TikTok Takipçi Kazanmak için 10 Ücretsiz Yöntem

Sosyal medya büyük kitlelere erişim sunuyor, ancak milyonlarca insana ulaşmak hala çok fazla yaratıcılık, çaba ve planlama gerektiren bir zorluk. Instagram veya YouTube gibi TikTok platformu, yüz binlerce takipçisi ile çevrimiçi bir ünlü olmanıza yardımcı olabilir, ancak hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için önce rekabette öne çıkmanın bir yolunu bulmanız gerekir. Tik Tok’da takipçilerinizi artırmak için kullanabileceğiniz, ipuçlarıyla ve fikirlerle mükemmel bir video çekmek gibi kullanabileceğiniz çok sayıda strateji var ve bu yazıda, size yeni takipçileri ücretsiz olarak kazanmanın en iyi 10 yolunu göstereceğim.

TikTok Nasıl Takipçi Kazanılır?

Kısa müzik videoları oluşturmak ve çevrimiçi yayınlamak çok fazla çalışma gerektiriyor, çünkü kullanacağınız şarkıyı seçmeniz, çekimleri mükemmel şekilde yakalamanız ve TikTok profilinizde bir video paylaşmadan önce düzenlemeniz gerekiyor. Bu sürecin tüm aşamaları boyunca, geniş bir izleyici kitlesini çekmenize yardımcı olabilecek yapabileceğiniz şeyler var, bu nedenle videolarınızın erişimini arttırmanın en iyi yollarından bazılarına göz atalım.

1. En Popüler Kullanıcıları Takip Edin ve Takibi Bırakın

Bu, TikTok’un en etkili kullanıcılarının dikkatini çekmenin basit ve etkili bir yoludur. Kategorinizdeki en başarılı kullanıcıları kesin olarak takip edin ve sizi takip edene kadar sadece onları izleyin ve takip edin. Aptalca görünse de, bu strateji aslında işe yarıyor, çünkü yeterince denemeden sonra platformdaki favori üyeleriniz profilinize bakacak ve gördüklerini beğenirse sizi takip edecek. Videolara yorum yapma TikTok yıldızları profillerinde paylaştığı paylaşımlarda bulunma ihtimalini artırabilir, özellikle de yorumlarınız her zaman açık olduğunda. Çalışmalarını takdir ettiğiniz bazı insanlar belki de sırlarını paylaşmaya ve daha fazla takipçi edinmenize yardımcı olmaya istekli olabilirler.

2. Profiliniz Büyüleyici Görünsün

Her küçük ayrıntı, profilinizi optimize etme konusunda önemlidir. Profil resmi, kullanıcı adı veya verdiğiniz kişisel bilgiler, profilinizi ziyaret eden insanlar üzerinde güçlü bir izlenim bırakabilir. Hatırlanması zor olan uzun bir kullanıcı adı, daha fazla tanıma elde etmenize yardımcı olmayacak, çünkü herkes onu duyduktan hemen sonra unutacak. Öne çıkan kısa ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı seçin ve farklı sosyal medya hesaplarında farklı kullanıcı adları kullanmaktan kaçının. Başkalarına sizden, şarkı söyleme becerilerinizi sergileyen fitness videoları, vloglar veya basit müzik videoları yapmayı sevdiğinizi söyleyerek sizden ne tür videolar bekleyebileceklerini söyleyin. Bununla birlikte, olabildiğince spesifik olmanız da önemlidir, bu yüzden fitness videoları hazırladığınızı söylemenin yanı sıra, yoga veya aerobik videoları yaptığınızdan bahsetmeniz yararlı olacaktır. Profiliniz yeni takipçilerle iletişim kurmanın ilk adımıdır, bu nedenle diğerlerini takip düğmesine basmaya ve sizinle iletişim kurmaya teşvik etmek için elinizden gelen her şeyi yapmanız önemlidir.

3. Viral Challenge’lara Katıl

En son sosyal medya trendlerini takip etmek önemlidir, çünkü şu anda başka hangi tür içeriklerin popüler olduğunu görmenizi sağlar. Son Kiki challenge’ında olduğu gibi, genellikle popüler bir şarkıda şarkı söylemeyi ve dans etmeyi içerir, bu yüzden çoğunlukla müzik videolarına ithaf edilen TikTok platformu için harika bir içerik seçimidirler. Profilinizde paylaştığınız yayınlarda trend etiketi kullanmak, videolarınızı milyonlarca insan tarafından görülebilir hale getirir ve birkaç gün içinde takipçilerinizin sayısını önemli ölçüde artırabilir. Ek olarak, bir meydan okuma size belirli bir konuyu veya müzik türünü daha fazla keşfetme konusunda ilham verebilir ve fan kitlenizi artırabilecek, kolayca tanınabilir bir stil oluşturmanıza yardımcı olabilir.

4. Videolarınızı Diğer Sosyal Ağlarda Yayınlayın

Kendinizi yalnızca bir sosyal medya hesabıyla sınırlamayın, çünkü bunu yaparsanız, Facebook, YouTube veya Instagram gibi platformlarda izleyicilere ulaşamazsınız. Sadece Facebook’un her ay 2 milyar aktif kullanıcısı varken YouTube’daki izleyicilerin boyutu daha küçük değil. Aynı adla birkaç sosyal ağda hesapları yönetmek, çevrimiçi itibarınızı oluşturmak için de etkili bir yoldur, çünkü insanlar bir platformda gördükleri adı hatırlar ve bunun sonucunda sizi diğerinde izlemeye başlarlar. Birden fazla sosyal medya hesabına müzik ve diğer tüm video türlerini yayınlamak, aynı zamanda daha fazla insan tarafından paylaşılacakları anlamına gelir.

5. Başkalarıyla İşbirliği Yapmakta Tereddüt Etmeyin

Herşeyi tek başına yapmanız her zaman işe yaramaz, özellikle de yeni başlıyorsanız. Bir arkadaşınızla ikili video kaydetmek veya başka türden bir kolaj video yapmak, fan kitlenizin üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Birlikte çalıştığınız kişileri dikkatli bir şekilde seçmek önemlidir, çünkü zaten çok sayıda takipçisi olan içerik oluşturucuları, sahip olduğunuz takipçilerin sayısından önemli ölçüde düşükse sizinle işbirliği yapmakla ilgilenmeyebilir. Birlikte çalışmayı seçtiğiniz kişilerin, ana ilgi alanı moda ise, birisini komedi videosu yapmaya davet etmenin bir anlamı olmadığı için, yaratmayı umduğunuz video türüne olan tutkunuzu da paylaşmalısınız. İşbirliği yapacağınız kişiyi seçtikten sonra, TikTok’un müzik zevkinizi paylaşan biriyle müzik videosu oluşturmanın kolay bir yolunu sunan Duet seçeneğini kullanabilirsiniz.

6. Etkileyici Videolar Yapmak için Video Düzenleme Uygulamalarını Kullan

Tüm videolar, ne kadar kısa olduklarına bakılmaksızın, video düzenleme işleminden yararlanır. TikTok’ta paylaştığınız videoları düzenlemek için Adobe Premier veya Final Cut gibi profesyonel bir video düzenleme yazılımı kullanmanız gerekmez, çünkü Android ve iPhone’lar için video düzenleme uygulamaları büyüleyici bir kısa müzik videosu yapmak için yeterli filtreden ve efektden fazlasını sunar. TikTok uygulaması, kaydettiğiniz video kliplerin tüm istenmeyen bölümlerini çıkarmanıza olanak sağlar ve aynı zamanda zengin bir görsel efekt kütüphanesi sunar, ancak bazı daha gelişmiş video düzenleme seçeneklerinden yoksundur. Hayalet efekti oluşturmak veya kendinizi klonlamak istiyorsanız Video StarTriller veya MuStar gibi uygulamaları kullanabilirsiniz, TikTok’tan daha geniş bir video düzenleme aracı sundukları için çok daha iyi bir seçenek.

7. Eşsiz ve Yenilikçi Olun

Kendi sesini bul, çünkü herkesin sesi çoktan alındı. Diğer içerik oluşturucuların ürettiği içeriği taklit etmeye çalışırsanız, asla kendi özgün tarzınızı bulamazsınız. Dahası, videonuzun izleyicileri videoyu gerçekten yapmaktan zevk alıp almadığınızı kolayca görebilir ve çoğu durumda takip düğmesine basmayı atlamaya karar vermelerinin nedeni bu olabilir. Gerçekten tutkulu olduğunuz konuları seçin, çünkü sadece trendleri takip ediyorsanız, ürettiğiniz içerik genel görünebilir. Sadece takipçilerinizin nasıl tepki verdiğini görmek için düşünmekten ve arada bir yeni şeyler yapmaktan korkmayın. Sık sık, hayranlarınızın sevdiği bir şey keşfedemezsiniz ve yeni şeyler denemek için istekliliğinizi seven yeni takipçiler çekersiniz.

8. İşleri Kısa ve Özlü Tutun

Altmış saniyeden uzun süren TikTok uygulamasıyla video kaydetmek mümkün değildir; bu nedenle, bir dakika limitine sadık kalmak, takipçilerinizin hesabınıza gönderdiğiniz tüm videoları baştan sona izlemesini sağlamanın en iyi yoludur. Hesabınıza yüklediğiniz videolar için zaman sınırı yoktur, bu nedenle bir dakikadan daha uzun videolar yapmak için telefonunuzun kamera uygulamasını kullanabilirsiniz, ancak bir videonun daha uzun sürmesi izleyicileri tümüyle izlemekten alıkoyabileceğinden dikkatli bir şekilde izlemelisiniz. video. Kısa müzik videoları üretmek zorlu bir görev olabilir, ancak yaratıcılığınızı sergilemenin ve başkalarına çalışmalarınızı takip etmeleri için ilham vermenin harika bir yoludur.

9. Şovmen Gibi Hareket Et

Videolarınızı yaparken eğlenmiyorsanız, başkalarının videolarınızı izlerken eğlenmelerini nasıl bekleyebilirsiniz? Kendiniz olun ve kameranın önünde zamanın tadını çıkarın. Bu şekilde izleyiciyi daha sonra ne yapacağınızı tahmin etmeye çalışmasıyla her zaman tutabilirsiniz. İyi bir şov yapın; videonuzun izleyicilerini daha fazla görmek isteyecek şekilde bırakın. Bunu, videoya çok fazla mizah ekleyerek veya sadece anın tadını çıkartarak ve akışa devam ederek yapabilirsiniz. TikTok platformunda yayınladığınız içeriğin başarısına dair tarifler olmasa da, zaman zaman komik olduğunu hatırlarken performansınıza odaklanmak, takipçilerinizin sayısını arttırmanıza yardımcı olacak.

10. Sihirli Saatlerde Yeni İçerik Gönderin

Yeni içeriği günde en az iki kez paylaşmak, sonuçta size büyük bir takip sağlayacaktır, çünkü videolarınızın elde ettiği etkileşimi artıracak, ancak aynı zamanda videoları doğru zamanda göndermeniz gerekir. TikTok’taki sihirli ilan saatleri, saat 11:00 ile 17:00 arasında, takipçileriniz ve arkadaşlarının uygulamayı bu zaman diliminde kullanması daha muhtemel. Kitlenizi tanıyın ve TikTok uygulamasını ne sıklıkta ve hangi saatlerde kullandıklarını anlamaya çalışın. Bu, en az miktarda etkileşim aldıklarında, günün belirli bölümlerinde video gönderme şansını en aza indiren bir kayıt programı oluşturmanıza yardımcı olur.

Sonuç

Farklı olun, benzersiz olun ve takipçilerinize kaliteli eğlence sunun. İzleyicilerinizi ayaklarından çekecek taze bir şey sunmaya çalışın. TikTok uygulaması, yaratıcılığınızı özgürce ifade etmenizi sağlayan neredeyse sonsuz bir müzik ve video düzenleme seçeneği sunar. Ancak, sadece harika videolar üretmek, kitlenizi çekmek için yeterli değil, çünkü fan kitlenizi geliştirmek istiyorsanız pazarlama becerilerinizi de kullanmak zorundasınız. Siz takipçi artırmak için hangi stratejileri kullanıyorsunuz? Bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir