Avukatlar Ne Kadar Kazanır?

Okuma Süresi: 2 dakika

Avukatların Maaşı Nedir? 2019-2020 Özel sektör ve kamu’da çalışmanın yanı sıra deneyimli ve tanınmış bir avukatın maaşları çok farklı olabileceği gibi bu seçeneklerin dışında kendi bürosunu açmış bir avukatın da kazandığı ücret değişebilecektir. Dolayısıyla ortalam üzerinden gidecek olursak kamuda işe yeni başlamış bir avukat asgari ücretin 1.5 katı civarı maaş almaktadır.

Oldukça zorlu şartlarda ve kalın kalın kitapları ezber niteliğinde hafızada tutması gereken ve bunu mütemadiyen gerçekleştirmesi gereken avukatların özel sektörde ise çok farklı sayılmaz. Zira malesef şartlar bahane edilerek üstü kapalı bir şekilde elinize geçecek net tutar asgari ücretin bile çok altında olmasının yanı sıra haftasonu ve özellikle Cumartesi günlerinde de çalışmanız istenebilmektedir.

Avukatların Maaşları Staj döneminde kağıt üstünde asgari ücret civarında olup mesleğe yeni başlayanlar için 500 dolar civarındadır. Ancak deneyimle birlikte maaş katlanarak artabilmektedir. Örneğin Avukatlık mesleğini 10 yıldır yapan biri için 2000 dolar civarında maaş alınabilmektedir.

Genel olarak bir avukat adayı staj döneminden sonra 3-5 yıllık bir özel sektör veya kamu çalışmasından sonra çalıştığı yıllar boyunca bu konuda bir çevre edinerek kendi bürosunu açmaktadır.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yapılan yorumlar
0 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
1 Yorum yazarları
Sümeyye Nur Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sümeyye Nur
Ziyaretçi
Sümeyye Nur

Avukatlar emeklerinin karşılığını kendileri belirler. Aslında avukatların en çok müzdarip olduğu durumların başında işlerine verilen özverinin değerinin tam olarak bilinmemesi de kaynaklanıyor. Bunun için öncelikle avukatlığın önemli bir meslek olduğunu ve yapılan hismetin oldukça kıymetli olduğunu avukatların kendilerinin bilmesi gerekiyor. Aslında hemen her işte buna benzer bir yaklaşım vardır. Eğer kendi verdiğiniz emeğe değer vermezseniz başkasından değer vermesini hiç beklemeyin.

Para’nın isteneceği bir zaman da var tabiki. müvekkil adayları ile oluşan diyaloğun iyi bir şekilde devam etmesi gerekir. Yani tanışmadan başlayıp sonraki sürece kadar bir denge politikası oluşturmak gerekiyor. Eğer birşeyi bedava gibi sunarsan sana gelip bunun neden bedava olduğunu asla sormaz hatta bunu hakkı olarak bile görebilirler.