Youtube ile Video Çekmeden Para Kazan

Okuma Süresi: 4 dakika

Youtube’da hiç video çekmeden para kazan ve kanalında birçok video yayınla. Bunu yapmak oldukça basit fakat bu işi ciddiye alıp biraz uğraşman gerekecek. Youtube’da kısa sürede nasıl para kazanmaya başlayacağını en ince ayrıntısıyla anlatacağım. Anlatacağım yöntemle ayda 500 dolar civarında para kazanabilirsin. Böyle bir kanal oluşturman ise yalnızca 1 veya 2 yılını alacak. Şimdi detaylara geçebiliriz.

Youtube’da Adsense reklamlarıyla herhangi bir içerik engeline takılmaksızın video çekmeden içerik bulup kanalınıza video yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için sırasıyla anlatıyorum.

Youtube’da ne tür bir kanal açacağınıza karar verin ve kanalı açın. Bu arada Youtube’da ne kanalı açmalıyım isimli konumuzdaki tavsiyelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Mesela bilgisayar aksesuarları, tarzında bir kanal açmaya karar verdiniz diyelim. Şimdi Youtube’da bu kelimenin ingilizcesi ile bir arama yapalım. Karşımıza birçok video çıkacak. Ancak buradaki videolar ile herhangi birşey yapmayacağız. Çünkü üzerinde oynamalar yapsanız dahi telif problemi yaşarsınız.

 

Şimdi bu arama sonuç sayfasında üst kısımda “FİLTRELE” sekmesine basın ve Özellikler kısmındaki “Creative Commons” kısmına tıklayarak, yalnızca üzerinde küçük düzenlemeler yaparak tekrar yayınlayabileceğiniz videolar karşınıza çıkacak. Buradaki videolardan yayınlanabilecek nitelikte olanları seçip indirin.

 

 

İndirdiğiniz videolar üzerinde küçük değişiklikler yapın. (Mesela altyazı oluşturabilirsiniz, çeşitli seslendirmeler yapabilirsiniz) Tamamen sizin kanalınız için faydalı olabilecek şekilde ayarlamalar yapın bu kısmı sizlerin yaratıcılığına bırakıyorum.

Video düzenlemesini de yaptınız şimdi geriye sadece bu videoları kanalınıza yüklemek kaldı… Ama durun! Asıl önemli kısmı şimdi başlıyor…

Son aşama; Videolarınızın oldukça fazla istenmesini istiyoruz, bu yüzden harika bir thumb resmi ayarlıyoruz. Ayrıca tabi başlığınız ve açıklamanız da merak ettirecek cinsten olmalı.

Yukarıda yazdığım şekilde günde 5-10 video eklerseniz çok kısa sürede dopdolu bir kanal elde edeceksiniz. Videolarınız izlendikçe kanalınızda Youtube Para Kazanma Aktifleştirme yapacaksınız. İçerik açısından dolu ve kendini izlettirebilecek türdeki bu videolar için siz hiç video çekmeyip yalnızca üzerinde düzenlemeler yaptınız. Herhangi bir telif problemi de yaşamayacaksınız. Diğer yandan Youtube Para Kazanma Yöntemleri makalesini de okumanızı şiddetle öneriyorum.

Creative Commons filtrelemesi ile önünüze gelen videolar telif hakkına sahip değildir. Bu videoların sahipleri onları herhangi biri tarafından kullanılabilmesi için izin verdiği anlamına geliyor. Ancak sadece buradan indirip düzenlediğiniz videoların üzerinde birkaç oynama yapmalısınız. Ayrıca buradan indirdiğiniz videoları farklı yerlere de yükleyebilirsiniz.

Özellikle ve bilerek tekrar edeceğim. Buradan indirdiğiniz videoları Youtube’a yüklerken mutlaka ilgi çekici ve harika bir thumb resmi ayarlayın. Youtube’da arama yapıp veya herhangi bir şekilde video fotoğrafınızı görenler bir şekilde videonuzu izlemek istesin. Ayrıca bunun dışında başlığınızın özenle hazırlandığına emin olun. İlk başta videoyu indirdiğiniz başlık ile birebir olmasına gerek yok.

Hadi ne duruyorsun? Hiç olmazsa bir dene. Gir şu youtube’a ve ilgilenmek istediğin bir kanal oluştur. Ardından söylediklerimi yap. 5-10 video yükle ve eğer keyif almıyorsan hiç olmazsa denemiş olursun.

Dilara Candaner

Dilara Candaner

Maltepe Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunuyum. Oldukça ayrıntıcı ve hobileriyle meşgul biriyim. Günümü sürekli olarak öğrenmeye ve öğretmeye çabalayarak geçiriyorum. Daha önce Dmoz.org açık dizin projesinde "Sağlık ve Güzellik" kategorisi editörü olarak görev aldım. Şahsi olarak bazı özel sebeplerden dolayı bir Youtube Makyaj kanalı yönetmesem de birçok makyaj kanalında asistan olarak görev aldım. Birçok kanalda içerik ve senaryo düzenleyicisi olarak çalıştım, dolayısıyla video düzenleme işleri de yaptım. Genel olarak youtube konuları, makyaj ve güzellik konuları, içerik ve senaryo konularının yanı sıra el emeği üretimi ve bu konulardaki tavsiyeler üzerine paylaşımlarda bulunacağım. Ayrıca sosyal medya varlığı ve geliştirmesi konusundaki tecrübelerimi de aktaracağım.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yapılan yorumlar
1 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
3 Yorum yazarları
ekomtikiemrehasret Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ekomtiki
Ziyaretçi
ekomtiki

emre ne kadar zamandır uğraşıyorsun ve ne kadar kazanıyorsun merak ettik kanalını bizimle paylaşabilirsen sevinirim bize de motivasyon olursun. 🙂

hasret
Ziyaretçi
hasret

Yıllardır youtube ile ilgileniyorum. Ama ne kadar bilinçsiz olduğumu şimdi fark ettim. Böyle bir kolaylık varken maalesef saçma sapan işlerle uğraşıp kaç tane kanal kapattırdık. Bilinçli olan, azimli çalışan her zaman kazanır.

emre
Ziyaretçi
emre

Youtube’da video çekmeden bir şekilde kazanç elde ediliyor ancak bunun handikapları da çok fazla. Mesela orijinal içerikten dolayı hiç yoktan ban yeme olasılığı var bu yüzden dikkatli bir şekilde video upload etmek gerekiyor. Ayrıca gelişi güzel rastgele hiç özenilmemiş videolar eklemekte kanal kalitesini düşürüyor. Ben bu yöntemle para kazandım ve hatta en çok para kazanmama vesile olan yöntem video bile çekmeden para kazanma yöntemi. Tavsiye ederim.