Dolar (USD) Destek ve Direnç Noktaları

Okuma Süresi: 1 dakika

USD destek ve direnç noktaları aşağıdaki gibidir. Pivot noktaları, destek ve direnç noktaları belirleme konusunda makalemiz ayrıca yayınlanacaktır. Dolar destek noktası, Dolar pivot noktası ve Dolar direnç noktası bilgileri bilgilendirmek amaçlıdır.

S1
S2
S3
Pivot
R1
R2
R3

Yukarıda görüldüğü üzere S3,S2 ve S1 destek noktaları olup Pivot ise Pivot noktasını belirtmektedir. R1,R2 ve R3 direnç noktalarını simgelemektedir.


Bilgilendirme: YAKINDA USD/EUR dahil olmak üzere Amerikan Doları’nın diğer para birimlerince pivot noktaları destek ve direnç noktaları bilgileri yayınlanacaktır. Sayfayı takip edebilirsiniz.

Risk Feragatnamesi: ParaKazan.com.tr üzerinde bulunan, piyasa haberleri, analizler, işlem sinyalleri dahil olmak üzere bu web sitesinde bulunan bilgilere dayanarak ortaya çıkan kayıp veya hasarlardan sorumlu tutulamaz. Bu web sitesinde yer alan veriler gerçek zamanlı olmayabilir ve analizler yazarın görüşleridir ve ParaKazan veya çalışanlarının önerilerini temsil etmemektedir. Dolar veya döviz ticaretinde veya başka herhangi bir finansal enstrümana yatırım yapmaya karar vermeden önce yatırım hedeflerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice göz önünde bulundurmalısınız. İncelemekte olduğumuz tüm brokerlar hakkında size değerli bilgiler sunmak için çok çalışıyoruz. Tüm verilerimizin güncel olmasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yaparken, bilgilerimizi doğrudan piyasa verileri ile doğrulamanızı öneririz.

parakazan

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Yapılan yorumlar
0 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En ateşli yorum dizisi
7 Yorum yazarları
MekanikosYamaçFıratFerhat ŞirinAli Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mekanikos
Ziyaretçi
Mekanikos

Hocam merhaba. Dolar destek ve direnç noktaları üzerine yazınızı okudum. Pek anlamadım diyebilirim. Sizin ön görünüz nedir? Dolarda önümüzdeki aylarda ne olur?

Yamaç
Ziyaretçi
Yamaç

Herkes doların seçimden sonra patlayacağını söylüyor ama genelde de bu tarz söylemlerin tam tersi olabiliyor. Ülke ekonomisinin ne halde olduğunu bence seçimden sonra görmüş olacağız. Piyasa rakamları son açıklanan büyüme verileri dahil ekonomik göstergelerle örtüşmüyor. Şu anki seyir fakedir. bunun düzeltmesi mutlaka olacaktır. bu durumda ekrandaki rakamları tegayyül etmek çok zor olacaktır. bekliyelim görelim diyorum. ytd

Fırat
Ziyaretçi
Fırat

Dolarda çok büyük bir patlama bekliyorum. Seçim öncesi diye Merkez Bankası sürekli olarak müdahale ediyor ama bu da bir yere kadar devam edecek. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur demekten başka bir şey elimizden gelmiyor.

Ferhat Şirin
Ziyaretçi
Ferhat Şirin

Merhaba hocam yazınız gayet anlaşılır öncelikle teşekkür ediyorum. Gelelim dolar konusuna dolarda ki son 1,5 yıldaki hareketler gerçekten olağan dışı en azından bana göre öyle, doların 1, 2 ay önce bir gecede 6,5 tl bandını görmesi ise normal kurdaki direnç algımı yok ediyor. Yani hesaplanan ile realite tutarsızlaşıyor. Normal seyirde ideal beklenen 5.40 – 5.50 arasında seyretse de açıkçası dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.

Ali
Ziyaretçi
Ali

Hayatımda hiç dolardan da anlamadım, euro dan da veya dövizden de anlamadım. Ama içimdeki his bunlardan biraz anlasaydım sanki hayatta daha iyi yerlerde olurdum diyor.

trian
Ziyaretçi
trian

Dolar TL kuru 5,3730-39,27 seviyelerinde kaldıkça fiyat artşı yönünde bir davranış sergilemesi çok daha olağan gibi. Pozitif bir beklentinin oluşmasına daha çok olanak sağlıyor bu gidişat. Dolayısıyla çıkışın 5,40 seviyelerine kadar uzanması muhtemel olacaktır.

Kısa vadeli bakıldığında USDTRY ‘ye yönelik 5,3540 – 5,4015 seviyeleri önem arz ediyor. Şu anda bölge üzerinde pozitif bir görünüm mevcut. 5.40 sonrası yazdığım gibi 5.39.5.38 lik hafif geri çekilmeyi yaşıyoruz bunu daha önce dile getirmiştim. Sonra tekrar yukarı dönecek 5.40 ve ..5.44 teknik çalışıyor. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir kesinlikle. Yalnızca teknik çalışmalarımın tezahürüdür.

ismaildemirofficial
Ziyaretçi
ismaildemirofficial

Grafiğin eklenmesi harika olmuş. Ayrıca USD/TRY Destek ve Direnç noktalarını canlı olarak gösteren başka bir yer görmemiştim. Derinlik ve pivot bölgesi’nin dışında destek noktası 1,2,3 ‘ün yanı sıra direnç noktası 1,2,3 olarak gösterilmesi harika.

DolarTL USDTRY Yorumu olarak söylemek istediğim şey şu sıra özellikle dolara yatırım yapılması güncel olarak bugünün tarihi itibariyle oldukça önemli zira seçimlerin yaklaştığı şu süreçte önemli bir bekleyiş var ve ben %10 civarı bir yükseliş bekliyorum.

trackback

[…] kazanacağınızı olabildiğince detaylarıyla madde madde açıklamaya çalışacağım. Bu arada Dolar Destek ve Direnç Noktaları sayfasını da ziyaret […]