Avukatlar Ne Kadar Kazanır?

Avukatların Maaşı Nedir? 2019-2020 Özel sektör ve kamu’da çalışmanın yanı sıra deneyimli ve tanınmış bir avukatın maaşları çok farklı olabileceği gibi bu seçeneklerin dışında kendi bürosunu açmış bir avukatın da kazandığı ücret değişebilecektir. Dolayısıyla ortalam üzerinden gidecek olursak kamuda işe yeni başlamış bir avukat asgari ücretin 1.5 katı civarı maaş almaktadır.

Oldukça zorlu şartlarda ve kalın kalın kitapları ezber niteliğinde hafızada tutması gereken ve bunu mütemadiyen gerçekleştirmesi gereken avukatların özel sektörde ise çok farklı sayılmaz. Zira malesef şartlar bahane edilerek üstü kapalı bir şekilde elinize geçecek net tutar asgari ücretin bile çok altında olmasının yanı sıra haftasonu ve özellikle Cumartesi günlerinde de çalışmanız istenebilmektedir.

Avukatların Maaşları Staj döneminde kağıt üstünde asgari ücret civarında olup mesleğe yeni başlayanlar için 500 dolar civarındadır. Ancak deneyimle birlikte maaş katlanarak artabilmektedir. Örneğin Avukatlık mesleğini 10 yıldır yapan biri için 2000 dolar civarında maaş alınabilmektedir.

Genel olarak bir avukat adayı staj döneminden sonra 3-5 yıllık bir özel sektör veya kamu çalışmasından sonra çalıştığı yıllar boyunca bu konuda bir çevre edinerek kendi bürosunu açmaktadır.

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

Yorum Yap