Kriptodan Para Kazanmanın 8 Basit Yolu

Dijital para birimlerinin en cazip yeni yatırım varlıklarından biri olarak yükselmesi, bir zamanlar hiçbir zaman gerçek dünya değerine sahip olmayacağını düşünen birçok insanı şaşkına çevirdi. Dahası, daha önce blockchain üzerinde çalışan kripto para birimini hiç duymamış ya da neredeyse hiçbir şey bilmeyenlerin muazzam miktarda ilgisini çekmiştir.

Yani, şimdi bu sektörden fazladan bir para kazanmak için kelimenin tam anlamıyla sonsuz yollar vardır.
Bu makalede, blockchain üzerinden para kazanmak için en popüler yollardan sekizini paylaşıyorum…

1. Kripto Madencisi Ol

Belki de kripto paralardan kazanmaya başlamanın en açık yolu madenci olmaktır. Yani, evdeki bilgisayarınızdan sihirli İnternet parası üretmek? Daha iyi bir şey var mı?

Yine de, Madencilik Bitcoin, Etherium veya bulut madenciliğine odaklanıyor olsanız da, pahalı madencilik ekipmanları, depolamak için mevcut fiziksel alan gibi tüm bağlantılı CON’ları, ayrıca çılgın elektrik maliyetlerini ve sağlam bir donanım yapılandırmasını göz önünde bulundurmalısınız.

Ödevini yaptığından ve karlı bir şifreleme parası olduğunu araştırdığından emin ol. Benim önerim Monero. Ancak bu konudaki araştırma tamamen sizin sorumluluğunuz. Açıkçası ben yalnızca öğrenme amacıyla bir miktar giriştim.

Risk – Oldukça yüksek

Gelir – Orta ila Yüksek

2. Kripto Trader’ı Ol

Borsalarda kripto ticareti yapmak kesinlikle en az çabayla para kazanmanın en hızlı yollarından biridir. Yine de oldukça riskli.

Temel amaç, fiyat düşükken kripto para birimi satın almak ve fiyat yükseldiğinde satmaktır, ancak ticaret söz konusu olduğunda kumara yer yoktur.

Nitekim başarılı traderlar, nasıl işlem yapılacağını ve bu süreçle ilişkili risklerden nasıl kaçınılacağını öğrenmek için önemli miktarda zaman harcarlar. Dahası, uzun süre kripto ticareti yapmayı amaçladıklarından, eğitime zaman ve para yatırmayı tercih ediyorlar.

Risk-Yüksek

Gelir – Yüksek

3. Kripto Makale Yazarı Ol

Kripto yazarı olmak, sektörden para kazanmak için başka bir yol olsa da, kesinlikle bu konuda sağlam bir bilgi ve kelimeler için ustalık gerektirir.

Kriptonun gittikçe artan önemi nedeniyle, giderek daha fazla bilgi web sitesi ve resmi blok zincir tabanlı platform sayfaları açılmaktadır. Bu, hiçbir zaman harika içerik üretebilen yazarlar için artan bir ihtiyaç olduğu anlamına gelir.

Ücretli, uzun vadeli işler bulmak söz konusu olduğunda, en iyi yol, Upwork veya Fiverr gibi bazı evrensel serbest piyasalarda bir içerik yazar profili oluşturmaktır. Fiverr’dan para kazanmak adlı makalede çeşitli detaylar mevcut. Kripto platformlarının resmi web sitelerinde “Kariyer” bölümüne bakmak da bir seçenek olabilir.

Risk – Düşük

Gelir – Orta

4. İlgili Ürün veya Hizmeti Değiştirin

Doğuştan bir yazar değilseniz, kripto paraları karşılığında yine de ilgili bir ürün veya hizmet sunabilirsiniz.
Burada bir web sitesi oluşturmak, tercüman olmak, topluluk yöneticisi olmak veya çevrimiçi bir ürün pazarlamak ve daha pek çok şeyden bahsediyoruz.

Daha fazla mevcut seçenek için BitcoinTalk servislerine göz atın.

Risk – Orta Düşük

Gelir – Değişir

5. Referans Kazancı ile Para Kazan

Kripto ile para kazanma konusunda en çok ihmal edilen şeylerden biri de çoklu ortaklık programlarının içerisinde yer almak.

Temel olarak, belirli bir işletmeyi ücretsiz olarak tanıtır, ancak ödeme yapan müşterileri getirmeyi başarırsa komisyon alırsınız.

Terfi etmeye gelince, yaratıcılığın en iyi arkadaşın! Sosyal medya kanallarında paylaşabilir, çeşitli web sitelerinde reklam kampanyaları yayınlayabilir, hatta bir kripto blogu veya bilgilendirme web sitesi oluşturabilir ve bağlantılarınızı yazılı içeriğe ekleyebilirsiniz.

Risk – Oldukça Düşük

Gelir – Orta ila Yüksek

6. Kripto Paralarınızı Faiz Oranı için Ödünç Verin

Günümüzde, paralarınızı ödünç vermek, kripto servetinizi arttırmak için çok popüler, ancak son derece riskli bir yaklaşımdır.

Ayrıca, paralarını faiz oranı karşılığında ödünç alan sahipleri ile kripto isteyen borçluları birbirine bağlayan SALT Lending ve Nexo gibi birkaç platform var.

Coinlerinize yılda% 20’ye varan para kazandırıyor, kulağa hoş gelmiyor mu?

Her ne olursa olsun oldukça riskli ve ödemeyi alamama gibi durumların söz konusu olduğunu asla unutmayın.

Risk – Son Derece Yüksek

Gelir – Orta ila Yüksek

7. Kripto Faucet’lerine Kayıt Ol

Çok fazla risk almak istemediğiniz halde hala hızlı para kazanmak istiyorsanız, bir reklam izlemek veya tıklamak gibi bazı “mikro görevleri” gerçekleştirirseniz, şifreli ödeme yapan birkaç Tıklama Başına Ödeme yapan web sitesi vardır.

Bununla birlikte, bu konuda çok fazla risk yoktur, iyi para kazanmak için önemli miktarda zaman feda etmeniz gerekeceğini unutmayın.

Referans olarak, BTC4ADS yaklaşık 100 satoshi (0.00000100 ฿) ve Coinadder tıklama başına yaklaşık 25 satoshis öder.

Risk – Düşük

Gelir – Orta Düşük

8. Başkalarına Bilgi Öğret

Devam eden kripto dünyasında sağlam bir bilgi ve değerli bağlantılar kazandığınızda, başkalarına kripto para birimleri hakkında bilgi edinmek için para almaya başlayabilirsiniz. Nereden başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? İşte kripto öğretiminden nasıl para kazanılacağına dair birkaç fikir:

  • Youtube’un kripto yatırım stratejileri, madenci veya başka herhangi bir konunun nasıl kurulacağı konusunda vlog yapılması. Ardından, bazı reklam geliri elde etmek için bu videoları Google’ın Adsense programıyla para kazanın.
  • Ücretli akşam kursları düzenlemek
  • Sektörle ilgili uzmanlığınızı ücretli yazılı makalelerle paylaşma

Risk – Düşük

Gelir – Orta ila Yüksek

Sonuç:

Kripto para birimlerinden kar elde etme yöntemleri şimdi pratik olarak sınırsızdır. Yine de göz önünde bulundurulması gereken birçok şey var: riskli bir oyuncu musunuz, ne kadar kaybedebileceğiniz, ne kadar iyi olduğunuz, vb. Sonunda, hangi fırsatı yakalayacağınız size ait.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir