Litecoin Nasıl Alınır? Litecoin Nedir? LTC Teknik Bilgi ve İnceleme

Litecoin Hakkında Bilgi

Litecoin merkeziyetsiz olarak 2011 yılında kurulmuş açık kaynaklı kriptopara birimidir. Litecoin ile ödemeleriniz görece hızlı olacaktır. Litecoin ile yapılmış olan tüm transferler herkes tarafından görülebilir. Örneğin; https://live.blockcypher.com/ltc/ adresinden geçmiş tüm transferleri görebilirsiniz.

Litecoin Nasıl Alınır?

Litecoin hemen hemen tüm kriptopara borsalarında bulunmaktadır. Ancak uzmanların da ortak görüşüne göre güvenirliliği daha fazla olan bir borsa ile almanız daha sağlıklı olacaktır.

Adım Adım Litecoin Satın Alma

1- İlk olarak bir Türk borsasına kayıt olmanız gerekecektir. btcturk.com veya paribu.com
2- Kayıt sonrası size verilen hesap numarasına para yatırmanız gerekiyor.
3- Türk borsasında bu para ile Litecoin satın alabilirsiniz.
4- Dilerseniz sonraki işlemleriniz için Binance‘a da kayıt olup burada düşük komisyon ve düşük kur ile işlem yapabilirsiniz.

Litecoin (LTC) Nedir?

Birim değeri LTC olanLitecoin’in içerisindeki transferler şeffaf bir sistem ile kayıt edilmektedir. Hızlı ve güvenilir olması, ilk kriptoparalardan biri olması ve güven sarsıcı bir hareket olmaması sebebiyle tercih sebebi olmaktadır. Hatta halk ağzıyla Bitcoin altınsa Litecoin gümüş yakıştırması yapılmıştır.

Litecoin İncelemesi

Tedavülde toplam 84 milyon adet Litecoin olacaktır. Dolayısıyla enflasyon nedeniyle değer kaybı yaşamayacaktır. Ancak her kriptopara gibi bullish piyasa şartlarında ani çıkma refleksi gösterdiği gibi bearish piyasa şartlarında da ani düşüş refleksi gösterebilecektir. Örneğin: Litecoin’in oluşturucusu Charlie Lee herhangi bir spekülasyona maruz kalınmaması adına elindeki tüm Litecoin’leri satmıştı. Esasında bu durum uzun vadede, tek elde yüksek miktarda Litecoin olmaması adına iyi bir haber olsa da piyasada kısa vadede ve fazla arz’dan dolayı ve eş zamanlı olarak piyasanın bearish olması sebebiyle büyük bir düşüş yaşamıştı ancak sonrasında tekrar stabil haline geri döndü.

Litecoin Hakkında Teknik Bilgi:

Litecoin blok zincir’de yeni bir blok oluşturulma süresi 2,5 dakika civarıdır. Bitcoin’den farklı olarak SHA-2 algoritması yerine scrypt algotitması kullanılmıştır. Litecoin, Bitcoin kod çatalı olarak ortaya çıkmıştır.

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

Litecoin Nasıl Alınır? Litecoin Nedir? LTC Teknik Bilgi ve İnceleme” için 2 yorum

 • 11 Mart 2019 tarihinde, saat 01:27
  Permalink

  Bir ara Litecoin’den iyi para kaldırmıştım. Bakalım şu an yine takipteyim. Kendimce bir dip noktası belirledim ve o rakamlara geldiğinde alım yapmayı düşünüyorum. Yıl sonuna doğru kripto paraların tekrar çıkış yapacağını düşünüyorum.

  Yanıtla
  • 11 Mart 2019 tarihinde, saat 15:27
   Permalink

   Bitcoin bazlı baktığımızdan Litecoin’in fiyatı 0,007 BTC fiyatından, 0,014’e yani 2 katına kadar geldi malesef. Bu nedenle dip noktası rakamları beklemek için önümüzde baya zaman olacak gibi gözüküyor. ETF kararı ya da bambaşka vesileyle bir çıkış illaki olacak bu her an olabilir hiç belli olmaz ancak eğer bir zaman dilimi belirlemek gerekirse ben 2020 son çeyreği diye düşünüyorum.

   Yanıtla

Yorum Yap