Online Para Kazanmanın 10 Yolu 2019 (Sermayesiz)

Çevrimiçi para kazanmak için kullandığım yöntemleri size söyleyebilirim. Yazma, içerik pazarlaması ve web sitesi oluşturmanın temellerini öğrenmek yaklaşık 6 ayımı aldı. Öğrenme döneminde kazancım sıfırdı.

Sihir arıyorsanız, o zaman yanlış yerdesiniz. Daha fazla okuyarak zamanını boşa harcamamanı öneririm.

Söylediğim şey şu;

 • İnternet size anında para veremez.
 • Veri girişi işleri sağlayıcıları çoğunlukla dolandırıcılıktır. Vaktinizi ve zamanınızı boşa harcamayın.
 • Suç ve dolandırıcılık dışında para kazanmanın hızlı bir yolu yoktur. Her ikisinden de uzak dur.
 • Hemen paraya ihtiyacınız varsa, size borç verebilecek birini bulun. En kısa sürede krediyi ödemek için çok çalışın.

Online olarak çok para kazanabilirsiniz fakat;

 • Yeni beceriler öğrenmek için bir tutkunuz varsa.
 • İlk çevrimiçi gelirinizi görmek için en az 6 ay bekleyebilirsiniz.
 • İnternet bağlantınız, dizüstü bilgisayarınız ve web sitenizi başlatmak için biraz paranız varsa.

Online  Para Kazanmanın 10 Kanıtlı Yolu

#1. Freelancer Olun

İyi bir programcı, tasarımcı veya pazarlamacıysanız çok sayıda ücretli iş bulabilirsiniz. Sadece sabırlı olmanız ve daha fazlasını öğrenmeye istekli olmanız gerekir.

İyi bir serbest meslek sahibi olmak için iki yeteneğiniz olması gerekir. Biri senin temel yeteneğin, ikincisi de pazarlama. İyi bir pazarlamacı değilseniz, o zaman profilinizi oluşturmak için deneyimli bir pazarlamacıdan yardım isteyin. Müşterileri almak için mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalısınız.

Bakın ben burada masal okumuyorum. Bu adımı geçmeden önce bir düşün! Hiç fiverr’da ilan ekledin mi? Başta ne demiştim? pazarlama stratejiniz iyi olmalı.

O halde 10-15 dakika değil de gerekirse 1 gününüzü ayırın ve freelancer iş alabileceğiniz web sitelerine ve sunulan işlere bir bakın.

 • Ne satmaya çalışmışlar?
 • Nasıl satmaya çalışmışlar?
 • En fazla satışı kim neden yapmış?
 • En iyi ilanlar hangileri?
 • Daha iyi bir ilan yapabilir misin?
 • Yayınlanan ilanlara ayırt edici özellikler getirebilir misin?

Bu sorular ile birlikte ciddi bir gözlem yapmış olursunuz. Dolayısıyla kreatif olarak düşünüp sükse yapacak bir ilan için ilk adımı atabilirsiniz. Ancak yine 10-15 dakika ayırarak hemen ilan açmayın. Aynı şekilde gerekirse başka 1 gününüzü de sadece 1 ilan açmak için uğraşın.

 • İlanı açacağınız kategorideki müşteri talepleri ne?
 • Hangi başlık ile potansiyel müşteri daha çok etkileyebilirsiniz?
 • Nasıl bir görsel ile müşterilere hitap edeceksiniz?
 • Sunduğunuz ilanın benzer ilanlara göre tercih edilme sebep/leri neler olabilir?

Bu soruları cevaplayacak nitelikte açacağınız ilan ile birlikte daha nitelikli ve daha istenebilir duruma gelmiş olursunuz. Unutmayın satış yapan sadece siz değilsiniz. Herkes denize olta atıyor ancak işi bilenlerin leğeni daha çok balıkla doluyor!

Freelancer işlerinizi sunabileceğiniz bazı yerler

Ancak tabiki bunlarla da yetinmemelisiniz. Açtığınız ilan/ları sosyal ağınızda, webmaster forumlarında, iletişim bilgilerinizi de yazarak gönderin.

#2. Danışman Olun

Tavsiye ve bilgilerinizi birçok insana satabilirsiniz. Danışman veya öğretmen olmak için bir alanda süper bir uzman olmanız gerekmiyor, sadece öğrencinizden veya müşterinizden daha iyi olmalısınız.

Başlangıçta çok fazla çalışarak içerik pazarlama becerileri kazandım. Bazen başarı ve bazen başarısızlık yaşadım, her başarısızlıkla birlikte içerik pazarlamasında yeni bir şey öğrendim. Şimdi insanlar bana içerik pazarlama uzmanı diyor ve memnuniyetle bana para ödüyorlar. Telefon / skype tavsiyem için saat başına ücret alıyorum.

Onlara içerik pazarlama planı yapmalarında yardımcı oluyorum. Daha iyi pazarlama kampanyaları düzenleyerek daha fazla iş buluyorlar.

Rekabet becerisine sahip olan herkes bir danışman olabilir ve online olarak müşteri bulabilir. Örneğin, finans uzmanıysanız, web sitenizi yapabilir ve müşteri çekmeye başlayabilirsiniz.

Mevcut becerilerinizden para kazanabilir veya çevrimiçi para kazandıran yeni beceriler öğrenebilirsiniz.

Beceri olmadan hızlı para kazanmayı beklemeyin.

Tekrar söylüyorum, birkaç ay içinde çevrimiçi becerileri öğrenmek mümkündür.

#3. YouTube’dan Online Para Kazanın

Yine kolay bir seçenek değil, ancak belirli bir konuda video kaydedebilen ve yükleyebilen herkes için gayet yapılabilir bir seçenek.

İki tür insan, biri eğlenceli ve eğlenceli videolar yapan, ikincisi de niş bir izleyici kitlesine (öğrenciler, anneler, ev hanımları, teknoloji meraklıları gibi) çok yararlı videolar çekebilen başarılı YouTube kanalları yapabilir.

YouTube’da nasıl para kazanılacağına dair henüz hiçbir fikriniz yoksa Youtube’da ne kanalı açmalıyım? konusuyla başlamanızı öneririm. Bu sayede en azından bir fikir edinebilir ve yol haritanızı oluşturabilirsiniz.

Youtube platforumda bir kanal oluşturmayı düşünüyorsanız öncelikle bir deneme sürüşü yapmanızı tavsiye ederim. Yani aslında zaten içerik olarak sunabileceğiniz kategorileri kafanızda hemen oluşturabilirsiniz ancak ciddi bir kanal açmadan önce deneme amacıyla bir kanal oluşturup günlük olarak video ekleyin ve her defasında daha iyisini yapmaya çalışın. Deneme kanalı olduğu için kendinizi kısıtlamanıza da gerek yok hemen her kategoride içerik yayını yapabileceksiniz.

Mümkünse her gün 1 video eklemeye çalışın ve her defasında bir sonraki günün içeriğini sunmadan önce daha iyi sunabilmek için araştırma yapıp daha kaliteli, daha güzel, daha sanatsal olarak bunu nasıl sunabilirim araştırması içerisinde olun.

Şu anda aklınıza gelmiyor olabilir ancak video yapmaya başladığınızda aklınıza gelecek. Mesela ben hemen birkaç şey bulayım.

 • Başlıkları nasıl daha iyi hale getirebilirim?
 • Açıklama kısmını nasıl daha ilgi çekici yaparım?
 • Video görsel resmi için neler yapabilirim?
 • Sesimin video’da daha iyi çıkması için nasıl bir mikrofon almalıyım?
 • Görüntü kalitesini artırmak için nasıl bir kamera ve ışık kullanmalıyım?
 • Video içi efektler yapmak için ne yapmalıyım?
 • Video konusu için hazırladığım text dosyasını nasıl daha iyi sunabilirim?
 • Youtube’dan telif yemeden ne tür ilgi çekici ve renklendirici müzikler kullanabilirim?

Bu yazdıklarım şu anda bu makaleyi yazarken 2 dakikada aklıma gelenler. Emin olun video çektikçe her defasında daha iyisini yapmak için kendinize araştırma yapmak üzere sorabileceğiniz daha birçok soru olacak. Bu soruları cevaplar nitelikte argümanlar toplayarak ve arşiv yaparak işiniz git gide daha kolay hale gelecektir.

Deneme kanalınızda olgunlaştığınızı düşündüğünüz andan itibaren gerçek kanalınızı açabilirsiniz.

#4. Facebook’dan veya Instagram’dan Para Kazan

Facebook, Twitter ve Instagram aracılığıyla kazanma potansiyelinde bir sınır yoktur. Hey, ben şaka yapmıyorum. Dışarıda sadece bir tweet ya da Facebook yazısı için 2000 TL para talep eden insanlar var. Şimdi ağzını kapat, doğru.

Facebook’dan para kazanma yolları makalesinde birbirinden farklı 16 yöntemden bahsettim. Bu makale 2113 kelimeden oluşuyor. Makale yazmak kolay değil ancak tecrübeyi ve gerçeği yansıtmak inanın daha zor. yani 2000 kelimelik bir makaleyi yazmak 2 saati alabilir ancak bunu oluşturmak için ömrünün içerisindeki o bilgi birikimine de ihtiyaç var. Her neyse dramı geçelim…

Biraz da instagram’dan para kazanmak hakkında konuşalım. İnstagram’dan para kazanma taktikleri makalesini inceleyebilirsiniz. Burada, instagramdan para kazanabileceğiniz 8 farklı yöntemden bahsettim. Ancak diğer yandan İnstagramda satılacak ürün fikirleri konusu ile birlikte satış konusunu daha da detaylandırdım.

Belki ilginizi çeker diye Pinterest ile para kazanma konusunda da ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

#5. Alan Adı Al & Sat

Alan adı almak’da satmakta evden rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş. Her ne kadar kolaylığının içinde birçok uğraşı barındırsa da sonuçta alan adına ihtiyacı olanlar var ve böyle bir pazar mevcut dolayısıyla eğer işinizi iyi yaparsanız tabiki para kazanabilirsiniz fakat eğer bu işin içinde hiç olmamışsanız yani deneyiminiz yoksa başlangıçta izleyici olmanızı tavsiye ederim.

Domain al sat para kazan makalesinde en ince ayrıntıyla indiğim konuyu okuyabilirsiniz.

Domain al-sat para kazan işinin adı üzerinde 2 işlevi var.

 • Birincisi domain almak
 • İkincisi domain satmak

Domain talepleri farklı amaçlar ile değerlendirilebilir. Örneğin yakalamış olduğunuz bir domain’in (Domain Authority) yüksek ise bu ekstra bir talep oluşturur.

 • Domain yaşı
 • Domain proje uyumu
 • Domain Authority puanı
 • Hatta bazen sadece şans

Bu gibi faktörler ile domain talepleri oluşabilir ve bunlara dikkat ederek alan adı ticareti yapabilirsiniz.

Domain al sat yapabileceğiniz platformlar:

#6. Yazar Olarak Para Kazan

Bir yazar olacağımı hiç düşünmedim. Başlangıç ​​blogum için yazmaya başladım ve kelimelerle bir bağlantı buldum.

Bugün, işletmelerimin çoğu, yazma becerilerime dayanarak çalışıyor.

Herhangi bir işte iyi olmak için örgün eğitimin gerekli olmadığını öğrendim.

Eğer yazmayı seviyorsanız bu işte çok eğleneceksiniz. Sakin bir ortam ve araştırılacak bir çok konu.

Emin olun ne kadar iyi olduğunuzu düşünseniz de başlangıçta zorlanıyorsunuz ancak zamanla işin ipuçlarını kapıyor ve içerik odaklı kaliteli yazılar yazmak konusunda gelişiyorsunuz.

Makale yazarak para kazandıran siteler adındaki yazım sizin için bu konuda klavuz niteliğinde olacaktır.

Not: İyi yazabildiğinizi ancak herhangi bir müşteriniz olmadığını düşünüyorsanız, bana çalışmanızın bir örneğini gönderebilirsiniz. Herhangi bir işi garanti etmiyorum ama yeteneğinize dayanarak sizin için bir şeyler almak için elimden geleni yapacağım.

#7. Online Para Kazanmak İçin WordPress Blog’u Başlatın

Yazma becerilerinizden iki şekilde para kazanabilirsiniz.

 • Birine yaz ve hemen para kazan
 • Kendiniz için yazın ve yavaşça para kazanın

Serbest meslek ile iş sahibi olmak arasındaki fark budur. Blogunuz çevrimiçi işletmeniz olabilir, kitlenizi oluşturmak biraz zaman alabilir ancak uyurken bile para kazanmaya devam edersiniz.

Basit Google Adsense kullanarak, blogunuz için reklamlar oluşturabilirsiniz. Birisi bu Reklam Bloklarını tıkladığında para kazanırsınız.

Eğer bu konuda merakınız varsa; Blog yazarak para kazan konusu tam da sizin için olduğunu düşünüyorum.

#8. Satış Ortaklığı ile Para Kazan

Satış ortağı, perakende satış mağazası işletmeye benzer. Amazon ve Flipkart gibi perakendecilerle kayıt olun, en iyi ürünleri para kazanmak için web sitenizde ve sosyal medyada tanıtın.

Satış ortaklığı konusunu ayrı bir seçenek olarak görüyorum çünkü herhangi bir online işletmeyle uyumlu olabilir, bazı senaryolarda insanlar bir web sitesine bile sahip değilken satış ortaklığı ile para kazanabiliyor.

Mesela bir sosyal ağınız var diyelim. Hatta özlü sözler falan paylaşıyorsunuz; yani aslında e-ticaret yapmak için pekte uygun değil… Hatta durun olayı abartıyım komedi sayfanız var diyelim!

Siz bir kitaptaki ara sözleri kullanarak insanları etkileyebilir ve hiç ticari olmayan sayfalarda bile paylaşımı yapılan kitap sözünün hangi kitaptan olduğunu merak ettirebilirsiniz. İşte bu noktadan sonra işin içine satış ortaklığı giriyor.

Satış ortaklığı yaptığınız bir kitabı paylaşımın altına ref link verecek şekilde paylaştığınz taktirde, insanlar bu kitabı satın alırlarsa siz de belli bir oranda komisyon kazanıyorsunuz.

Tabi satış yapabileceğiniz yer sosyal medyayla, satacağınız ürün de kitapla sınırlı değil.

#9. Bir Ürün Startup’ı Başlat

Müşterilerin satın almak istedikleri bir ürünü yapmak için çok çalışmalısınız. Bir ürün şirketini kurma, ekibi işe alma, ürünü satma süreci çok heyecan verici.

Kişisel finans alanında büyük bir pazar var, düşük kredi notu olan kişilere kredi vermeyi kolaylaştırmak veya yüksek kredi notu olan kişilere kredi limiti sağlamak için bir şirket veya blog başlatabilirsiniz.

Ya da insanların mesela avukatlar ile görüşmeye ihtiyacı var ve internet üzerinde forumlar dışında ulaşabilecekleri hızlı bir adres yok. O halde onlineavukat gibi bir proje kurabilirsiniz.

Yapabileceklerinizin sınırı yok ancak bu konuda yaratıcı fikirleri siz bulmalısınız.

#10. Dijital bir Mağaza açın (Opencart, Woo-Commerce veya Marketplaces)

Bir online mağazada satış yapmak için aklınızda bazı ürünler bulunmalıdır – elektronik, tasarım mücevher veya giyim ürünleri olabilir.

İnternette satış yapacağınız ürünler konusunda pek bir fikriniz yoksa, internette en çok satılan ürünler konusu size birkaç fikir sunabilir.

Yol haritanız kısaca şöyle;

 • fikri doğrulamak,
 • mağazayı kurma,
 • tedarik ürünleri ve
 • müşterileri bulmak.

Eylem Zamanı

Bilgi paylaşmaya devam edebilirim ama sen harekete geçene kadar hiçbir şey sana yardım edemez. İnsanlar başarısızlıktan korkuyor ve hiçbir şeye başlamıyorlar.

İlk adımı atın, ilerideki ışığı göreceksiniz.

Eğer tetikleyici birşey arıyorsanız İnternetten nasıl para kazanılır? konusu size ilham verici olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir