Binance Küsürat Problemi Çözümü

Binance borsasında yapılan trade yaptığımız coin’lerde belirli bir küsürat kalıyor. Bu küsüratları otomatik olarak BNB’ye çevirebiliyoruz.

Binance Üye Ol: https://www.binance.com/tr?ref=17000167

Binance Borsasında Küsürat Problemi Nasıl Çözülür?

Video’da da göreceğiniz üzere öncelikle tabiki Binance’a giriş yapmış olmamız gerekiyor. Ardından üst bölümde bulunan Funds>Balances bölümüne. Eğer site dili Türkçe ise Fonlar>Bakiyeler bölümüne giriş yapıyoruz.

Bakiyeler bölümünde, “Small balances” alanına 1 kere tıklarsanız açıklama olarak “Balances valued less than 0.001 BTC” yazısını göreceksiniz. Yani BTC’nin binde biri kadarından az olan coinler’i kastediyor. Ve onun sağ tarafında Converse to BNB butonunu görüyorsunuz. Eğer bu bölüme basarsanız, binance sizi; coin’lerinizin içerisinde bakiyesi 0.001 BTC’den küçük olan coinlerin listelendiği bölüme götürüyor.

Bakiyesi 0.001 BTC ‘den küçük olan coin’lerinizin listelendiği sayfada isterseniz, çeviri yapmayı istemediğiniz coinlerinizi sol taraftaki chech box ile listeden çıkartabiliyorsunuz. Üst kısımda uyarı olarak göreceğiniz üzere bu işlemi 24 saat içerisinde 1 kere gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca alt kısımda yazan açıklamada kaç adet coin’i çevirdiğinizi, bu coin’lerin BNB karşılığını ve bu işlem ücretinin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. İşlemi tamamlamak için “Convert to BNB” butonuna tıklayabilirsiniz.

Binance Küsürat Problemi Nedir?

Binance borsasında Exchange işlemi yaptığınızda Trade yaptığınız Coin’i sonuna kadar harcamaya çalışsanız bile bakiyede küçük bir küsürat kalıyor. Belkide bir daha kullanmayacağınız bu coin, ico veya token bir nevi ziyan olmuş oluyordu. Ancak Binance bu duruma bir çözüm getirerek “Converte to BNB” butonu çözümügetirdi. Böylelikle küsüratları kalmış bütün altcoin’lerinizi tek bir tuşla BNB coin’e çevirebiliyorusnuz.

BNB (Binance Coin) Nedir?

Binance Coin, Binance borsasının kendi coinidir. Birimi BNB Token olan bu coin’in Binance borsasında avantajlı özellikleri vardır. Öncelikle bu coin’in en büyük güvencesi arkasında en büyük Coin bosralarından biri olan Binance’ın oluşudur tabiki. Diğer yandan Binance’da yaptığınız her işlemde daha az komisyon ödemenizi sağlar. An itibari her işleminiz için %25 daha az komisyon ödeyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmeniz için Binance sayfasında Hesap bölümünden aşşdağıdaki fotoğrafta gösterildiği üzere “Masraflar için BNB kullan(25% indirim)yazısının yanındaki tuş’a basarak “On” yani aktif hale getirmiş olmanız gerekiyor.

Ayrıca elbette hesabınızda Binance Coin bulunuyor olması gerekiyor. Böylece, trade yaptığınız bir işlemde örnek verecek olursak 0,4 dolar ödemeniz gerekirken 0,3 dolar karşılığı BNB Token’ınız kullanılıyor. Bu avantajı kullanmanızı ben şahsen tavsiye ederim.

Ayrıca komisyon oranında biraz detaya inecek olursak Binance Komisyonu linkinden kendi web sitesindeki açıklamayı da görebiliriz.. Aslında Binance’ın BNB Token ile vermiş olduğu komisyon avantajı %50 ‘ydi.

Zaten bu komisyon avantajı Binance’ın da yaptığı açıklamaya göre 4 yıl boyunca sürecek ve her yıl, bir önceki yıla göre yarı yarıya indirilecekti. Dolayısıyla 20 Temmuz itibarıyla komisyon oranında değişikliğe giderek komisyon oranını %50’den %25’e çekti. Ancak diğer yandan bu oran da oldukça cezbedici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir