Adsense Alternatifi Para Kazanma Yöntemleri

Okuma Süresi: 5 dakika

Herkes tutturmuş Adsense hele bir de son zamanlarda Pinterest mevzusu çıktı, aldı başını gitti. Pinterest ile geçtiğimiz yıllarda günlük 4-5K’lara varan kazançlar mümkündü ama son yıllarda daha iyi alternatifleri çıktı. Şuan Pinterest hintlilerin bize bıraktığı artık konumunda. Adamlar buradan kazandıkları şeye para demiyorlar ve “çok uğraşıyoruz ama değmiyor abi ya.” diyerek burun kıvırıyorlar. Oysa ki bizim piyasa ciddi olarak yani profesyonel olarak daha bu son 1 yıl pinterest ile tanıştı.

Açtığınız ya da açacağınız tüm sitelerde iki farklı gelir modeli planlıyorsunuz. 1. Adsense, 2. Sabit reklam/Link satışı.
Oysa ki bu sektörde daha yüksek potansiyele sahip platformlar mevcut.

Kimler CPA kazanç modeli ile uğraştı? Kimler Affiliate yaparak aylık 20-30K dolar kazanmak için çabaladı?
“Karga bişeyi bellemiş gibi.” derler bizim oralarda. Bellemişiz Adsense, tek amacımız Adsense ile 3-5 lira kazanmak. Belki elinizde ki 2-3K hiti olan siteler size Adsense’in aylarca kazandıramayacağı parayı 1 günde Affiliate ya da CPC ile kazandıracak. Ya da sizin bilgi beceriniz Adsense için uygun değil?

Konu üzerine araştırmalar yaptınız mı?
İstesekte yapamayız, Türkçe’de bu konuların hiçbirisi ile alakalı kaynak yok. Çünkü tecrübesiz webmaster topluluğuyuz. Araştırma ve geliştirmeden nefret ederiz. He bir de paylaşmaktan nefret ederiz. Aman kimse kazanmasın. Kültür olarak “ciddili bir şeylerin” ücretsiz paylaşılmayacağını o kadar benimsemişiz ki, bu forumda kendi kazanç methodumu ücretsiz paylaştım; 100’lerce yorum geldi fakat deneyen sadece 3-4 kişi oldu. Diğerleri sadece yorum atmakla, uzaktan bakmakla yetindi. Güvenmedi ya da erindi, sonuç olarak o 3-5 kişi şuan ciddi kazançlar elde ederken diğerleri yerinde saydı. Ben bunu kırmak istiyorum, dar fikirleri ve olmayan bakış açılarını genişleterek bu pazarda Türklerinde yer almasını istiyorum.

1- İndirme başına para kazanmak,

 • Oyun indirmeleri olur, mobil uygulama indirmeleri olur, e-kitap indirmeleri olur. Artık her ne geliyorsa aklınıza; link kısaltmaktan ve ziyaretçileri kızdırmaktan kurtulun.
 • Örnek; “Yarın ki Shakira konserine ücretsiz bilet kazanmak için katılım formunu indir.”

2- Adwords ya da benzeri reklam ağlarını kullanarak CPC ile para kazanmak.

 • Anket doldurma siteleri,
 • Çekiliş ya da benzeri siteler,
 • Dating siteleri,
 • e-Book siteleri vs.. ile masrafınızdan daha fazlasını kazanmak.

3- Mail Marketing,

 • Örnek; Bir adet site açılır, etkinlikler için Instagram sayfası kasılır ve hazırladığınız basit forma ziyaretçiler yönlendirilir; “Yarın ki Shakira konserine ücretsiz bilet kazanmak için mail listesine kaydol.”

4- CPA yöntemi ile para kazanmak.

 • Çok detaylı ve çok kollu bir kazanç modelidir, bir kaç örnek verebilirim;
 • Instagram üzerinden CPA,
 • Content Locker ile CPA,
 • Mobil uygulamalar ile CPA,
 • Facebook ya da reddit ile CPA,

5- Affiliate ile para kazanmak.

 • Çok detaylı ve çok kollu bir kazanç modelidir, bir kaç örnek verebilirim;
 • Envato ortaklık bağlantıları,
 • Amazon ortaklık sistemi,
 • Hostgator ortaklık sistemi,
 • Booking havuzları,
 • Etkinlik ya da benzeri satışlar. “Yarın ki Shakira konseri için 1 alana 1 bedava.” derseniz 1,5 bilet parası yazarsınız ve 1+1 bilet alan birisine 2 kişilik içecek menüsü teklif ederseniz bunu “Flash sale!” başlığı adı altında yaparsanız normalde 3 kuruş olan bu menüyü 7 liradan satarsanız kazancınız toplamda; 4 bilet parası yapar.

6- e-Ticaret / Dropshipping ile para kazanmak.

 • Tabi ki ilk seçenek Shopify.
 • Aliexpress to WordPress,
 • AliExpress to Amazon,
 • Amazon to Amazon,
 • Amazon to WordPress gibi aklınıza gelen tüm e-Ticaret siteleri sizin için dropshipping kaynağıdır.

7- Alım/Satım ile para kazanmak.

 • 30 Liraya WordPress kurmaktan bahsetmiyorum ya da 120 TL’ye anahtar teslim site yapmak ya da 2-3 TL’den makale yazmak değil konu.
 • Fanpagedeal, Empireflippers, Sedo ya da benzeri platformlar üzerinden satış yapmak,
 • Blackhatworld, Warriorforum, Sitepoint vs. forumlarda kurdan dolayı ciddi kazançlar elde edilebilir. En kötüsü 10 tane proxy temin edip web sitelerine yorum yapma hizmeti versin 100 yorum 30-40$ para ediyor.

Not: Yorumlarda tecrübelerinizi, başarılarınızı ve başarısızlıklarınızı paylaşırsanız konu amacına ulaşır ve “Beyin Fırtınası” yapmamıza olanak sağlar.
Not: Yukarıda yazdığımı tüm yöntemleri zamanla teker teker konu olarak açacak ve detaylarını paylaşacağım.

Empower ‘ın yazmış olduğu konuyu olumlu ve kaliteli bulduğum için buraya ekleme gereği duydum. İnternette kazanç için alternatif modeller üzerine de kafa yormalıyız. Optimum fikri ortaya çıkarmak için yeni şeyleri denemekten de asla vazgeçmemeliyiz.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

14
Kimler Neler Demiş?

avatar
11 Yapılan yorumlar
3 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
11 Yorum yazarları
Sümeyye NurSelçuk SoftaindirbakEnginTayfun Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sümeyye Nur
Editor

Adsense Alternafisi (CPA) Siteler:

ReklamStore: https://www.reklamstore.com/tr/
AdMatic: http://www.admatic.com.tr/
Wordego: https://www.wordego.com/
DGMAX: https://dgmaxinteractive.com/tr/

Selçuk Softa
Ziyaretçi

indirme ve cpa kazanç nasıl oluyor ?

indirbak
Ziyaretçi

Rekabet her zaman gelişmeyi sağlar. Umarım adsenseye kaliteli bir alternatif gelir.

Engin
Ziyaretçi
Engin

Adsense dışında diğer yöntemler standart internet sitelerinde yüksek kazanç sağlamayacaktır fakat E-Ticaret düşünen kişiler buna uygun altyapı ve siteleri oluşturursa AdSense’e oranla yüzlerce kat daha fazla kazanma şansları dahi var. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

Tayfun
Ziyaretçi
Tayfun

Adsense oldukça güzel fakat alternatifleri olması onu hiç bir zaman ilk sıradan alabileceğini düşünmüyorum. Gerçek anlamda hiç sorun çıkarmadan ödeme yapan tek reklam vizyonuna sahip olduğunu kolaylıkla söyleyebilirim.

Banu Kaya
Ziyaretçi
Banu Kaya

Adsense aslında güvenilir ve sağlam bir kazanç yöntemi olmasına rağmen ne yazık ki Türkiye’den yapılan tık başı ödemeleri oldukça aşağı çekti, bu da alternatif kazanç sağlayan reklam şirketlerini aramamıza neden oldu. Pinterestten bahsetmişsiniz ama bunun mantığı da Pinterstten gelen ziyaretçileri sitedeki adsense reklamlarına tıklatmak mantıklı çalıştığından alternatif olarak bakılamaz diye düşünüyorum. Yandex reklamları araştırmak lazım bir de bence…

Seda
Ziyaretçi
Seda

Bilgilendirici ve yönlendirici bir yazı olmuş gerçekten çok teşekkürler. Tavsiye ettiğiniz alternatif siteler var mı acaba? Yani şu konuda şu site iyidir şunda bu diyebileceğiniz siteler varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

Hikmet
Ziyaretçi
Hikmet

Adsense alternatifi aslında çok sayıda seçenek var ama ne bileyim, Adsense’e alıştığımızdan ötürü diğer alternatiflere sıcak bakamıyorum. İnşallah olmaz ama Adsense ban yediğimde ancak denemesini yapabilirim. Ayrıca ben affiliate denedim ama başarılı olamadım. Genellikle instagram üzerinden yabancılara satış yapmaya çalıştım ama bir tane ürün sattım onun da getirisi 1,7$ Amazon to Amazon denemek istiyorum ama takip ettiğim gruplar da fazlaca hesap kapanmaları olduğunu görünce pek yanaşamadım. Amazon fba da denemek istiyorum ama bu iş de baya maliyet gerektiriyor.

mine
Ziyaretçi
mine

Başlıklar ve kısaca örnekler vermişsiniz ama bunların çoğunun açıklanması gerek. örneğin aliexpress to wordpress demişsiniz. bu nasıl oluyor? sadece her ürün için wp sitede ayrı konu açsak, ve bu wp siteyi sosyal medya vs ile yaysak yeterli mi? Yoksa satış mı yapmamız gerekiyor?

Yasemin
Ziyaretçi
Yasemin

Adsense Türk yayıncılara üç kuruş para veriyor, bunun vergi ile de alakası var. Oysa ki ülkemizde reklamverenler bayağı yaygın, biraz da yayıncıları düşünmek gerekiyor. Ayrıca günümüzde bana en mantıklısı 7. maddedeki kur farkını avantaj olarak kullanmak geliyor. Burada ingilizce makalenin 100 kelimesini taban fiyat olarak 4 türk lirasından yazarken fiverr’da 100 kelime 5$ üzerinden yazıyorum
Bilmeyenler için değerli bilgiler, paylaşım için teşekkürler.