Binance Liquid Swap Nasıl Çalışır?

Binance Liquid Swap ile havuzlardaki tokenleri anında takas etmek ve ödüller kazanmak mümkündür.

Aslında, Binance Liquid Swap düşük komisyonlara ve düşük spreadlere sahiptir ve kullanıcıların bir piyasa yapıcısı olmak için havuza kolayca coin eklemesine ve havuzlama için faiz ve işlem ücretlerinden bir pay almasına olanak tanır.

Swaplar, özellikle büyük işlemler için fiyatların daha istikrarlı olması ve ücretlerin daha düşük olması nedeniyle, sabit paralar için özellikle yararlıdır.

Binance Liquid Swap, bir likidite havuzuna dayanır: her havuzda iki token vardır ve bu iki tokenin nispi miktarı fiyatı belirler. Havuzda jetonlar olduğu sürece takaslar gerçekleşebilir.

Kulağa karmaşık gelse de aslında oldukça basit, çünkü her şey Binance tarafından yapılıyor: kullanıcıların yalnızca likidite sağlaması veya diğer kullanıcıların da coinleri havuzlarında değiştirmesi gerekiyor.

Ayrıca Binance, likidite sağlarken havuzda gerçekleşen işlemler için ödül ve komisyon payı öder.

 

Binance Liquid Swap Kılavuzu

Binance Liquid Swap sayfasında “Özet” , “Takas” , “My Portion” ve “Takas geçmişi” adında 4 sekme bulunur. Eğer Liquid swap’da likit sağlayarak para kazanmak istiyorsak “Özet” kısmında işlem gerçekleştireceğiz.

Burada yer alan arama kısmında istediğimiz paritede işlem gerçekleştirmek için arama kısmında arama yapabiliriz.

Altta bulunan paritelerden direkt seçim de yapabiliriz. Ayrıca paritelerin yanında bulunan toplam getiri gibi bilgileri de inceleyebiliriz. Bunun yanı sıra Paritelerin en sağ kısmında bulunan “Likidite” bağlantısından, ilgili pariteye likidite aktarabiliriz.

Likit yatırmak istediğimiz paritedeki “Likidite” seçeneğine tıkladıktan sonra bir likid sayfası ile karşılaşırız. Örneğin aşağıdaki fotoğraftaki ekranda görüldüğü üzere ben “BUSD/USDT” paritesini seçtim.

Bu örnekte “Tutar” kısmında 100 BUSD yatırmayı seçtiğimde otomatik olarak piyasaki likidite ve talebe göre bir USDT oranı gösterdi. Bu oran, benim örneğimde 53.66 civarı. Çünkü ben “Tutar” kısmının üstünde bulunan “0 Komisyon” seçeneğinde paritedeki yalnızca 1 coin değil 2 coin’den birdek eklemeyi seçtim (Siz bu seçeneği değiştirerek ilgili paritedeki tek bir coini de seçebilirsiniz)

Eğer 2 paritede birden yatırım yapacaksak, paritedeki her 2 coinden de yeterli bakiyemiz bulunması gerekiyor.

Ardından “Likidite Ekleyin” butonuna tıklayabilmek için öncelikle bu botunun üstünde bulunan kullanım koşulları seçeneğini onaylamanız gerekecektir.

 

Yatırmış olduğunuz bakiyelerin kontrolünü sağlamak için “My Portion” sekmesine tıklıyoruz ve burada önümüzde 3 seçenek bulunuyor. “Ekle” “Ödülleri Al” ve “Kaldır

Ekle bölümünden aynı pariteye tekrar likit ekleme işlemi gerçekleştirebiliriz.

Ödülleri Al seçeneğinden hali hazırda kazanmış olduğumuz ödülleri cüzdana çekebiliriz.

Kaldır seçeneğinden de, istediğimiz kadar bakiyeyi (İstersek hepsini) havuzdan çekebilir ve Spot cüzdanımıza aktarabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir