Kredi Kartı ile Bitcoin Alma (En Düşük Fiyat)

Okuma Süresi: 3 dakika

Visa veya Master Kart ile internet ortamından hızlıca altcoin ve yine kredi kartıyla bitcoin satın alma konusundan bahsedeceğim. Alt bölümde video ile kredi kartı ile bitcoin alma işlemini göstereceğim. Onun altında ise tablo kullanarak kredi kartı ile coin alma rehberi niteliğinde yazımızı tamamlayacağım.

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

En Düşük Ücret (Komisyon) ile Kredi Kartı ile Bitcoin Alma

Malumunuz internetten bitcoin veya altcoin almak için bankaya para yükle, oradan komisyon ödeyerek başka yere gönder, oradan da yine komisyon ödeyerek borsaya gönder, oradan da tekrar komisyon ödeyerek istediğiniz altcoini alma işlemi ile birkaç yere komisyon ödemiş oluyorsunuz. Tabi komisyon ödemenin yanı sıra uzun bir vakit geçiyor ve her yere tek tek güvenmek zorunda kalıyorsunuz. İşini kolay bir şekilde halletmek isteyen ve kriptopara’yı kredi kartı ile almak istiyor olmanız çok olağan. İnternette kredi kartı ile bitcoin almanızı sağlayacak birçok yer var ancak çoğunun komisyonu oldukça yüksek. Yaptığım araştırmalarda özellikle Binance ‘da komisyon ücretlerinin diğerlerine nazaran daha düşük olduğunu gördüm. Özellikle bu borsayı söylememin başlıca sebebi diğer borsalara göre daha güvenilir olması, daha çok kullanılması ve marketlerinin fazla olması.

Borsaların Kredi Kartı ile Bitcoin Alma Komisyon Ücretleri

BORSA KREDİ KARTI KOMİSYONU
Binance.com %3,5 Komisyon (Minimum 10$)
Kucoin %3,5 Komisyon (Minimum 10$)
Bitcoin.com %5 veya 10$ hangisi daha fazla ise.
Cex.io %2,99 Komisyon (Minimum 20$)
Bitit.io %3,9 Komisyon


Kredi Kartı ile Bitcoin Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Borsanın güvenilir olduğunu sorgulamak gerekiyor. Yukarıdaki borsalar oldukça popüler ve yaygın borsalar. Ancak bu ve özellikle adını duymadığınız bir borsadan kredi kartı ile veya klasik şekilde ödeme yaparak bitcoin almak güvenli olmayabilir.

2- Komisyon ücreti yanısıra Borsanın o anki satış fiyatını diğer borsalar ile kıyaslayın. Örneğin %0 komisyon ile kredi kartı almanıza olanak sağlayan bir borsa Bitcoin veya altcoin’lerin fiyatını çok yüksek göstererek size hissettirmeden sizden komisyon alabilir bu nedenle fiyatları da incelemeniz sağlıklı olacaktır.

3- Sanal Kart kullanın. Aslında sanal kart kullanma alışkanlığını internet ortamında alışveriş yaptığınız herşey için kullanmanız sağlıklı olacaktır zira kredi kartı bilgilerinizin bir başka tarafta olması her ne kadar sms onayı ile işlem yapıyor olsanız bile sağlıklı olmayabilir.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Yapılan yorumlar
3 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
6 Yorum yazarları
YağmurkadirEcemparakazanHakan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yağmur
Ziyaretçi
Yağmur

Bitcoin için Binance hesabım var fakat uzun zamandır alım/satım yapmıyordum. Binance için de aracı firmalardan komisyon ödeyerek alım yapılıyordu ama kredi kartını sizden öğrendim. Bayebit borsasını hiç duymadım ama madem 0 komisyon alıyor birde onu deneyelim bakalım.

kadir
Ziyaretçi
kadir

Uzun zamandır bitcoin alıyorum. Bir çok siteden kredi kartı ile bitcoin aldım, komisyonları gerçekten çok yüksekti, bahsettiğiniz sanal kart olayını en kısa sürede denicem. Sizin söyledikleriniz daha düşük komisyon ve güvenilir sanırım çünkü içlerinden adını sanını duymadığım hiç yok.

Ecem
Ziyaretçi
Ecem

Bitcoin 2017 yılında haddinden fazla şişirildi. Normal olarak da balon patladı. Fakat bu demek değil ki Bitcoin güvenilmez. Birçok kişi gibi bende iddiaa ediyorum, geleceğin para birimi Bitcoin, Ethereum, Ripple gibi sanal paralardır. Bu tartışılmaz bir gerçek…

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Yerli borsaların hiçbirisi Kredi Kartı ile bitcoin ya da diğer coinlerin satışını gerçekleştirmiyor mu acaba bilginiz var mı? Her ay bir miktar bitcoin almayı planlıyorum hele son duyumlardan sonra analistin birisi daha öncede çıkmış dedikleri 300 Bin Dolar civarına yükselecek diye tahmin yapmış yıl içerisinde Bitcoin için.

ceyda
Ziyaretçi
ceyda

Temel düzeyde ingilizce bilgim var ama yabancı siteden bitcoin almak, siteye üye olmak vs zor işler. Ben de türkiyeden bitcoin almaya karar verdim. Bazı siteler kimlik resmi ile kimliği gösterdiğim bir kendi yüzümün resmini vs birçok teferruat istiyor. En kolay ve en iyisi sizin tavsiye ettikleriniz çünkü ben de bu konuda epey araştırma yapmıştım ve düşük komisyon ile kredi kartıyla bitcoin almak için yazmış olduğunz siteler hemen hemen en iyileri ve en güvenilirleri sanırım.