En Ucuz Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin En Ucuz Nereden Satın Alınır? Bitcoin ve kripto paralar en çok kar getirebilecek yatırım potansiyele sahiptir, ancak satın alma işlemi şu an için bankaya para yatırmak kadar kolay olmayabiliyor. Şimdi adım adım Bitcoin’i en ucuz yolla alalım.

Öncelikle, Bitcoin satın alacağımız bir borsa bulmak gerekiyor. Borsayı; Tıpkı döviz bürosu gibi düşünebilirsiniz.

Borsayı Neye Göre Seçeceğiz?

  1. Güvenilir bir borsa olmalı.
  2. Para yatırma ve çekme işlemi rahatlıkla yapılmalı.
  3. Yine rahat bir şekilde Bitcoin alım ve satım işlemi yapılmalı.
  4. Makas farkı düşük olmalı.
  5. İşlem ücreti minimum olmalı.

Tüm bu kriterleri üst üste topladığımızda Binance kripto borsası en iyisi. Ancak! Dikkat etmeniz gereken husus şu ki; Binane’a indirimli olarak üye olmalıyız. Binance’a buraya tıklayarak %10 indirimli kayıt olabilirsiniz.

Kayıt olurken aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Görüldüğü üzere ekstra %10 komisyon ödülü veriyor.

Komisyon Ödülü Ne Demek?

Binance’da yaptığınız işlemlerde binde bir oranında yani %0,1 oranında bir işlem komisyonu olur. Bunu döviz bürosundaki makas farkı gibi düşünebilirsiniz. Bu oldukça güzel bir orandır ancak biz bu orandan %10 daha düşük bir komisyon ile üye olduk.

Yeter mi? Tabiki hayır! Eğer indirimli linkten üye olduysak, şimdi de Ekstra %25 İndirim alacağız.

Ekstra %25 İndirim almak için hesabınızda Binance borsası’nın kripto parası olan BNB bulundurmanız gerekiyor. Yalnızca 3-5 dolarlık BNB alsanız bile işlemlerinizi ekstra %25 indirim ile yapabileceksiniz.

%10 indirim cepte, birde üstüne %25 indirim aldık. Toplamda %35 İndirim ile işlem yapabiliriz.

  • Ancak nasıl para yatıracağız?
  • Nasıl Bitcoin alacağız?
  • Nasıl BNB alıp %25 indirim alacağız?

Öncelikle nasıl para yatıracağız? Sorusunu cevaplayalım. Bunun için Papara’da hesap açmamız gerekiyor.

Eğer para yatırdıysak şimdi öncelikle ekstra %25 komisyon ödülü kazanmak için BNB satın almalıyız. 0.1 adet alsak bile ekstra %25 komisyon ödülü alacağız.

Nasıl alacağınızı aşağıda 3 adımda gösteriyorum…

BNB Satın Alma 1. Adım

Menüdeki Borsa Sekmesinden Temel’i seçiyoruz.

BNB Satın Alma 2. Adım

Borsa kısmında sağ tarafta para birimleri gözüküyor. Biz TRY yüklediğimiz için, TRY‘yi seçiyoruz ve sonrasında aşağıdaki gibi gözüken BNB/TRY paritesine giriyoruz.

BNB Satın Alma 3. Adım

Şimdi BNB alanlar ile BNB satanların bulunduğu alandayız. Sol taraftaki TRY ile BNB alma işlemi sağ taraftaki de BNB satıp TRY alma işlemi. Yani ileride satıp Türk Lirasına çevirmek istediğimizde de buraya girip bozduruyoruz.

Buradaki kısmı biraz detaylandırıyım. Biz buradaki işlemleri Limit veya Market işlemi ile yapacağız.

Limit ile işlem yapmak demek, Fiyat kısmına yazdığım seviyeye geldiğinde işlem yap demektir.
Üstteki Market seçeneğine tıklayarak işlem yapsaydık, o anda kurdaki fiyat ne ise o fiyattan işlem yapar.

Limit ile işlem yaptığımızı varsayalım. Bu durumda: Fiyat kısmında hali hazırda marketteki en alt seviye yazar zaten ancak siz isterseniz bunu değiştirebilirsiniz.

Buradan sonra ister BNB miktarına göre, ister elinizdeki mevcut TRY oranına göre, isterseniz de TRY miktarına göre giriş yaparak BNB Al butonuna basabilirsiniz.

Mesela Toplam kısmına 10 yazarsam, 10 TL’lik BNB alabilirim. Ya da %25’e tıklarsam, mesela 100 TL’lik TRY bakiyem var ise 25 TL’si ile BNB al demiş olurum.

Veyahut Mikar kısmına 0.1 yazarsak 0.1 BNB Al demiş oluruz.

Ben 0.1 adet BNB almak istiyorum diyelim. Bu durumda Miktar kısmına 0.1 yazdıktan sonra yeşil renkli BNB Al butonuna tıklarım ve emrin gerçekleşmesini beklerim.

Buraya kadar herşeyi yaptıysak artık %10+%25 komisyon ödülüne yani %35 komisyon ödülüne sahibiz.

Binance zaten %0.1 gibi küçük bir komisyon alıyordu ancak buraya kadar dediklerimi yaptıysanız %0.065’lik bir komisyon ile işlem yapacaksınız.

Bitcoin alma işlemi için de aynı BNB satın alırken yaptığımız gibi bu sefer BTC/TRY seçeneğine geliyoruz ve Bitcoin’imizi en ucuz yolla satın almış oluyoruz.

 

Bitcoin’i en ucuz yolla aldığımız gibi kripto paramız en güvenli ve ucuz borsalardan birinde. Dolayısıyla eğer istersek çok ucuz şekilde trade yapabilir veya paramızı Türk Lirasına çevirebilir ve istediğimiz her an çekebiliriz.

Aklınıza takılan herşeyi yorum kısmında sorabilirsiniz. Elimden geldiğince hızlı bir şekilde cevaplamaya çalışacağım. Bol kazançlarınız olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir