Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Okuma Süresi: 8 dakika

Eğer parmaklarınıza ve kelime haznenize güveniyorsanız makale yazarak para kazanma fikrini ele alabilirsiniz. Öncelikle bu iş sabır işi ve birçok kulvarda ilerleyebileceğiniz ve çok ciddi paralar kazanabileceğiniz emek isteyen bir iş ve bu sektörde ciddi anlamda rakipler bulunmakta ancak her ne kadar rakip bulunsa da makale talebi de oldukça fazladır zira internet ortamında içerik üretmekte zorlanan web siteleri kelime başına ücretlendirme ile makale siparişi veriyorlar. Daha önce Blog Yazarak Para Kazan konusuna değinmiştik ancak makale yazarak para kazanma konusu bunu da kapsayan oldukça kapsamlı bir konu. Şimdi makale yazarak nasıl para kazanılır? konusunda ipucu niteliğinde bilgileri madde madde sıralayacağım. Bunların yanı sıra Makale yazarı olarak ne kadar kazanılır? ve özellikle makale yazarak para kazanılacak siteler konusunda detaylı liste oluşturacağım.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?
Bir makale yazarı bir hizmer verdiği için ve bu iş genellikle freelance iş olduğundan dolayı yaptığınız iş başına para kazanırsınız. Piyasa fiyatları genellikle 100 kelime başında 1.5 TL civarlarında olsa da tecribeniz ve yaratıcılığınız ile bu fiyatı artırmak sizin elinizde. Örneğin 100 kelimesini 10 TL’ye satan yazarlar da mevcut. Ayrıca yazmış olduğunuz makale kalitesi ve tecrübenizin yanı sıra adet bazında yazdığınız makale adetine de bağlı olarak kazancınız oldukça değişken olabilir. Diğer yandan bir yerlere bağlı olarak çalışırsanız aylık olarak para kazanma imkanlarınız da bulunuyor ancak aylık kazanç şeklinde para kanazabileceğiniz yerlere giriş yapmak için belirli bir birikiminizin olmuş olması gerekiyor.

Makale yazarak para kaznamak için Türkçe içerik yazarak herhangi bir ekibe giriş yapabilirsiniz. Böylece isterseniz size gelmiş olan bir başlığı ve bu başlığın içeriği olan ve size verilmiş olan anahtar kelimeleri belli bir mantık çerçevesinde ve imla kurallarına uyarak makalenizi onaylanma sürecine gönderebilirsiniz. Bu şekilde çalışan ve düzgünce çalışmaya devam ettiğinizde para kazanabileceğiniz web sitelerini tek tek tanıtmaya başlıyorum.

Makale sat para kazan sitelerinde para kazanmak için neler yapmanız gerektiği konusunda teknik bazı detaylar vererek bu sitelerden para kazanmanızı hızlandıracak ve editör olmanız için gereken süreyi minimuma indirecek şeyleri hızlıca bahsedip sonrasında ise makale yazmak için editör başvurusu yapacağınız siteler konusuna gireceğim.

Daha önce editörlük yapmadıysanız bilmeniz gereken birkaç şey var. Eğer bu işten para kaznamayı kafaya koyduysanız bu önerileri dikkate alarak editör olma konusuna çok daha hızlı giriş yaparak önünüze çıkabilecek olası engelleri hızlıca aşabilirsiniz.


MAKALE YAZARI (EDİTÖR) OLARAK PARA KAZANMAK İÇİN GEREKLİ TEKNİK BİLGİLER

1- Örnek Makaleler Hazırlayın.
Bir yere başvuru yapacağınız zaman sizden referans yazılarınız istenebilir. Buna hazırlıklı olmak için birbirinden bağımsız konularda 10 adet makale yazmış olun. Tabi bu makaleler de özgün şekilde hazırlanmış olup Türkçe imla kurallarına da uygun olması gerekiyor.

2-CV Hazırlayın
Hatta bu konuda yaratıcı olabilirsiniz. Örneğin bir video ile süsleyebilir ve editör olmak istediğiniz sayfaya kendinizi anlatırken bu video’yu da link olarak verebilirsiniz. Sosyal medya adresiniz, e-mail, whatsapp adresiniz ve tabiki geçmiş deneyimlerinizin yanı sıra almış olduğunuz eğitimi de karşı tarafa yansıtacak şekilde hazırlayacağınız şablonda bildiğiniz yabancı dilleri de belirtmeniz oldukça güzel olacaktır.

3-Makale işine başlamadan önce deneyim kazanın
Yani ben öyle yaparım demesi kolay. İşin içine girildiğinde 3 tane makale yazıp tıkanmakta var bu işte deneyim kazanmak için girin birkaç foruma kayıt olun. Örneğin 10 adet kaliteli nitelikte foruma kayıt oldunuz imzanızda da makale yazarı olduğunuzu belirtin. Akmasa bile damlar, sonra forumlarda açmış olduğunuz bu profiller ile güncel konularda çeşitli yazılar yazın. Özellikle ilgi çekici ve tartışmaya açık olan konular olmasına özen gösterin. İmzanızdaki makale yazarı olduğunuz yazısı da reklamınız olsun. Tecrübe kazanırken reklamınızı da yapmış olun.

4- Hazır Makaleler Hazırlayın
Müsait oldukça, bilgisayarınızda çeşitli konularda  makaleler hazırlayın.Hem daha önce forumlarda açmış olduğunuz profillerde de forum konusu olarak hazır makaleler isimli bir konu açarak yazmış olduğunuz hazır makalelerin konu başlıklarını yazabilirsiniz. Makale satın almak isteyen kişiler bu konularla ilgilenmiyorsa bile sizinle iletişime geçme ihtimalleri var.

5- Marka Olun
Tamam bir yerde yazar olabilirsiniz ancak ilerisi için biraz da marka olmanız iyi olacaktır. İsminiz soyisminiz ile bir web sitesi açarak kendinizi çok düzgün bir şekilde tanıtıp geçmiş tecrübelerinizi yazabilir. Bu suretle bir yerde editör olarak çalışmaktan ziyade direk olarak isminizi de marka haline getirebilecek adımı atmış olursunuz.

6- Fark Yaratın
Size örnek olarak forumlarda profil açmanızı söylemiştim. Mesela bir konu yazacaksınız. Makale satmak istediğinizi belirten bir konu. Ne yazacaksınız? (Kelimesi şu kadardan makale satıyorum.) Tamam güzel sonuçta işe giriştiniz ancak neden siz tercih edileceksiniz ki? Diğer tarafta reklam ile üst sırada duran konular ekip halindeki makalecilere karşı şansınızı nasl artırabilirsiniz? Bu durumda örnek vermeyi istemem aslında sizin yaratıcılığınıza bırakmak isterim ancak yine de küçük bir örnek bırakıyım. Makalelerinizi google’ın semantik’liğine uygunlunğundan bahsedeceğiniz bir kriter bu konuda küçükte olsa bir farktır. Tabi bu farkları artırmak ve geliştirmek size kalmış birşey.

7- Rağbet Görmenizi Sağlayacak İşler Yapın
Makale yazarısınız yani bu işe girişen veya girşmek isteyen yüzlerce kişiden birisiniz. Peki nasıl rağbet göreceksiniz? Sizi tercih etmek istemlerinin sebebi ne olabilir? Bunu uygun fiyat diye belirtebilirsiniz ancak rekabet yoğun olduğundan zaten düşük fiyat ile yazı yazan çok fazla yazar var ve çok düşük ücretler ile çalışmak sizi de bu işten soğutur. Dolayısıyla rağbet görmenizi sağlayacak işler yapmalısınız. Bu konuda neler yapabileceğinizi tamamen sizin düşüncelerinize bırakıyorum ve hemen makale yazıp para kazanabileceğiniz siteler konusuna giriş yapıyorum.


MAKALE YAZARAK PARA KAZANDIRAN SİTELER

yazkazan.net web sitesi 2016 ‘da tescil edilmiş ve makalelerinizi yazarak para kazanma sürecine hızlıca başlayabileceğinizi gösteriyor. Web sitesinde video ile tanıtım bölümü de mevcut isterseniz nasıl çalışır? kısmından inceleyerek siteyi daha iyi tanıyabilirsiniz.

makalehizmeti.com 2014’den beri tescil olmuş olan web sitesinde örnek makale’ler hem alıcıya hem de yazar olmak isteyenlere gösteriliyor. Bu standartlarda makale yazabilecekler için başvuru yap butonu bulunuyor. Başvuru sürecinden sonra hızlıca para kazanmaya başlayabilirsiniz.

yazdikcakazan.com alan adı 2018’de tescil edilmiş yeni bir site. Bu web sitesinde de yazdıkça kazanabilirsiniz. Yazar başvurusu yapıyorsunuz ve ilk etapta acemi yazarlar için 100 kelime başında 0,9 TL ve Gümüş yazarlar için 1,7 TL platin yani usta yazarlar için ise 1,95 TL ücret veriliyor.

icerik.net sitesi 2003’de tescil edilmiş ve yine makale sipariş verilebilen ve yazar başvurusu yapabileceğiniz bir web sitesi. Evden bilgisayar başında para kazanmak için müracat etmeniz gereken siteler arasında yer alıyor. Ayrıca bu siteyi editör seçimi olarak size tavsiye niteliğinde önerebilirim.

makaleyaz.net sitesi 2018’de açılmış yeni bir web sitesi olsa da profesyonel görüntüsü, hem makale satın almak isteyenler için hem de yazarlar için göze hoş gelen bir arayüz imkanı sunuyor. Site içerisinde nasıl para kazanabileceğiniz ile ilgili teknik ayrıntılar bulunuyor. Üst kısımda bununla ilgili bazı bilgiler yazmıştım.

makaleyazari.net sitesi 2016 senesinden beri faaliyet gösteriyor. Eğer editör olmak istiyorsanız birçok siteye başvuru yapmanız gerekiyor bu nedenle bu web sitesini de değerlendirmek avantajınıza olacaktır.

sadeceon.com diğer sitelerin yanı sıra sadeceon web sitesinde hemen her hizmetin satışını yapabiliyorsunuz. Daha önce açılmış olan satış konularını inceleyerek ve kendi yaratıcılığınız ile oldukça makul bir konu başlayarak okuyucuyu sıkmayan ve aranılan nitelikte olduğunuzu belirten bir açıklama ile hemen yazar olabilirsiniz.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Yapılan yorumlar
5 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
8 Yorum yazarları
Güven TavlasparakazanEfe İnceaydanArzu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Güven Tavlas
Editor
Güven Tavlas

İngilizce bilginiz varsa ve kendinize güveniyorsanız fiverr ile de makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.
Fiverr ile Nasıl Para Kazanılır? konusunda detayları var.

Efe İnce
Ziyaretçi

Makaleyaz.net olarak bize de bu liste içerisinde yer verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Alanında yeni bir site olsak da, başta yazar arkadaşlarımızı teşvik amaçlı birçok fedakarlıktan çekinmedik, çekinmemeye de devam edeceğiz 🙂

Biz okuyan, araştıran ve yazanlara güveniyor, saygı duyuyor ve hakettiklerini alacağına inanıyoruz.

parakazan.com.tr ‘ye tekrar teşekkür ederiz.

Arzu
Ziyaretçi
Arzu

Bundan 6-7 ay önce yeni bir blog oluşturdum ve açtığım bu web sitesinde tek tek makaleler yayınladım. Şu anda ortalama 50-60 TL gibi bir meblağ kazandırıyor.

Çok fazla uğraştığım söylenemez aslında. Ben blog’u açtıktan sonra 5-6 hafta boyunca her gün 2 adet özgün makale yayınladım ve bu süreçten sonra haftada bir siteye girip bazen 1-2 tane bazen ise hiç yazı eklemedim ve kazanç oranı git gide yükseldi. Ayrıca kazanç ile birlikte hit oranı da yükseldi fakat belli bir yerde sabit kalmaya başladı yani ilgisiz kalınca bir şekilde duraklama ve sonrasında çökme süreci yaşayabiliyor.

Yani aslında demek istediğim emek vermek şart. Öyle yapıyım bitsin ile olmuyor makale yazma işi.

aydan
Ziyaretçi
aydan

Blog açma maliyeti ne kadar tuttu.

niyazi
Ziyaretçi
niyazi

Makale yazarlığı kolay gibi görünüyor. Ama imla bilgisi kelime dağarcığı ve genel kültür çok önemli. İnsan hiçbir bilgisi olmayan bir konuda nasıl makale yazabilir ki? Maalesef ki ömrümüzü kitap okumak yerine saçma sapan dizilerle vs harcıyoruz. Eğer kitap okusak bir zaman sonra harika bir makale yazarına dönüşmek işten bile değil.

Engin Makale Satış Projesi
Ziyaretçi
Engin Makale Satış Projesi

Gerçekten gerekli ilgi ve iradeye sahip kişiler için oldukça güzel bir kazanç yöntemi. Düzenli olarak yazı yazarak 1 ay içerisinde asgari ücretin üzerinde kazanç sağlamak mümkün üstelik evde otururken bunu yapabiliyorsunuz çok güzel. Bu konuda benim de bazı ekstra düşüncelerim var. 3 aydan biraz daha fazla zamandır makale satış platformu hakkında bir fikrim var. Yazarları ve içerik ihtiyacı olanları buluşturmak istiyorum. Yeni bir platform olacağımdan, satış sürkilasyonunu arttırmak amacıyla bazı promosyon ve kampanya fikirleri düşünüyorum. Bunlardan biri bu akşam yazarlarımız ile paylaşıldı, şuan için anket çalışması devam ediyor. Bu aşamada sizlerden de fikir almak istiyorum. Fikrimize gelince; Başta özel günlerde ve ayın belirsiz günlerinde sadece hazır makale satışlarında uygulayacağımız, kısa süreli fiyat indirimleri öngörüyoruz. Şuan 100 kelime ücreti 2 TL. Kısa süreli bu promosyon uygulamalarında , ücreti 1,5 TL ve 1 TL seviyelerine çekeceğiz. Yani, şuanki fiyatına göre, 6 TL olan 300 kelimelik bir makale, 4,5 veya 3 TL’ye satışta… Devamını oku »

aydan
Ziyaretçi
aydan

Engin bey sitenizde makale yazarı olarak çalışmak isterim.

Aycan
Ziyaretçi
Aycan

Makale yazarak para kazandıran sitelere ihtiyacımız var. Bu konuda bir projem var. Google benim işletmem, yorumlarının 10 adeti 10 TL’den aşağı değil, 100 ün üzerinde müşterim var, minumum 50 kişilik whatsapp grubu kursam, bu gruba rahatlıkla her gün yorum yaptıracak, 3-4 müşterili bir sistem kurabilirim, bunu da sürdürülebilir hale getirebilirim, kazanç dağıtımı haftalık, bir şekilde yapılacak, 210 kişiye kadar grup oluşturursak, Pazartesi Grubu 30 kişi salı grubu 30 kişi vs. haftanın 7 günü yorum yapılacak, örneğin bugün salı günü salı grubuna işletmenin adresini atacağım, millet yorum yapacak, çarşamba günü, aynı işletmenin diğer yorumları girilecek, böylelikle tüm çalışma haftaya yayılacak, onu sistemsel bir şekilde yapacağım, sadece yorum işi olmayacak egzantirik işler dedim ya, örneğin makale yazılacak, aynı anda 210 makale yazılıyor düşünün, biraz beyin fırtınasıyla iyi bir iş çıkartılabilir. Makale yazım olayını bu vesile ile daha akıllıca kullanarak arzı az olan bir yöne yönlendirmiş olabilirim diye düşünüyorum. Ne dersiniz bu proje… Devamını oku »