Pinterest ile Para Kazanma

Pinterest’ten gerçekten para kazanabilir misin? Muhtemelen Pinterest kullanarak nasıl para kazanacağınızı veya Pinterest’te nasıl para kazanacağınızı araştırıyordunuz, değil mi?

Pinterest ile WordPress üzerinden para kazanabilirsinizpinterest üzerinden satış yapabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta pinterest adsense ile de para kazanabilirsiniz. Eminim birçok blogda ya da forumda pinterest’ten para kazanabileceğinizi en azından duymuşsunuzdur fakat benim gibi ilk etapta bu fikri görmezden gelmişte olabilirsiniz.

Şüpheci olduğun için seni suçlamıyorum çünkü ben de öyleydim.

Pinterest deneyimine başlarken, para kazanma düşüncesiyle girmemiştim. Hatta para kazanılacağını bilmiyordum bile. Blog ve forumlarda bu konuda bilgilendirmeler olsa bile bunları geçiştirmiştim. Ev dekorları ve el sanatları ile ciddi anlamda ilgilenen biriyim ve bir hobi olarak pinterest’te normal bir kullanıcıydım.

Pinterest’i kullandıkça esasında bir sosyal medyadan ziyade kullanıcıların ilham ve çözüm aradıkları bir arama motoru gibi kullandıklarını farkettim. İşte böylesi bir kitle ile nasıl para kazanabileceğinizi aşağıdaki anlattıklarımı dinlemeden önce bir düşünün…

Pinterest’te Ne Kadar Para Kazanılır?

Pinterest’te günlük 20, 50, 100 hatta 200 dolardan fazlasını kazanabileceğinizi söylesem ne tepki verirsiniz?

Ve hayır bu söylediğim miktarlarda para kazanmak için öyle büyük tecrübeler ve deneyimlere ihtiyacınız da yok. Şahsen hiçbir deneyimim olmadan başladım ama sonunda çevrimiçi ortamda para kazanmak için Pinterest ile nasıl para kazanabileceğimi öğrendim!

Pinterest ile ekstra para kazanmak kişisel ekonominiz için de çok önemli. Borçlarınızı ödemeniz, tatil birikimi, deneyim kazanacağınız diğer şeyler ya da pinterest’te benim gibi hobilerinize değer veriyorsanız bu hobileriniz için harcama yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca eğer Pinterest’teki hobileriniz için harcama yaparsanız bilin ki kullandığınız bu sermayesel harcama bir şekilde size geliyor. Diğer yandan Pinterest’te kazandığınız para bir nevi pasif gelir olduğundan dolayı ek iş olarakta düşünebileceğiniz ve asıl işinizi engellemeden devam ettirebileceğiniz bir gelir kapısı.

Açıkçası internette en iyi anket siteleri ile hızlı yoldan para kazanma gibi deneyimlerim oldu. Kazandım mı? Elbette kazandım ancak uzun uğraşlar sonucu ve Türkiye’de yaşamamız müsebbibiyle anket ile parakazanmak gerçekten çok daha zor.

En iyi anketler ile dolu dolu çalışmış olsanız bile kazanacağınız para Pinterest ile kazanabileceğiniz potansiyel kazancın yakınında bile değil.

Hayal gücünüz sizi nereye götürürse götürsün, Pinterest ile para kazanmanın mümkün olduğunu söylemek için buradayım!

Adım Adım Pinterest’ten Para Kazanma

Pinterest’ten para kazanmanın iki popüler yolu var.

İlk yol bir blog açmaktır. Ayrıca bu iş için bir blog açmak benim de tavsiyemdir. Blog gerektirmeyen diğer yöntem hakkında yazının ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğim. Bu arada hazır lafını etmişken Blog Yazarak Para Kazan konusunu da inceleyebilirsiniz.

Her iki durumda da, başlamak için herhangi bir deneyime ihtiyacınız yok!

Ben kendim, tamamen deneyimsiz başladım ve sonunda ilk yıl içinde kendi emeklerimle ayda ortalama 5.000$‘ı kazanmayı başardım (daha sonra ilk 1000$’ ımı yapmadan önce aylarca nasıl mücadele ettiğimden bahsedeceğim)

Not: Kazanılan parayı, daha sonradan okuyanlara daha açık olmasını istediğimden dolar kuru ile belirttim. Ayrıca bu miktarın üzerinde de kazandığım oldu ben ortalama civar olarak belirtiyorum.

Ve inanın bana, öyle üstün bir özelliğim yok! Ancak biraz emek istediğini de söylemeliyim.

Yazma gibi temel bilgisayar becerileriniz olduğu sürece ve ne söyleyeceğinizi öğrenmek ve uygulamak için güçlü bir istekliliğiniz olduğu sürece, Pinterest’i kendi avantajlarınız doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Diğer yöntemlere geçmeden önce, , ilk olarak Pinterest ile nasıl para kazanabileceğinizi konuşalım. Dürüst olmak gerekirse en iyi ve en faydalı seçeneklerden biri!

Pinterest’te bir Blog ile Beraber Nasıl ParaKazanılır?

Geleneksel olarak tıpkı herkes gibi sabah 9 akşam 6 işlerinde çalışacağımı dşündüm.

Blogcuların ekstra gelir elde ettiklerini hatta normal bir işte çalışır raddede para kazandıklarını öğrendim.

Aylarca mücadele ettim ve ilk 1000 dolarımı kazanmak için bir çok şey öğrendim.

Bunu özellikle belirtiyorum çünkü Pinterest işinin “Hemen zengin ol” sloganları ile süslenen yöntemlerden biri gibi düşümenizi istemiyorum. Dolayısıyla iş ve emek gerekecek ancak sonrasında kazanç potansiyeliniz sınırsız olacak.

Biliyorum bu fırsat için çok heyecanlısınız o halde hadi başlayalım!

1- Ucuz Fiyata Bir Blog Oluşturun!

Bedava blog sitelerini tavsiye etmiyorum çünkü böylesi hem çok amatör hem de işinizi zorlaştırır.

Bunun yerine en bilindik firmalardan birinden host edinebilirsiniz. Mesela bluehost ve hostgator işlerinin ehlidir. Bir hesap açarak fiyatlarını öğrenebilir ve işe koyulabilirsiniz.

Şu anki fiyatlar ile bakacak olursak 30-35$‘lık bir maliyet ile yıllık bir hesap açabilir ve domain kullanarak hazır bir şekilde blog oluşturabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki tek tıkla wordpress siteni kurabilirsin.

2- Alakalı ve Yardımcı İçerik Yazın

Artık bir blog başlattığınıza göre, okuyucularınızın sorunlarını çözecek nişinizle ilgili 5-10 ilgi çekici gönderi yazın.

Yazmaya başlamadan önce, bir adım geriye gidin ve hedef kitlenizin kim olduğunu bulun.

Her zaman konuşmaktan hoşlandığın bir şey seçmeni tavsiye ederim.

Sadece para kazanacağını düşündüğünüz için bir konu seçmeyin. Elbette, işe yarayabilir, ancak gerçekten ilgilenmediğiniz bir şey hakkında yazmaya devam eder misiniz?

İstediğiniz en son şey blogunuza içerik üretirsek üşengeçlik hissetmek olur.

Bu şema, okuyucularınızın sorunlarını çözerken neler yazabileceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır.

 • Hobiniz: Sizin sevdiğiniz ve uğraşmaktan keyif alabileceğiniz konuları kapsıyor. Kendinize sorun, “Ben ne yapmakyan keyif alırım, bir blog açsam ve bu açtığım blog’un konusu neler olursa hiç sıkılmadan yazabilirim?” işte bu sorunun cevabı ilk kümenizi tamamını kapsayacak.
 • Beceri: Siz hangi konuda iyisiniz? Hangi konularda iltifat duyuyorsunuz.
 • Market: Piyasanın talebi nedir? İnsanlar Google ve Pinterest’te hangi konuları arıyor?

Blog okurlarınızın olası bir yardım talebi olabileceğini unutmayın. Çoğu kişi sizin kendi nezninizde sırf yazmış olmak için yazdığınız konuları okumak için burada değiller. Safyanızda dolaşırken bilinçaltı olarak şunları sorarlar:

“Bunun içinde benim için ne var?”

İdeal nokta tüm bu 3 unsuru (hoşlandığınız şeyler, becerileriniz ve pazar talebi) ile ilerlemiş olmanızda yatıyor.

Söylemekten daha kolay olduğunu biliyorum, ancak bunu anlamak için gerçekten zaman ve çaba harcarsanız, ödüllendirileceksiniz!

 

💡 İPUCU: Alanında yetenekli sayılmak için uzman olmana gerek yok. Örneğin, öğrenme yolunuzu gözler önüne serip başkalarına, hatalarınızı ve öğrendiklerinizi öğretebilirsiniz. Dersler, okuyucularınıza bir ton değer katar (insanlar aradıklarını sürece)!

3- Pinterest Hesabı Oluşturun

Bir Google hesabıyla dahi otomatik olarak Pinterest hesabı oluşturabilirsiniz. Pinterest’i %100 ücretsizkullanabilirsiniz.

Pinterest’te hesap oluşturduktan sonra web siteniz’i de Pinterest hesabınızda doğrulatın. Hesaba kayıt olduktan sonra talipmatları takip ederek ve ilgi alanlarınızı belirterek ilgi çekici bulduğunuz şeyleri de takip edebilirsiniz.

💡İPUCU: Profil bionuza alakalı anahtar kelimeler eklediğinizden emin olun. Bu, kullanıcıların sizi daha kolay bulmasını sağlar.

4- Pinterest Panoları ve Pinleri Oluşutun

Artık Pinterest hesabınız için pano oluşturmaya ve pin oluşturmaya başlayabilirsiniz. Yeni başlayanlar için iğne yapmak için Canva’yı kullanmanızı öneririm. Hizmet ücretsiz ve kullanımı kolaydır.

Adım 3’teki bio tanımlamanız gibi, alakalı anahtar kelimeleri kişisel panolarınıza ve pin açıklamalarınıza dağıttığınızdan emin olun. Bu arada, “serpin” dediğimde, anahtar kelime doldurma demek istemiyorum! Geçmişte, pimlerime anahtar kelimeler doldurma hatasını yaptım. İlk başladığımda neden hiç trafik almadığımı merak etmiyorum. Bloguma trafik çekmeden, Pinterest’ten para kazanmamın bir yolu olmadı, bu yüzden aynı hatayı yapmayın!

Mesela bir pin’inizde 5 tane anahtar kelime kullanmak istiyorsunuz. Bu anahtar kelimeleri ard arda yazmak yerine bir konuşma ahenginde cümlenin içerisine katarak gerçekleştirin.

5- Grup Panlarına Katılın ve Her Ay Yeni Kişisel Panolar Hazırlayın

Diğer blog yazarlarının Pinterest trafiğini %1,000’in üzerinde nasıl artırdıklarını ve Pinterest’te nasıl parakazandıklarını bildiren yayınları okuduklarında, gruplarına katılmak için çok fazla çaba harcayacaklar.

Kategorinizle ilgili panolara katılmanızı tavsiye etsem de, Pinterest’in yerleşik panoslarından, odaklarını kişisel panolara kaydırdığını duydum. Buna ek olarak, Pinterest daha az katkıda bulunanlarla daha küçük grup tahtalarını (sizin kategorinizle alakalı) tercih etmektedir.

Bununla birlikte, daha az katkıda bulunanla birlikte bazı yüksek kaliteli grup tahtalarına katılırken yeni kişisel kurullar oluşturmaya odaklanın.

Blog ile Pinterest’te nasıl para kazanılır?

Beklediğin an bu!

Artık, aşağıdakilere hakim olduktan sonra Pinterest’te nasıl parakazanacağınızı öğrenmeye hazırsınız:

 • Niyetinizle ilgili ve ilham veren ve / veya bir sorunu çözen 5-10 adet harika blog makalesi yaz.
 • Pinterest ticari hesabına kaydol ve alan adını doğrula.
 • Tıklanabilir görüntüler ve başlıklar içeren göz alıcı pinler oluştur.
 • En az 10 gruba katıl ve kategorinizle ilgili 10 kişisel grup yap.
 • ilgili anahtar kelimeleri içine dağıtarak, biyo profilinizi, panolarınızı ve pinlerinizi optimize edin.

 

Blog’unuzu ve Pinterest hesabınızı oluşturduktan sonra Pinterest üzerinden para kazanmaya başlamanın 2 yolu var!

1- Blogunuza Trafik Çekin.

Pinterest trafiği dürüst olmak gerekirse, yeni bir blogcu’nun en kadim dostu! Yeni bir blogunuz veya web siteniz olduğunda, çabalarınızı Pinterest’e odaklamanızı öneririm! Web siteniz yeniyken, Pinterest’ten trafik almak Google’dan kesinlikle çok daha kolaydır.

Pinterest doğru ve tutarlı bir şekilde kullanıldığında, blogunuza çok fazla trafik çekebilir ve görüntülü reklamcılık yoluyla para kazanabilirsiniz.

Yine, okuyucularınıza yardımcı olacak blog yazıları yazmanız gerekir!

Kaç tane reklam koyduğunuza ve hangi reklam ağına bağlı olduğunuza bağlı olarak, her gün 1.000 sayfa görüntüleme başına potansiyel olarak 6 ila 20 ABD Doları arasında para kazanabilirsiniz. (Kazanç miktarı market ilgisine ve reklam verene göre değişecektir)

Adsense ile Pinterest’te Nasıl ParaKazanılır?

Evet, Google Adsense ile blogunuzda reklamlar göstererek Pinterestile para kazanabilirsiniz.

Yepyeni bir blog yazarıysanız, Google Adsense’e başvurmanızı öneririm çünkü minimum miktarda sayfa görüntüleme almanızı gerektirmezler.

Ancak, çok az para ödedikleri için para kazanmanın en iyi yolu değildir. Eskiden Google Adsense’le birlikteydim ve aylık 10.000 – 40.000 sayfa görüntüleme sayısıyla ayda yaklaşık 50 – 200 dolar kazandım.

Beni yanlış anlamayın, yeni bir blogcu olarak hala mutluydum (Hala öğreniyorum). Ama hepimiz bir yerden başlamalıyız!

Kişisel olarak Google Adsense’i kullandım, ancak yeni bir blogcu olduğunuzda uygulayabileceğiniz başka reklam ağları var:

Media.net

MyFinance (kişisel finans ve ekonomi kategorilerindeki blogcular için harika)

2. Ortaklık bağlantıları ile Pinterest’te Nasıl Para Kazanılır?

Adsense veya Mediavine ile para kazanmanın yanı sıra, ortaklık bağlantılarını kullanarak Pinterest’te de para kazanabilirsiniz. Bu aynı zamanda bağlı kuruluş pazarlama stratejisi olarak da bilinir.

Bunu yapmanın iki yolu vardır – bloglu ve blogsuz.

İlk olarak blog yöntemini kullanarak bunun nasıl başarılacağı hakkında konuşacağım. Yine, bu benim tercih ettiğim yöntem çünkü benim için iyi çalıştı.

Her şeyden önce, bağlı kuruluş pazarlaması nedir? Ve bağlı kuruluş pazarlamasıyla Pinterest’te nasıl parakazanabilirsiniz?

Bilmiyorsanız, bağlı kuruluş pazarlaması yalnızca sevdiğiniz ve / veya hedef kitlenize değer katacağına inandığınız ürünleri önermektedir.

Ortaklık bağlantınız üzerinden bir satın alma işlemi yaptıktan sonra, küçük bir komisyon kazanırsınız. Başka bir deyişle, bir ürün veya hizmet aracılığıyla değer sağlayarak ve / veya birisinin problemini çözerek ödüllendirilirsiniz.

Öncelikle, bağlı kuruluş bağlantıları olan blog yayınlarınıza trafik çekerek Pinterest’te nasıl para kazanılacağı hakkında konuşalım.

Bu ilk yaklaşım benim para kazanmanın en sevdiğim yoludur çünkü birincisi, görüntülü reklamcılıktan trafik alarak kazanıyorsunuz; ikincisi, okuyucularınızın sorunlarına bir çözüm sunduğunuzda potansiyel satış ortaklarından kazanırsınız.

Örneğin, burada okuyuculara blog postasında bağlı kuruluş bağlantılarını içeren yiyeceklerden nasıl tasarruf edileceğini öğreten, bir pin oluşturabilir ve tanıtabilirsiniz.

💡 İPUCU: Ortak yayınlarla blog yayınınıza yoğun trafik kazandıracak güzel iğneler yapmak için Canva kullanın. Ücretsiz sürümü kullanıyorum ve yeni başlayanlar için fazlasıyla yeterli.

 

Blogunuzu 5-10 gönderiyle ayarladıktan sonra, Awin ve FlexOffers gibi bağlı kuruluş ağlarına başvurmaya başlayabilirsiniz.

Bağlı kuruluş ağlarına kabul edildikten sonra, çok çeşitli şirketlere başvurmaya başlayabilir ve blogunuzu ürün ve hizmetlerini tanıtabilirsiniz. Yine, yalnızca gerçekten inandığınız ve hedef kitlenize yardımcı olacak şeyleri tanıtın!

Pinterest’te Nasıl Para Kazanılır? (Blogsuz)

Şimdiye kadar, bir blog kullanarak Pinterest’te nasıl para kazanabileceğinizi konuştum.

Blog başlatmak istemiyorsanız sorun yok. Pinterest’te para kazanmayı hala blog olmadan öğrenebilirsiniz!

İşte bunu başarmanın 3 yolu!

1. Pinterest’te Bağlı Kuruluş Bağlantılarının Kullanılması

Ortaklık linkleriyle blogunuza trafik çekerek Pinterest’te parakazanmanın yanı sıra, ortaklık linkini doğrudan Pinterest pininize girerek de para kazanabilirsiniz. Bu ortak bağlantı, Pinterestkullanıcısını doğrudan ürüne veya hizmete yönlendirir.

Yani, evet, bir blog olmadan Pinterest üzerinde bağlı kuruluş pazarlama ile hala para kazanabilirsiniz. Ancak, bir blog başlatmayı tavsiye ediyorum çünkü bir blog size daha fazla esneklik sağlıyor!

Ayrıca, bazı şirketlerin Amazon gibi Pinterest pinlerinde doğrudan bağlı kuruluş bağlantılarını kullanmanıza izin vermediğinden bu yaklaşıma dikkat edin.

Bu nedenle, kullanıcıları doğrudan ürünün açılış sayfasına yönlendiren pin bağlantılarınıza bağlı kuruluş bağlantıları eklemeyi planlamadan önce bunu araştırın.

Kişisel olarak bu yöntemi kullanmıyorum çünkü blogumda, okuyucuların bu konuda daha fazla bilgi alabileceği ürün hakkında konuşmaktan zevk alıyorum.

Ayrıca blog yaklaşımının daha iyi dönüşüm sağladığını hissediyorum (bu sadece benim kişisel görüşüm) ama işler farklı insanlar için farklı şekilde çalışıyor.

Size en uygun olanı test etmenizi öneririm! Doğrudan bağlı kuruluş yaklaşımını kullanırken, PIN açıklamanızda #affiliate veya #affiliatelink gibi hashtag’leri kullanarak ortaklık ilişkinizi ifşa etmediğinizden emin olun.

2. Pinterest’te Para Karşılığı Pinleme Yap: Sanal Asistan Olun.

Bir blog başlatma ve Pinterest kullanarak trafik çekme ya da Pinterest üzerindeki bağlı kuruluş bağlantılarını kullanma fikirlerinin yanı sıra, Pinterest Sanal Asistanı (VA) olarak Pinterest’ten de para kazanabilirsiniz.

Güzel gibi gözüküyor öyle değil mi? Pinterest’te sabitlemek için ödeme alın!

Pek çok profesyonel blogcu ve çevrimiçi oyuncu, Pintere  st hesaplarını oluşturmak ve yönetmek için zaman bulamayabilir. Bu onların işine değer katmak için geldiğin yer!

Pinterest, blogculara ve şirketlere yönelik trafik çekebilecek ve gelir yaratabilecek oldukça güçlü bir araçtır. Platformun giriş ve çıkışlarını öğrenmek için çaba harcamak istiyorsanız (veya belki de zaten bir Pinterestuzmanıysanız), VA olmak Pinterest ile para kazanmak için harika bir seçenek!

Pinterest VA’ları tecrübelerine bağlı olarak saatte 50 dolara kadar kazanabilirsiniz. HAYIR deneyiminiz olmasa bile, bu becerilerde ustalaşmayı öğrenmek için asla geç değil!

3. Satmak için Kendi Ürünlerinizi Pinterest’te Pazarlayın

Bir Etsy mağazasına benzer şekilde, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi Pinterest’te de satabilirsiniz. İşte Pinterestüzerinden para kazanmanıza yardımcı olacak satabileceğiniz ürünler:

 • – Dersler
 • – E-kitaplar
 • – Mobilya
 • – Ev Dekor Ürünleri
 • – Giyim ve Aksesuar

İmkanlar sonsuzdur! Danışmanlık hizmetlerinizi pinlerinizi web sitenize geri bağlayarak Pinterest’te de pazarlayabilirsiniz.

Yukarıda belirtildiği gibi, Canva ile pimler oluşturabilir ve bağlı kuruluş pazarlamasını, diğer kişilerin hedef kitlenize fayda sağlayacak ürün ve hizmetlerini satmak için kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir