50 Güzellik YouTube Video Fikirleri

Hiç bir video fikri için sıkışıp kaldınız mı? Bundan sonra ne çekeceğinizden emin olmadığınız zamanlarda geri gelebileceğiniz bir video fikir bankası ister misiniz? Sorun değil! 50 adet güzel YouTube video fikri listesini derledim, böylece hiçbir zaman fikirler için sıkışıp kalmazsınız.

İlham eksikliğinin sizi sürekli engellemesine izin vermeyin. Tekrar tekrar bu blog’a geri dönün veya bu fikirleri daha sonra başvurmak üzere video fikir bankanıza ekleyin. Şayet eğer benim yazdıklarımın dışında fikirleriniz varsa benim de öğrenmem için buraya yorum olarak yazın.

Öğretici Videolar

Öğretici videolar söz konusu olduğunda malesef sınırlı kaynağa sahip oluyorsunuz. Ancak aslında her görünüm veya makyaj için bir öğretici video fırsatı var.

1. Eczane Makyajı: Eczane makyajı, ortak ‘eczanelerde’ veya marketlerde toplu olarak satılan güzellik markalarını ifade eder. Her şeyden biraz satarlar; deodorant, şampuan, bulaşık sabunu, banyo havlusu ve tabii ki makyaj satın alabilirsiniz.

2. Kostüm Dersleri: Bununla ilgili çok fazla video yok ve açıkçası oldukça fazla rağbet göreceğini bildiğim için listedeki ilk sıralarda yer alıyor. Eğer kostüm ile ilgili video çekip tutmamış video varsa gösterin bana.

3. Düğün Makyajı: En çok yayınlanan video konularından birisi. Düğün makyajı konusunda içerik bulmak için zorlanmayacağınıza eminim. Sırf bu konsept ile kanal açanlar var.

4. Yeni Başlayanlar İçin Makyaj: Hemen her konuda olduğu gibi yeni başlayanları es geçmemek lazım. Konu makyaj ise yeni başlayanlar ve öğrenme eğiliminde olanlar için oldukça faydalı olacaktır.

5. “Makyaj Yok” Öğreticisi: Yok gibi makyaj’ı duymuşsunuzdur. Doğal görünümlü makyaj özellikle son zamanlarda oldukça rağbet gören kategori.

6. Gündelik Makyaj: Yapması kolay ve gündelik yapılan makyaj videoları.

7. Tarih Boyunca Makyaj: Yalnızca günümüz değil, eski tarihlerden ilham alınarak yapılan makyajlar ve hatta bir nebze durumu abartarak gelecekte yapılası makyaj türlerine değinebileceğimiz konu bütünü.

8. Kontür ve Aydınlatma Nasıl Yapılır, Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır gibi…: Her kategorideki yapılan aramalara cevap verebilmek için sorulara cevap verebilecek nitelikte konular açmak harika olacaktır.

9. Ünlü Makyajları: Bazı kişiler tarif etmek yerine direk olarak bir örnek vermeyi daha kolay bulurlar. Bunun için bir ünlünün yapmış olduğu makyajı ve fotoğrafını baz alarak onun ismini kullanmak maksadıysa makyaj konusu gayet tutarlı olacaktır.

10. Okulun ilk günü makyajı: Okulda ilk gün önemlidir ve tabiki bunun araması oldukça fazla yapılıyor.

11. Tatil Makyajı: Tatilde yapılması çok kolay makyaj videoları hiç ummadığınız kadar ilgi çekecektir. Bu tür videoları özellikle yaz aylarında yapmanızı öneririm.

12. En İyi Güzellik: Herkesin bu yıl veya bu sezon en iyi güzellik makyaj ürünleri bilmesini sağlayın.

13. Seyahat Makyajı: Hedef kitlenize seyahat makyaj çantanızın neye benzediğinin bir özetini verin.

14. Favori Makyaj: Geçtiğimiz ay herkese favorilerinizi (makyaj, cilt bakımı ve genel favorileri) bildirme alışkanlığı edinin.

15. Benimle Hazır Olun: Benimle hazırlanın videolar, size güzellik videosu yapma ve sadece izleyicilerinizle sohbet etme ve onları hayatınızla ilgili güncelleme fırsatı sunar.

16. Lisede Makyajımı Nasıl Yaptım? İzleyicilerinize o gün için bir gülücük verin. Onlara geçmiş yıllarınızda bir fotoğrafınızı gösterin ve herkesin görmesi için bakışı yeniden yapın. Bu tür videolar ile birlikte kitlenizi daha diri tutacak ve onlarla etkileşime girme kaysayısını artıracaksınız.

17. İhtiyaç Duyulan Abla Olun: Her genç kızın ihtiyaç duyacağı türden konuşmalar yapın. Onlara neyi nasıl yapacağınıza dair ipuçları verin.

18. Eski Makyaj Videolarına Tepki Verme: YouTube’da bir süredir bulundun mu? Kendinize iyi bir ipucu verin ve eski videolarınızı izleyicilerinizle tekrar izleyin.

19. Çocuk Makyaj Ürünleri Kullanın: Üstelik sadece çocuk makyaj ürünleri ile tam bir makyaj yapın. Elbette komik olacak ancak ilgi çekici bir video olacak.

Tüm Durumlar İçin Güzellik Videoları

20. Makyajın Gücü: Herkese, yaptıklarınızı neden yaptığınızı gösterin. Makyajı, yüzünüzün yarısına yapın ve makyajın gücünü görmelerini sağlayın.

21. Çevrenden Konuşmalar Getir: Erkek arkadaşın ya da baban videolarınla ​​dalga mı geçiyor (ne biliyorlar?), Bundan en iyi şekilde yararlanmalarını sağla ve makyaj rutinin üzerinde konuşmalarına izin ver. Ortaya çok komik ve ilgi çekici şeyler çıkacak.

22. 3 Dakika Makyaj Yarışması: Afet veya hoş bir sürpriz? Tüm makyajınızı 3 dakikadan daha az bir sürede yapmaya çalışarak izleyicilerinize neler yaptığınızı gösterin.

23. Ayna Yok Makyajı Yarışması: Bunu gözlerim kapalıyken bile yaparım diyen var mı? Hadi bakalım ayna yokken neler yapabiliyorsun?

24. __________ Makyajımı Seçti: Arkadaşınızın, erkek arkadaşınızın veya babanızın yüzünüze yapmak zorunda olduğunuz makyajı seçmesine izin verin.

25. Mağazada Makyaj Yapın: Tabi bunun için herşeye rağmen mağazadan izin alın ve bir mağazada tam bir makyaj yapmaya çalışın. (Olabildiğince boş saatleri seçmeniz faydalı olacaktır)

26. Yarım Yüz ile Karşılaştırma Yapın: Mesela yarım yüzünüzü her yerde bulabileceğiniz ucuz makyaj malzemeleri ile ve diğer yarısını da kaliteli bir marka ile makyaj yapın.

27. Makyaj Limiti: Limitli bir para ile (Mesela 150 TL) tam bir majyaj için ihtiyacınız olan herşeyi satın alıp birileriyle rekabet edin. İlla rekabet değil kendi başınıza da yapabilirsiniz. Ürün fiyatlarını belirterek veya video içinde satın alarak olayı ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

28. Makyajın Test Edilmesi: İlk izlenimler izleyicileriniz için son derece yararlı olabilir. Dilerseniz makyaj yapmış birilerini test edin dilerseniz sizi test etmelerini isteyin. Bu son derece eğlenceli olacak.

29. Makyaj Yorumları: Her gün binlerce insan makyaj incelemesi arıyor. İnsanlara istediklerini verin, ürünleri inceleyin ve onlara gerçekte nasıl olduklarını söyleyin.

30. Makyajda Yeni Ürünler: Yeni ürünler almayı veya araştırmayı sever misiniz? İzleyicilerinize en iyi ve en kötü yeni ürünler hakkında bilgi verin.

31. Kullanılmış Ürünler: Daha önce kullanmış olduğunuz ürünleri sırasıyla ve kısa kısa neler düşündüğünüzü belirtecek videolar yapın.

32. Zorlu Challenge’lar Yapın: Youtube ve benzeri platformlarda challenge’lar oldukça ilgi görüyor. Bu durum makyajda da aynı. Bu yüzden zorlu challenge videoları çekin.

33. Makyaj Paketi: Alışverişe çıkmak için harika bir bahane. Satın almak zorunda hissettiğin şeyleri izleyicilerinle paylaş.

34. Bir Markanın Tüm Ürünleri: Eğer gerçekten bir makyaj bağımlısıysanız tek bir marka kullanarak tam bir yüz makyajı yapabilirsiniz. Üstelik bu tür videolarda bu markayı neden sevdiğiniz hakkında konuşmak için harika bir fırsat olacaktır.

35. Gündelik Makyaj Çantamdakiler: Bir kızın çantası size bir insan hakkında çok şey söyleyebilir. İzleyicilerinizi içeri alın ve neye maruz kaldığınızı onlara gösterin.

36. Sabah ve Gece Rutinleri: Her sabah ya da gece neler yaptığınıza dair biraz fikir verin.

37. Cilt Bakımı Rutini: İzleyicilerinize hangi cilt bakımını kullandığınızı ve sevdiğinizi gösterin.

38. En İyi Marka / Her Ürün: İzleyicilerinize bir markadan ne alacağınızı ve ne almayacağınızı bilmelerini sağlayın.

Videoları Etiketle

Kolay, eğlenceli ve hızlı – etiketli videolar yalnızca popüler olmakla kalmaz, diğer YouTuber’lar ile de kolaj yapmanın harika bir yoludur.

39. Ride or Die Makeup Etiketi:
40. YouTube Bana Satın Aldı:
41. ___ Makyajım Yapar: Popüler birisini seçmeye çalışın. Belki bu konuda hayranlarınız size öneri verir.
42. Kullanılan Suistimal Edilen Makyaj Etiketi: Hey Millet! Bugünün videosunda kullanılmış ve kötüye kullanılan tüm makyaj ürünlerimi paylaşıyorum.
43. Bu Veya Şu Etiketi: Karşılaştırma her zaman ilgi çeker.
44. 7 Güzellik Etiketinin Ölümcül Günahları: s

 • En ucuz güzellik ürününüz nedir? En pahalı olan nedir?
 • Hangi güzellik ürünlerinde sevgi / nefret ilişkiniz var?
 • En lezzetli güzellik ürünleriniz nelerdir?
 • Tembelliğinden dolayı hangi güzellik ürününü ihmal ediyorsun?
 • Hangi güzellik ürünü size en fazla özgüven verir?
 • Karşı cinste en çekici özellikleri neler buluyorsunuz?
 • Hediye olarak en çok hangi ürünleri almak istersiniz?

45. Tercihin Ne Olur Etiketi:

 • Tüm maskaralarınızı, göz kapaklarınızı, rujlarınızı ve dudak parlatıcılarını mı yoksa tüm paletlerinizi ve göz farılarınızı mı kaybetmeyi tercih edersiniz?
 • Tüm saçınızı kesmeyi mi yoksa bir daha kesmemeyi mi tercih edersiniz?
 • Mercan yanağını mı yoksa pembe yanağını mı tercih edersiniz?
 • Harcamak için 5000 TL Paran olsaydı, kıyafet mi yoksa makyaj mı tercih ederdiniz?
 • Ruju eyeliner olarak mı yoksa eyeliner’i ruj olarak mı tercih edersiniz?
 • Sadece MAC ‘dan mı yoksa Sephora’dan mı alışveriş yapmayı tercih edersin?
 • Hayatınızın geri kalanında sadece bir göz farı veya bir dudak rengi kullanma şansınız olsa hangisini tercih edersiniz?
 • Yaz aylarında kışlık giyim mi yoksa kış aylarında yazlık giyim mi tercih edersiniz?
 • Tüm yıl boyunca koyu renkli tırnakları mı yoksa parlak tırnakları mı tercih eder misiniz?
 • En sevdiğiniz dudak ürününü mü bırakmayı tercih edersin yoksa en sevdiğiniz göz ürününü bırakmayı mı tercih edersiniz?
 • Saçınızı sadece at kuyruğu yapmayı mı yoksa dağınık olmasını mı tercih edersiniz?
 • Tırnaklarınızı bir daha asla boyayammak mı yoksa asla dudak parlatıcısı kullanamamak mı?
 • Kaşlarınızı tıraş etmeyi ve hiç olmamasını mı yoksa günlük olarak keskinleştirmeyi mi tercih edersiniz?
 • Makyaj olmadan mı yoksa oje olmadan mı yaşamayı tercih edersiniz?

46. ​​En İyi 5: En iyinin en iyisini göster. En iyi 5 ürün, en iyi 5 rimel, en iyi 5 marka ürün olsun, yapılacak birçok video var.

47. Kendin Yap Güzellik Videoları: Onlara evde sahip olduklarınızla neler yapabileceğinizi gösterin, bir yüz maskesi veya ev yapımı dudak parlatıcısı olsun.

48. Yeni Çıkanlar: Hedef kitlenize önümüzdeki ay neler çıkacağını, neyi dört gözle beklediğinizi ve istek listelerine koyacaklarını bildirin.

49. Posta Açma: Fan postaları mı alıyorsunuz? Hedef kitleniz, ne aldığınızı bilmekle ilgilenebilir.

50. Günlük Vlog: İzleyicilerinize, günlük yaşamınızla ilgili vlog yaparak biraz fikir verin.

Umarım bunlar yardımcı olmuştur ve size birkaç yeni güzellik YouTube video fikri sunmuştur.

Başka herhangi bir güzellik videosu fikri düşünebiliyor musunuz? Okur arkadaşlarına yardım et ve aşağıdaki yorumları bize bildir. Bu web sitesinde editör olarak; Youtube hakkında, makyaj bilgileri, ilham veren konular üzerine çalışmalar yapacağım. Eğer konuya istediğiniz şeyleri yazarsanız, bu birdahaki makalem için beni teşvik edecektir ve size olabildiğince çabuk cevap vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir