Binance CoinMarketCap AMA (Bana İstediğini Sor) Özeti

18 Eylül 2020 Türkiye saati ile 20.00’da Binance, CoinMarketCap ile AMA düzenledi. AMA (Ask me Anything), bir diğer adıyla “Ne İstersen Sor” veya “Bana İstediğini Sor” etkinliği CoinMarketCap’ten Batuhan’ın katılımıyla 4 bölüm olarak gerçekleşti.

 

Bölüm 1:  CoinMarketCap Ekibinden Batuhan’a 4 soru sorduldu ve yanıtlarını alındı.

Soru 1: CoinMarketCap Nedir?

Batuhan: CoinMarketCap, hızla büyüyen kripto para alanında kripto varlıklar için dünyanın en çok başvurulan fiyat takip web sitesidir. Misyonu, kullanıcılarını kendi bilinçli sonuçlarını çıkarmak için tarafsız, yüksek kaliteli ve doğru bilgilerle güçlendirerek kriptoyu küresel olarak keşfedilebilir ve verimli hale getirmektir.

 

Soru 2: CoinMarketCap Earn (Kazan) Nedir?

Batuhan: CoinMarketCap Earn, kripto meraklılarının kripto projelerinde eğitim almak için tokenlarla ödüllendirildiği bir eğitim platformudur. CoinMarketCap Earn, CoinMarketCap kullanıcılarının eğitim videolarını izleyerek ve bu varlıkla ilgili sınavları tamamlayarak kripto para kazanmalarına olanak tanır. Şuradan: ( http://www.coinmarketcap.com/earn ) şu anda hangi kampanyaların geçerli olduğunu bulabilir ve buna göre token ödülleri kazanmak için bunlara katılabilirsiniz.

 

Soru 3: CoinMarketCap Earn’ün uzun vadeli vizyonu nedir?

Batuhan: Harika soru. CoinMarketCap Earn’ün uzun vadeli vizyonu, proje düzeyindeki bilgiler için bir referans noktası olmaktır. Eğitim videosu materyaline ek olarak; proje sayfalarını, kullanıcıların belirli projeler hakkında araştırma yaparken başvurabilecekleri daha derinlemesine verilerle zenginleştireceğiz. Ekip hakkında bilgi, tokenomik tasarım, teknoloji ve daha fazlasını bulacaksınız.

 

Soru 4: CoinMarketCap Earn’ü ne zaman kullanıma açtınız ve son zamanlarda başka hangi girişimleri başlattınız?

Batuhan: CoinMarketCap Earn Ağustos ortasında piyasaya sürüldü. Ayrıca, kullanıcıların tüm ilgili yield farming verilerini tek bir kullanıcı ara yüzünde görebilmelerini sağlayan yield farming sayfamızı (https://coinmarketcap.com/beta/yield-farming/) geçen hafta yayınladık. Hangi havuzların hangi çeşit protokollerde desteklendiğini ve bu havuzların günlük ve yıllık faiz getirilerinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Kripto fiyat değişimlerinde ne kadar para kaybedebileceğinizi hesaplamak için yield farming sayfamızda bir süreksiz kayıp (Impermanent Loss) hesaplayıcısı da bulabilirsiniz.

 

Bölüm 2: CoinMarketCap’ten Batuhan topluluğa 5 soru sordu. Google Form bağlantısı sohbete gönderildi. Bu form 2 dakika boyunca açık kaldı. Doğru cevaplar için toplamda 600$ değerinde $KAVA airdrop’u katılımcılar ile paylaşıldı.

 

S1: Hangi CoinMarketCap Kazanma kampanyaları halihazırda yayında?
MakerDAO ve Chainlink
Tellor ve Arweave
Bant Protokolü ve Kava
Bileşik ve Kyber Ağı

S2: CoinMarketCap Earn neyi başarmayı hedefliyor?
Kullanıcıları jetonlarla ödüllendirerek kripto varlıkları ve teknolojileri hakkında eğitin.
Verimli tarım protokollerinin ve bunlarla ilişkili APY rakamlarının bir listesini gösterin.
Derin teknoloji dalışları ve kripto ile ilgili her konuda temel kılavuzlar sağlayın.
Yukarıdakilerin hepsi.

S3: Bir kullanıcı CoinMarketCap Earn’de ne yapabilir?
Stabilcoin ödünç alın
Eğitim videolarını izleyin ve bir testi tamamlayın
Çeşitli kripto varlıkları hakkında fiyat bilgilerini bulun
Yukarıdakilerin hepsi

S4: CoinMarketCap Earn ne zaman piyasaya sürüldü?
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül

S5: CoinMarketCap ne zaman kuruldu?
2013
2015
2017
2018

 

Bölüm 3: Bu bölümde katılımcılar için sohbeti açtık, CoinMarketCap ekibine sorularınızı bu bölümde sorabildiniz.

 

Bu bölümde herkes CoinMarketCap temsilcisi Batuhan’a istediği soruları sordu.

 

Grup Sorusu: DeFi, mevcut blockchain alanındaki en sıcak konulardan biridir. CMC, DeFi hakkındaki fikrinizi bizimle paylaşabilir mi? DeFi’nin mevcut finansal sistemi yok edeceğini düşünüyor musunuz? DeFi endüstrisinde bir CMC yöntemi nedir?

 

Batuhan: Elbette bu benim kişisel görüşüm. DeFi hala deneysel. Ancak geçtiğimiz ayların, bu teknolojinin geçerli bir uygulaması olduğunu gösterdiğini düşünüyorum. Birleştirilebilir doğası benim en çok ilgimi çeken noktalardan biri; uygulamaların tümü, her türlü olasılığı yaratarak birbirleriyle açık bir şekilde etkileşime girebiliyor. Bu, kurumların çoğunlukla sabit kaldığı geleneksel finans dünyasından temel bir farktır. Buna bir örnek flash loan’lardır!

 

Grup Sorusu: CoinMarketCap’i her gün fiyat ve güncellemeleri kontrol etmek için kullanıyorum! Mobil uygulama ve madeni paralar gibi birçok özellik detaylı bilgi! Peki sırada ne var? CoinMarketCap’te sonraki hangi özelliği görebiliriz?

 

Batuhan: Merhaba İbrahim! Desteğin ve harika sorun için teşekkürler 🙂

 

Senin de fark etmiş olabileceğin gibi, şu anda bir kullanıcı arayüzü yenilemesi yapıyoruz. Umarım beğenirsin!

 

Ayrıca kullanıcılarımızı eğitmeye devam edeceğimiz Earn ve Alexandria’yı da hayata geçirdik. Alexandria, kripto ile ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz bir içerik platformudur: https://coinmarketcap.com/alexandria/                    

 

Her şeyin içgörülerine tek bir kullanıcı arayüzünden sahip olduğunuzdan emin olmak için portföy yönetimi paketimizi oluşturuyoruz.

 

Grup Sorusu: Her platform (borsalar, uygulamalar) kendi coin’lerini başlattı, Coinmarketcap’in bu konu için herhangi bir geleceği var mı? Herhangi bir coin çıkaracaklar mı? Evet ise hangi tür (Defi vb.)?

 

Batuhan: Böyle bir planımız yok ve başka şeylere odaklanıyoruz. Soru için teşekkürler!

 

Grup Sorusu: Kategorilerinizi sektörlere ayırmayı planlıyor musunuz? ör.> DeFi, NFT, Polkadot Ekosistemi

 

Batuhan: Harika soru! Evet, şu anda bir DeFi ve “depolama” kategorilerimiz var. Sabit coinlerin de ilginç olacağını düşünüyorum.

 

Piyasanın talebi olduğunu gördüğümüzde, buna göre belirli listeleri ekleyeceğiz. Filecoin lansmanıyla birlikte depolama ilginç hale geldi, bu nedenle depolama bölümünü ekledik.

 

Grup Sorusu: Ekibiniz CoinMarketCap’in önümüzdeki 5 yıl ve sonrasında en iyi platform olarak kalmasını ve rakiplerinizin önüne geçmesini nasıl sağlayacak?

 

Batuhan: İyi soru! Öncelikle sektörü hep birlikte büyütmemiz gerekiyor. Gerçek trafik çeken harika uygulamalar geliştiren daha fazla kişinin, geliştiricilerin, kurucuların alana katılmasına ihtiyacımız var. Pastayı birlikte büyütmemiz gerekiyor ve pastayı büyütürken hepimiz buna göre fayda sağlayacağız.

 

Buna ek olarak, CoinMarketCap’te son trendleri yakalamak için sürekli değişen koşullara hızlı bir şekilde uyum sağlayabileceklerini gösteren harika, azimli ve kripto konusunda pek bilgili bir ekibimiz var 🙂

 

Grup Sorusu: Kripto ile ilk tanışanlar için kaynak. Artık yeni CMC’ye teşvikli kazanç ve verim çiftçiliği gibi sektördeki son öne çıkan eğilimleri eklediğinize göre. Sektörün gelişimi ve talepleri doğrultusunda sürekli yeni bir güncelleme politikası uygulayacağınızı öngörebilir miyiz?

 

Batuhan: Evet! Topluluğumuzu dinliyor ve istedikleri gibi özellikler ekliyoruz. Bunun güzel bir örneği, topluluğumuz tarafından çok talep edilen yield farming sayfamızdır, bu yüzden dinledik ve istediklerini yaptık.

 

Grup Sorusu: Video izlettirme fikri nasıl ortaya çıktı

 

Batuhan: Kullanıcılarımızı eğitmek için görsel içerik kullanımı harika bir yoldur!

 

Grup Sorusu: coinmarketcap’a tasarım güncellemesi gelecek mi?

 

Batuhan: Evet! Şu anda yeni kullanıcı ara yüzümüzü kullanıma sunuyoruz. Bu, uzun zamandır topluluğumuz tarafından çok talep edilen bir yenilikti.

 

Bölüm 4: Bu bölümde de sizin için Twitter’da özel bir etkinliğimiz oldu, 250$’lık bir çekiliş havuzu paylaşıldı.

 

Siz değerli takipçilerimizin katılımıyla muhteşem bir AMA etkinliği gerçkeltirdik. 1000$ KAVA ödül havuzunu sizlerle paylaştık. Telegram grubumuza https://t.me/BinanceTurkish adresinden katılabilirsiniz.

 

CoinMarketCap’ı aşağıdaki sosyal medya bağlantılarından takip edebilirsiniz.

 

  • Websitesi: www.coinmarketcap.com/earn
  • Telegram Topluluk Grubu: https://t.me/CoinMarketCap
  • Telegram Duyuru Kanalı: https://t.me/coinmarketcapannouncements
  • Twitter: https://twitter.com/CoinMarketCap 
  • Reddit: https://www.reddit.com/r/CoinMarketCap/ 
  • LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/coinmarketcap/ 
  • Facebook: https://www.facebook.com/CoinMarketCap/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir