İnternette Ne Satabilirim? (En Çok Satılan Ürünler)

internette en çok ne alınıyor? Instagramda en çok satılan ürünler neler? Internetten ne satışı yapabilirim? tüm bunların cevabını vereceğim bu konuyu çok dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyorum. Vereceğim bazı taktikler ile internetten rahatlıkla satış yapabilir ve bu sayede hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu konudasınız çünkü internetten birşeyler satmak istiyorsunuz ancak bu işe başlamadan önce bir ön araştırma yapma ihtiyacı hissettiniz. Çokta iyi yaptınız zira hangi iş olursa olsun bu işe girmeden önce o iş ilgili bir ön araştırma yapmak başarı olasılığını artıracaktır, diğer yandan internette satış yapmanız için bilgileriniz tecrübeleriniz hatta bu iş için sarfedebileceğiniz çaba katsayısı da satmanız gereken ürün grubunu da etkileyecek birşeydir. Örneğin internetten en çok kitap satılıyor ancak kitap satışı yaparak para kazanmanız oldukça zor. Neden? Çünkü internette kitap satışını çok iyi yapan belirli başlı firmalar var. Dolayısıyla bu işe çok profesyonel ve ciddi bir sermaye ile girmiş olmanız gerekiyor. Merak etmeyin herşeye rağmen internette en çok satılan ürünler konusunda bir liste hazırlayacağım ancak bunun dışında çok profesyonel bir girişim göstermeden satabileceğiniz ve kazanç sağlayabileceğiniz ürün grupları için de bir liste hazırlayacağım.

O halde şimdi sırasıyla internette en çok satılan ürünler, instagramda ne satılır? ve internette ne satışı yapabilirim konusunda liste yapıp bu listeyi inceleyelim.

İnernette En Çok Satılan Ürünler

1- Kitap
2- Çiçek
3- Gıda
4- Giyim
5- Elektronik
6- Ayakkabı
7- Sağlık Güzellik, Kozmetik
8- Video Oyunları
9- Oyuncaklar
10- Ofis Malzemeleri

İnternette en çok satılan ürünlere göz gezdirdiğimizde, ürün grupları kategorisel olarak ele alındığı için buradan çıkaracağımız sonuçları ele alalım. Kitap ve Çiçek satışları hatta buna Gıda’yı da ekleyecek olursa aslında profesyonel olarak giriş yapılması ve büyük sermayeler dökerek tutunulabileceği konusunda sanırım hemfikiriz. Ancak bu bizi yanıltmasın zira bunların satışları o kadar fazla kar marjı olan ürünler de değil zaten. Yani kitap, çiçek veya gıda satışından tabiki para kazanılır fakat kar marjları düşük olduğundan çok fazla satış yapılması gereken ürünler. Dolayısıyla bu kategorileri büyük firmaların kapatması sizi üzmesin. Diğer yandan bu kategorilerde bile dikey bir satış ile internette satış yapmak mümkün. Mesela genel olarak kitap satışı değil de yalnızca çocuk zihin geliştirici ile ilgili bir projenin reklamını yapmak daha da kolay.

İnternette Ne Satışı Yapabilirim?

En çok satışı yapılan ürünleri bir kenara bıraktık. Peki internetten ne satıcaz? Bunun için tek tek gideceğim ve herşeyin satışı için belirli bir açıklama yapacağım, diğer yandan internetten satış konusunu instagramda satabileceğiniz ürünler olarak ayrı bir kategoride listelemiş olacağım. Konuyu ve sitemizi takip ederseniz o konuya da ulaşabilirsiniz.

1- İnternette Kadın Giyim Satışı Yapmak:

En çok satılan ürünlerden biri de kadın giyim ürünleridir. Etek, trençkot, bluz, şal, pantolon… Tabi böyle bir girişimde bulunurken tedarik edebileceğimiz yerleri de araştırmak gerekiyor. Satış yapacağım ürünleri nereden bulacağım konusunda zaten bunu olabildiğince detaylı anlatmaya çalışacağım. Kadın giyim satışı için bir web sitesi açabilirsiniz ve bu web sitesini sosyal ağ sayfalarıyla desteklemelisiniz. Web siteniz olacaksa eğer mobile uyumlu olmalı zira kullanıcıların %35 civarı mobil cihazlarıyla giriş yaparak alışveriş yapıyorlar.

2- İnternette Telefon Satışı Yapmak:

Cep telefonu satmak için illaki bir web sitesine sahip olmak zorunda değilsiniz. İnternette 2. el ürünlerin satışının yapıldığı bazı web siteleri var. Nedir onlar? letgo, gardrops, dolap, sahibinden, zebramo, modacruz… Tabi bu saydıklarımın içerisinde yalnızca giyim satışı yapılanlar da var ancak geneli 2. el herşeyin satışının yapıldığı uygulamalar. Bu uygulamalarda bir kullanıcı adı oluşturup piyasa şartlarına göre uygun fiyatlı gördüğünüz ve temiz cep telefonlarını satın alıp, ardından çok güzel fotoğraflarını çekerek ve satın aldığıız fiyattan biraz daha fazlasına, ilgi çekici bir ilan ile koyabilirsiniz.

3- İnternetten El Yapımı Ürünler Satmak:

El yapımı ürünlerin satışında ekstra bazı avantajlar var. Mesela büyük firmalar hatta mağazalar el yapımı ürünlerin satışında biraz zorlanırlar. El yapımı ürünlerin birçoğu da aslında fabrikasyon olur. (Yani alel acele bir sürü ürün) Bunun dışında internet kullanıcıları için el yapımı ürünleri satan biri olarak gözükerek rağbet görebilirsiniz. Düşünsenize mesela el yapımı bir tepsi veya iğne işi bir el yapımı düşünün. Bunu bir sosyal ağ vesilesiyle yapıyorsunuz. Yaptığınız şeyler başkalarının yaptığı şeylerden gözle görülür derece de farklı şeylerse ve emeğiniz söz konusuysa muhtemelen takip edip ürünleri incelemesi bile keyifli olacaktır. Hedef kitleyi kolayca çekebileceğiniz el yapımı ürünlerinin satışını yapmak için çok ince bir ipucu vereceğim. El yapımı ürünlerinizi nasıl yapıldığını insanlara göstermeniz satışlarınızı kesinlikle azaltmayacağı gibi bilakis daha büyük bir kitleye sahip olmanızı ve daha fazla satış yapmanıza olanak tanır. Bu arada çok önemli bir tavsiye vermeliyim: El yapımı bir ürünü kişiye özel yapıyorsanız ücreti peşin almanız sağlıklı olacaktır.

4- İnternetten İç Giyim Satmak:

Çamaşır, iç giyim, fantezi ürünler ve bu grubun kapsadığı herşey. İnsanlar alışveriş yaparken özellikle bazı ürünleri fiziki olarak almaktan çekinebilir. Aslında çekinme fiilini iyi anlayın, kalkıp denemesi, ürünlerin hepsine bakması, renk v.s derken fiziki olarak bazı ürünleri almak çok daha zorludur. Hele bir erkeğin bu tür hediyeler almak için mağazaya girdiğini düşünün, işi çok daha zor olacaktır. Dolayısıyla iç giyim sektörü internette çok önemli bir konuma sahip. Yapmanız gereken şey temin edebileceğiniz ürünleri ve bunların fotoğraflarını düzgün bir şekilde koymak -ki fotoğrafları her ürünün paketinde olacaktır. Eğer yoksa bile temin ettiğiniz yerde ürün fotoğrafının da bulunmasını özellikle isteyin, çünkü internette özellikle de iç giyim satışında fotoğraf herşeydir. Mesela bir sosyal ağda ürünleri fotoğraflrını, açıklamalarını (beden, renk) ve fiyatını yazdığınız ve günden güne paylaşımlar yaptığınız bir instagram sayfası oluşturdunuz diyelim. Bu sayfada kullanıcılara güven de vermelisiniz. Mesela paketleme içi gözükmeyecek şekilde kargolandığını belirtmeniz faydalı olacaktır.

5- İnternetten Bebek Ürünleri Satmak:

Hiç kuşkusuz internette özellikle de son zamanlarda yeni nesil annelerin en çok alışveriş yaptığı yerler internet alışveriş siteleri ve sosyal ağlar vesilesiyle oluyor. Bunu değerlendirmek için ise iç giyimde olduğu gibi güzel fotoğraflar ve detaylı açıklamalar yaparak mümkün olabilir. Tabi, ürün temin edeceğiniz yerde ürün devamlılığı olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu listeyi uzatabiliriz, masaj aleti, güneş gözlüğü, tişört, 3d yazıcı, mobilya, bisiklet, parfüm, kozmetik ve daha birçok şeyi internette satabilirsiniz fakat her ürünün kendi zorlukları olduğunu ve satış yapmaya başlamadan önce piyasa araştırması ve özellikle rakiplerin analizini çok iyi yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

 

Satacağım Ürünleri Nasıl Bulacağım?

Satış yapabielceğiniz ürünler, yani ürünleri temin edeceğiniz yerler bulunduğunuz şehrin üretim merkezleri ve toptan satış merkezlerine çok yakın yerlerdir. Siz eğer toptan alım yapacak sermayeye sahipseniz, yani eğer serili satın alabilecekseniz direk olarak toptancılardan almanız daha avantajlı olacaktır ancak eğer sattıkça almayı düşünüyorsanız piyasa merkezlerinde toptancılara yakın olan ancak toptan fiyatlarından biraz daha yüksek fiyatlara perakende olarak alabileceğiniz yerleri göreceksiniz. Tabi her şehirde farklı olacağı için ben isim isim firma firma bunları belirleyemem her ürün için bu yüzden böyle bir ipucuyla satış yapabileceğiniz ürünleri araştırabilirsiniz.

Hatta internetten araştırın fakat şöyle bir kurnazlık yapabilirsiniz. İnternetten alacağınız ürün ile ilgili toptan araştırma yapıp adres temini edin ve o adres etrafında mutlaka bu tip ürünlerin perakende satışı yapıldığını ve hatta toptan satış yapılan ürünün benzerleri ve daha farklı çeşitlerinin de satışını yapan farklı mağazaları da inceleyebilir ve fiyat analizi yapabilir hatta internette satışa uygun olup olmayacağını bile gözlemleyebilirsiniz.

Satın alıp satacağınız ürünleri tek tek yani perakende olarak alıp satmayı düşünüyorsanız kendinizin bir internet satıcısı olduğunuzu belirterek düşük fiyattan almak istediğinizi belirtin. Böyle yaparsanız size tek seferlik gelen müşteri gibi değil birçok sefer gelecek müşteri gözüyle bakacakları için muhtemelen size daha uygun fiyat vereceklerdir. Ayrıca satın alım yaptığınız her yerden hatta fiyat aldığınız her yerden mutlaka kartvizit ve o kartvizitin arkasına, temin ettiğiniz veya etmeyi düşündüğünüz ürünlerin fiyatlarını da yazın.

Kar marjı yüksek ürünler nedir?

İnternette satış yapıyorsanız kar marjınız belirli bir eşiğin üstünde olması gerekiyor. Çünkü satış yaptığınızda birçok gideriniz de olacak. Bu yüzden mesela 20 TL altı kazandırabilecek ürünleri temin etmekten kaçınabilirsiniz. Eğer sürümden kazanacağınız ürünler satmıyorsanız, günde yüzlerce ürün kargolamayacaksanız 20 TL ve altı kazanç sağladığınız ürünler size zarar olarak bile geri dönebilir zira kargo ile gönderim yapacağınız ürünlerin geri gelme olasılıkları da var.

Gelelim kar marjı yüksek olabilecek ve internetten satmaya uygun ürün fikirlerine; Telefon, Fotoğraf Makinesi, mobilya, ayakkabı, giyim ürünleri, iç giyim, gözlük, parfüm, bisiklet.

Bu kategorideki yazı ile birlikte okunabilecek şu makaleleri de yazacağım; E-Ticaret Nasıl Yapılır? Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Kapıda Ödeme Kargo Nasıl Gönderilir? İnternetten Kredi Kartı ile Satış Nasıl Yapılır?

parakazan

Para Kazan web sitesi finans yazılımları sunan bir firma olup 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. 2017 yılında Para Kazan ismiyle yolumuza devam ediyor ve ücretsiz sunum hizmetleriyle kullanıcılarımızla bütünleşiyoruz.

İnternette Ne Satabilirim? (En Çok Satılan Ürünler)” için 6 yorum

 • 13 Mart 2019 tarihinde, saat 00:34
  Permalink

  İnternette Farmasi ürünleri satıyorum. Çok kazandırmasa da şükürler olsun ki ek bir gelir kapısı oldu benim için… Yapmayı düşünenler varsa kesinlikle tavsiye ediyorum. Hiç yoktan aile bütçesine katkı olur. Bunun için bir konu açmanızı şiddetle öneriyorum.

  Yanıtla
 • 13 Mart 2019 tarihinde, saat 09:10
  Permalink

  Geçtiğimiz yaz ayına kadar Çin’den ürün getirip satabiliyorduk, doların fırlaması ile o ticaretimiz de mahvoldu. Yerli ürünlerde de üretim maliyeti fazla olduğu için henüz birşey alıp satamıyoruz.

  Aslında iğneden başlayarak ev aletlerine kadar her şeyi satabilirsiniz, ancak yasadışı eşyalara değil

  Size iyi bir marj ve daha az baş ağrısı veren şeyleri satmaya çalışın, ürün seçimi ne satmanız gerektiği konusunda çok önemlidir.

  Bunun için google trendlerine göz atmanız gerekiyor,

  İnternetten Takı Satmak

  Takı satın almak için en pahalı ürünlerden biri olabilir. Bu nedenle, farklı pazarlara hitap edebilecek çok sayıda tip olmuştur. Satışlar zaman zaman zor olabilir ancak yalnızca bir satış bile sizi yüksek bir kar marjına çekebilir. Distribütör olmayı planlıyorsanız, mücevherleri indirimli olarak da satın alabilirsiniz.

  İnternetten Papyon Satmak

  Moda endüstrisi, sürekli gelişen trendler üzerinde büyür ve bu girişimciler için sürekli gelişen fırsatlar anlamına gelir. Erkeklerin papyonları toplumumuzda, özellikle de erkek moda vitrin rehberlerinde giderek daha popüler hale geldiğini gördüklerimizden biri. Ayrıca Türkiye’de yalnızca papyon satışına girmiş bir girişim bulunmuyor bu da sizi bu konuda lider yapabilir.

  İnternetten Müzik Satışı Yapmak

  Çevrimiçi müzik nasıl satabilirsiniz? Örneğin, diskler ve kasetler satabilir, vintage rekor etiketleri için gidebilir ya da bağımsız sanatçılarını ve diğer türleri kullanarak kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Müzik nerede olursanız olun iyi satar ve çevrimiçi satış yapmanın kolay olduğunu göreceksiniz.

  İnternetten Tüketici Elektroniği Satmak

  Teknolojinin gelişmeye devam ettiği ve her şeyin gittikçe daha da yoğunlaştığı dünyada yaşıyoruz, elektronik ürünleri çevrimiçi olması için iyi bir yol. Ayrıca, çoğu tüketici finansal olarak vergi almadığından, tüketici elektroniği edinmek zor değil. Elektronikle ilgili trendlerin farkındaysanız, kesinlikle iyi iş çıkarırsınız.

  İnternetten Sağlık ve Güzellik Ürünleri Satmak

  Sağlık ve Güzellik ürünleri sürekli talep görüyor. İnsanların kendileriyle ilgilenmeleri ve imajlarını geliştirmeleri için sürekli bir ihtiyaç olduğu için asla tükenmeyen ürünlerdir. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda marka ve ürün var. Amaçladığınız pazar için doğru ürünü ve markayı seçmek için araştırma yapmanız gerekebilir.

  İnternetten Bilgisayar Yazılımı Satmak

  Bilgisayar programları ve hatta mobil programlar bile bu çağda büyük ilgi görüyor. Yazılım fiyatları yüksek olmayabilir, ancak büyük pazarı düşünüyorsanız, kâr elde etmek için harika bir fırsattır.

  İnterntten Kitap Satmak

  Pek çok insan, kitap satışının çok zor olduğunu ilan ediyor olsa da, kitaplar özellikle online pazarda hala iyi satıyorlar. Bu dergi ve çizgi roman da dahil olmak üzere her türlü yazılı medya için geçerlidir. Hiçbir şey aslında okunacak öğenin olmasıyla karşılaştırılamaz. Dijital kitap veya e-kitap satma seçeneği de vardır.

  İnternetten Kadın Giyim Ürünleri Satmak

  Kadın Giyim, online olarak dünyada en çok satan ürünlerin başında yer alıyor. Bunu, kadınların giysilerini satmayı teşvik eden internet mağazaları sayısındaki artışla gözlemleyebilirsiniz. Kadınların modaya yatırım yaptıkları ve değer verdikleri erkeklerden daha fazla yatırım yaptığı için talep diğer giyim türlerine göre daha da yüksek.

  Yanıtla
 • 13 Mart 2019 tarihinde, saat 13:08
  Permalink

  İnternetten ne satabilirim? Liste olarak yazmış olduğun fikirler gerçekten harika. Bu liste işime yarayacak. internetten en çok satılacak ürünlerin yanı sıra satış açısından Türkiye şartlarında satılabilecek ürünler listesindeki özellikle iç giyim fikri hoşuma gitti. Ürün tedarik kısmı atlatılabilirse gerisinin gelebileceğini düşünüyorum tabi birde emek vererek hazırlanmış bir instagram sayfası gerekiyr.

  Yanıtla
 • 13 Mart 2019 tarihinde, saat 13:33
  Permalink

  Oyunculara yönelik satış yapan kişi sayısı aslında çok az bu konuda insanların yönelmesi gerektiğini düşünüyorum. O kadar çok oyun oynayan var fakat seçenek çok az. Hele ki kadın oyunculara yönelik hiçbirşey yok.

  Beyin Araştırma Enstitüsü’nün araştırmasına göre, internette satış listesi yani en çok satılan ürün grupları şu şekilde.

  1. Yazılım, Kitaplar, Müzik, Çiçekler, _ pazar payı ile %26 ve yıllık satışlar: 37.05 milyar dolar.
  2. Bilgisayar Donanımı, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri, pazar payı %16 ve yıllık satışlar: 22,8 milyar dolar.
  3. Giyim, Ayakkabı, Takı, Çarşaf / Ev Dekorasyonu pazar payı %13 ve yıllık satışlarda 26 milyar $
  4. Sağlık, Güzellik, Yiyecek ve İçecek: %8 pazar payı ve yıllık 11,4 milyar dolar satış
  5. Video Oyunları, Spor Malzemeleri: %7 pazar payı ve yıllık 9.975 milyar dolarlık satış
  6. Küçük Aletler, Mobilya, Araçlar, Bahçe Ekipmanları: %3 pazar payı ve yıllık 4.275 milyar dolarlık satış

  Bu araştırmada ayrıca, Kadın Giyim, Kitap ve Bilgisayar donanımı en çok satan ürünlerdir. Umarım cevabım size yardımcı olur.

  Yanıtla
 • 13 Mart 2019 tarihinde, saat 13:55
  Permalink

  İnternette çoğu şey satılabiliyor gerçekten , sanırım artık dükkanlar’ın kapanmaması için ,küçük esnafın hemen uyanması lazımki internet üzerinden satış yaparak zarara uğramamaları lazım diye düşünüyorum.

  Neredeyse her şeyi satabilirsiniz, bunlar maddi ürünler, ev yapımı ürünler, e-kitaplar, ayakkabı veya bazı hizmetler olabilir. İnternet çok çeşitli bir “yer” yani ne olacağı size kalmış.

  İlk başta, çevrimiçi tüketicilerin en çok ilgileneceği yeri bulmak için güçlü bir pazar araştırması yapın. Ardından rekabeti kontrol edin ve ürün veya hizmetlerin popülaritesinin sadece bir seferlik bir eğilim mi, yoksa pazar boyutunun mu gittiğini doğrulayın. genişletmek için yeni oyuncular için hala bir alan var.

  Ardından, ürünlerinizi satmak istediğiniz yöntemi düşünün. Kendi web sitenizi kurmalı mıyım (Ayrıca şunu bir e-ticaret sitesi yaparsanız avantajlarınızın ve dezavantajlarınızın neler olduğunu da bilmelisiniz) ya da belki bir pazar aracılığıyla bir şeyler satmaya çalışabilirsiniz

  Web sitenizde satış yapmak daha iyidir. Yeni başladığınızda, örneğin Weebly, WIX veya WordPress gibi sayfa oluşturuculardan birini kullanarak basit bir web sitesi yapabilirsiniz. Ürünlerinizi net açıklamalar ile ekleyin ve sitenizde gezinmeyi kolaylaştırın.

  Bir sonraki adım doğru ödeme çözümünü bulmak. Doğru ödeme ağ geçidini seçmek o kadar kolay değildir, bu nedenle yeni başlayanlar için ödemeleri dakikalar içinde uygulamanızı sağlayan basit bir araç kullanabilirsiniz.

  Bu araca Payzard adı verilir ve sürükle ve bırak yöntemiyle bir ödeme düğmesi eklemenizi sağlar. Hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda iyi çalışır ve Stripe, Braintree, SecurionPay vb. Gibi 100’den fazla ortak ödeme ağ geçidi üzerinden ödeme kabul etmenizi sağlar.

  Her şey kullanışlı bir sihirbaz içerisine yerleştirilmiştir, böylece bir düğme eklemek son derece basittir. Hangi ödeme çözümünü kullanacağınızı bilmiyorsanız, uygun olanı ülke seçicisi aracılığıyla bulabilirsiniz.

  Bu araç size doğrudan web siteniz üzerinden fiziksel ve dijital ürün, hizmet vb. Satış imkanı sunar. Ayrıca, analitik ve ödeme ayrıntılarınıza erişmenizi sağlar, bu nedenle büyük bir kolaylık sağlar.

  Ayrıca, Payzard% 100 ücretsizdir ve yalnızca seçilen ödeme ağ geçidi ücretini ödersiniz.

  Yanıtla
 • 19 Mart 2019 tarihinde, saat 23:52
  Permalink

  İnternet üzerinden satış yapılabilecek ürünler hayal gücünüzle sınırlı dense daha doğru olur bana kalırsa. Çünkü günümüzde hemen hemen aklınıza gelmeyen ürünler dahi internet üzerinden bir anda on binlerce satış rakamına kısa sürede ulaşabiliyor. Bunda herkesin artık rahatlıkla internete erişebiliyor olması da büyük bir rol oynuyor elbette. Farklı olmaya çalışırsanız, insanların dikkatini çekecek ve özgün bir fikir her türlü satacaktır.

  Yanıtla

Yorum Yap