele alındığı için buradan çıkaracağımız sonuçları ele alalım. Kitap ve Çiçek satışları hatta buna Gıda’yı da ekleyecek olursa aslında profesyonel olarak giriş yapılması ve büyük sermayeler dökerek tutunulabileceği konusunda sanırım hemfikiriz. Ancak bu bizi yanıltmasın zira bunların satışları o kadar fazla kar marjı olan ürünler de değil zaten. Yani kitap, çiçek veya gıda satışından tabiki para kazanılır fakat kar marjları düşük olduğundan çok fazla satış yapılması gereken ürünler. Dolayısıyla bu kategorileri büyük firmaların kapatması sizi üzmesin. Diğer yandan bu kategorilerde bile dikey satış ile internette satış yapmak mümkün. Mesela genel olarak kitap satışı değil de yalnızca çocuk zihin geliştirici ile ilgili bir projenin reklamını yapmak daha da kolay.

İnternette Ne Satışı Yapabilirim?

En çok satışı yapılan ürünleri bir kenara bıraktık. Peki internetten nesatabilirim? Bunun için tek tek gideceğim ve herşeyin satışı için belirli bir açıklama yapacağım, diğer yandan internetten satış konusunu instagramda satılacak ürün firikleri konusunu da muhakkak incelemelisiniz. Web sitemizi takip ettiğiniz taktirde internette satış yapabileceğiniz mecralar ve buna yönelik geliştirilecek taktikler konusunda her geçen gün yeni bilgiler de öğrenebilirsiniz.

1- İnternette Kadın Giyim Satışı Yapmak:

En çok satılan ürünlerden biri de kadın giyim ürünleridir. Etek, trençkot, bluz, şal, pantolon… Tabi böyle bir girişimde bulunurken tedarik edebileceğimiz yerleri de araştırmak gerekiyor. Satış yapacağım ürünleri nereden bulacağım konusunda zaten bunu olabildiğince detaylı anlatmaya çalışacağım. Kadın giyim satışı için bir web sitesi açabilirsiniz ve bu web sitesini sosyal ağ sayfalarıyla desteklemelisiniz. Web siteniz olacaksa eğer mobile uyumlu olmalı zira kullanıcıların %35 civarı mobil cihazlarıyla giriş yaparak alışveriş yapıyorlar.

2- İnternette Telefon Satışı Yapmak:

Cep telefonu satmak için illaki bir web sitesine sahip olmak zorunda değilsiniz. İnternette 2. el ürünlerin satışının yapıldığı bazı web siteleri var. Nedir onlar? letgogardropsdolapsahibindenzebramomodacruz… Eşya satarak para kazankonusunda bunu anlatmıştık. Tabi bu saydıklarımın içerisinde yalnızca giyim satışı yapılanlar da var ancak geneli 2. el herşeyin satışının yapıldığı uygulamalar. Bu uygulamalarda bir kullanıcı adı oluşturup piyasa şartlarına göre uygun fiyatlı gördüğünüz ve temiz cep telefonlarını satın alıp, ardından çok güzel fotoğraflarını çekerek ve satın aldığıız fiyattan biraz daha fazlasına, ilgi çekici bir ilan ile koyabilirsiniz.

3- İnternetten El Yapımı Ürünler Satmak:

El yapımı ürünlerin satışında ekstra bazı avantajlar var. Mesela büyük firmalar hatta mağazalar el yapımı ürünlerin satışında biraz zorlanırlar. El yapımı ürünlerin birçoğu da aslında fabrikasyon olur. (Yani alel acele bir sürü ürün) Bunun dışında internet kullanıcıları için el yapımı ürünleri satan biri olarak gözükerek rağbet görebilirsiniz. Düşünsenize mesela el yapımı bir tepsi veya iğne işi bir el yapımı düşünün. Bunu bir sosyal ağ vesilesiyle yapıyorsunuz. Tabi sosyal ağ kullanırken sosyal ağda gönderim yapmak için en iyi zamanlar gibi faktörleri göz önüne almalısınız. Yaptığınız şeyler başkalarının yaptığı şeylerden gözle görülür derece de farklı şeylerse ve emeğiniz söz konusuysa muhtemelen takip edip ürünleri incelemesi bile keyifli olacaktır. Hedef kitleyi kolayca çekebileceğiniz el yapımı ürünlerinin satışını yapmak için çok ince bir ipucu vereceğim. El yapımı ürünlerinizi nasıl yapıldığını insanlara göstermeniz satışlarınızı kesinlikle azaltmayacağı gibi bilakis daha büyük bir kitleye sahip olmanızı ve daha fazla satış yapmanıza olanak tanır. Bu arada çok önemli bir tavsiye vermeliyim: El yapımı bir ürünü kişiye özel yapıyorsanız ücreti peşin almanız sağlıklı olacaktır.

4- İnternetten İç Giyim Satmak:

Çamaşır, iç giyim, fantezi ürünler ve bu grubun kapsadığı herşey. İnsanlar alışveriş yaparken özellikle bazı ürünleri fiziki olarak almaktan çekinebilir. Aslında çekinme fiilini iyi anlayın, kalkıp denemesi, ürünlerin hepsine bakması, renk v.s derken fiziki olarak bazı ürünleri almak çok daha zorludur. Hele bir erkeğin bu tür hediyeler almak için mağazaya girdiğini düşünün, işi çok daha zor olacaktır. Dolayısıyla iç giyim sektörü internette çok önemli bir konuma sahip. Yapmanız gereken şey temin edebileceğiniz ürünleri ve bunların fotoğraflarını düzgün bir şekilde koymak -ki fotoğrafları her ürünün paketinde olacaktır. Eğer yoksa bile temin ettiğiniz yerde ürün fotoğrafının da bulunmasını özellikle isteyin, çünkü internette özellikle de iç giyim satışında görsel sunum herşeydir. Mesela bir sosyal ağda ürünleri fotoğraflarını, açıklamalarını (beden, renk) ve fiyatını yazdığınız ve günden güne paylaşımlar yaptığınız bir instagram sayfası oluşturdunuz diyelim. Bu sayfada kullanıcılara güven de vermelisiniz. Mesela paketleme içi gözükmeyecek şekilde kargolandığını belirtmeniz faydalı olacaktır.

5- İnternetten Bebek Ürünleri Satmak:

Hiç kuşkusuz internette özellikle de son zamanlarda yeni nesil annelerin en çok alışveriş yaptığı yerler internet alışveriş siteleri ve sosyal ağlar vesilesiyle oluyor. Bunu değerlendirmek için ise iç giyimde olduğu gibi güzel fotoğraflar ve detaylı açıklamalar yaparak mümkün olabilir. Tabi, ürün temin edeceğiniz yerde ürün devamlılığıolup olmadığını da kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu listeyi uzatabiliriz, masaj aleti, güneş gözlüğü, tişört, 3d yazıcı, mobilya, bisiklet, parfüm, kozmetik ve daha birçok şeyi internette satabilirsiniz fakat her ürünün kendi zorlukları olduğunu ve satış yapmaya başlamadan önce piyasa araştırması ve özellikle rakip analizi çok iyi yapılması gerektiğini bilmelisiniz.

 

Satacağım Ürünleri Nasıl Bulacağım?

Satış yapabielceğiniz ürünler, yani ürünleri temin edeceğiniz yerler bulunduğunuz şehrin üretim merkezleri ve toptan satış merkezlerine çok yakın yerlerdir. Siz eğer toptan alım yapacak sermayeye sahipseniz, yani eğer serili satın alabilecekseniz direk olarak toptancılardan almanız daha avantajlı olacaktır, ancak eğer sattıkça almayı düşünüyorsanız piyasa merkezlerinde toptancılara yakın olan ancak toptan fiyatlarından biraz daha yüksek fiyatlara perakende olarak alabileceğiniz yerleri göreceksiniz. Tabi her şehirde farklı olacağı için ben isim isim firma firma bunları belirleyemem her ürün için bu yüzden böyle bir ipucuyla satış yapabileceğiniz ürünleri araştırabilirsiniz.

İnternetten alacağınız ürün ile ilgili toptan ürün araştırması yapıp adres temini edin ve o adres etrafında mutlaka bu tip ürünlerin perakende satışı yapıldığını ve hatta toptan satış yapılan ürünün benzerleri ve daha farklı çeşitlerinin de satışını yapan farklı mağazaları da inceleyebilir ve fiyat analizi yapabilir hatta internette satışa uygun olup olmayacağını bile gözlemleyebilirsiniz.

Satın alıp satacağınız ürünleri tek tek yani perakende olarak alıp satmayı düşünüyorsanız kendinizin bir internet satıcısı olduğunuzu belirterek düşük fiyattan almak istediğinizi belirtin. Böyle yaparsanız size tek seferlik gelen müşteri gibi değil birçok sefer gelecek müşteri gözüyle bakacakları için muhtemelen size daha uygun fiyat vereceklerdir. Ayrıca satın alım yaptığınız her yerden hatta fiyat aldığınız her yerden mutlaka kartvizit alın ve o kartvizitin arkasına, temin ettiğiniz veya etmeyi düşündüğünüz ürünlerin fiyatlarını da yazın.

Kar marjı yüksek ürünlernedir?

İnternette satış yapıyorsanız kar marjınız belirli bir eşiğin üstünde olması gerekiyor. Çünkü satış yaptığınızda birçok gideriniz de olacak. Bu yüzden mesela 20 TL altı kazandırabilecek ürünleri temin etmekten kaçınabilirsiniz. Eğer sürümden kazanacağınız ürünler satmıyorsanız, günde yüzlerce ürün kargolamayacaksanız 20 TL ve altı kazanç sağladığınız ürünler size zarar olarak bile geri dönebilir zira kargo ile gönderim yapacağınız ürünlerin geri gelme olasılıkları da var.

Gelelim kar marjı yüksek olabilecek ve internetten satmaya uygun ürün fikirlerine; Telefon, Fotoğraf Makinesi, mobilya, ayakkabı, giyim ürünleri, iç giyim, gözlük, parfüm, bisiklet.

Bu kategorideki yazı ile birlikte okunabilecek şu makaleleri de yazacağım; E-Ticaret Nasıl Yapılır? Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Kapıda Ödeme Kargo Nasıl Gönderilir? İnternetten Kredi Kartı ile Satış Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir