Kredi Kartı ile Bitcoin Alma (En Düşük Fiyat)

Visa veya Master Kart ile internet ortamından hızlıca altcoin ve yine kredi kartıyla bitcoin satın almakonusundan bahsedeceğim. Alt bölümde video ile kredi kartı ile bitcoin alma işlemini göstereceğim. Onun altında ise tablo kullanarak kredi kartı ile coin alma rehberi niteliğinde yazımızı tamamlayacağım.

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

En Düşük Ücret (Komisyon) ile Kredi Kartı ile BitcoinAlma

Malumunuz internetten bitcoin veya altcoin almak için bankaya para yükle, oradan komisyon ödeyerek başka yere gönder, oradan da yine komisyon ödeyerek borsaya gönder, oradan da tekrar komisyon ödeyerek istediğiniz altcoini almaişlemi ile birkaç yere komisyon ödemiş oluyorsunuz. Tabi komisyon ödemenin yanı sıra uzun bir vakit geçiyor ve her yere tek tek güvenmek zorunda kalıyorsunuz. İşini kolay bir şekilde halletmek isteyen ve kriptopara’yı kredi kartı ile almak istiyor olmanız çok olağan. İnternette kredi kartı ile bitcoin almanızı sağlayacak birçok yer var ancak çoğunun komisyonu oldukça yüksek. Yaptığım araştırmalarda özellikle Binance ‘da komisyon ücretlerinin diğerlerine nazaran daha düşük olduğunu gördüm. Özellikle bu borsayı söylememin başlıca sebebi diğer borsalara göre daha güvenilir olması, daha çok kullanılması ve marketlerinin fazla olması.

Borsaların Kredi Kartı ile Bitcoin AlmaKomisyon Ücretleri

BORSA KREDİ KARTI KOMİSYONU
Binance.com %3,5 Komisyon (Minimum 10$)
Kucoin %3,5 Komisyon (Minimum 10$)
Bitcoin.com %5 veya 10$ hangisi daha fazla ise.
Cex.io %2,99 Komisyon (Minimum 20$)
Bitit.io %3,9 Komisyon


Kredi Kartı ile Bitcoin Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Borsanın güvenilir olduğunu sorgulamak gerekiyor. Yukarıdaki borsalar oldukça popüler ve yaygın borsalar. Ancak bu ve özellikle adını duymadığınız bir borsadan kredi kartı ileveya klasik şekilde ödeme yaparak bitcoin almak güvenli olmayabilir.

2- Komisyon ücreti yanısıra Borsanın o anki satış fiyatını diğer borsalar ile kıyaslayın. Örneğin %0 komisyon ile kredi kartıalmanıza olanak sağlayan bir borsa Bitcoin veya altcoin’lerin fiyatını çok yüksek göstererek size hissettirmeden sizden komisyon alabilir bu nedenle fiyatları da incelemeniz sağlıklı olacaktır.

3- Sanal Kart kullanın. Aslında sanal kart kullanma alışkanlığını internet ortamında alışveriş yaptığınız herşey için kullanmanız sağlıklı olacaktır zira kredi kartı bilgilerinizin bir başka tarafta olması her ne kadar sms onayı ile işlem yapıyor olsanız bile sağlıklı olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir