Facebook Sayfa ile Nasıl Para Kazanılır?

Okuma Süresi: 7 dakika

Bu yazıda, bir Facebook hayran sayfasını kullanarak para kazanmak için bazı yapılabilir yöntemler paylaşacağım.

Aslında, birkaç yıldır birkaç sayfa yönetiyorum. Ve bu sayfaları kullanarak farklı yöntemler uygulayarak para kazanıyorum.

Bir Facebook sayfasını büyütmek ve para kazanmak eğlenceli görünüyor ancak yönetmek, içerik göndermek ve para kazanma yollarını bulmak için çok çalışmak gerekiyor. Aslında daha önce facebook ile para kazanma yolları içeriğini işlemiştik. Ancak şimdi Facebook sayfalar ile para kazanabileceğiniz yöntemlere yoğunlaşacağız.

Daha fazla uzatmadan başlayalım:

1. SATIŞ ORTAKLIĞI

Sayfanız belirli bir konuyla ilgiliyse, konuyla veya nişle ilgili bir ortaklık programı olabilir.

Tek yapmanız gereken sayfanızla ilgili ortaklık programını bulmak için hızlı bir google araması yapmak.

Google’da “kategoriniz + satış ortaklığı” olarak arama yapın, sayfanız için bir çok ortak program bulacaksınız. Ancak eğer bulamadıysanız endişe etmenize gerek yok. Sizin için birkaç farklı opsiyon olabilir. Mesela yabancı satış ortaklığı yapabilecek web siteleri ya da nişinizden biraz daha farklı ancak mümkün mertebe çok aykırı olmayacak (yani kitlenizin olabildiğince ilgilenebileceği) satış ortaklığı kategorilerine de bakabilirsiniz.

Kaliteli bir ürün bulun ve ürünle ilgili her şeyi öğrenin.

Ürünün kalitesinden emin olduğunuzda, ürünleri hayranlarınıza önerebilirsiniz.

İyi bir ürün önerdiğinizde, yararlı bulursanız insanlar satın alır.

Ortaklık programı size bir takip linki verecek ve hayranlarınız linkinizi kullanarak ürünleri satın aldığında bir komisyon alacaksınız.

Profesyonel ipucu: Kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için, basit bir web sitesi oluşturabilir ve ürün hakkında dürüst bir inceleme yapabilir ve ürünü tavsiye ederken ortaklık linkinizi ekleyebilirsiniz.

O zaman makale sayfanıza makale bağlantısını gönderebilir ve web sitenize trafik gönderebilirsiniz.

İnsanlar bir ürün satın almadan önce tüm yorumları okumak ister. Yani, bu size ortaklık kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için yardımcı olacaktır.

Satış ortaklığı pazarlaması, Facebook sayfanızdan para kazanmanın en kolay yollarından biridir. Ancak henüz satış ortaklığı deneyiminiz hiç olmadıysa biraz alışmanız gerekebilir.

2. FACEBOOK SAYFASINDA ÜRÜN SATMA

Satış ortaklığı size başkalarının ürünlerini satmanız için bir komisyon verirken, kendi ürünlerinizi satmak size daha fazla para kazandıracaktır.

Kendi ürününüzü satabilir ve kazancınızın tamamının tadını çıkarabilirsiniz.

Kendi ürününüzü kendiniz yapmak sonra satmak göz korkutucu bir iş haline gelebilir.

O zaman sana söyleyeyim:

Kendi ürününüzü satmak hiç olmadığı kadar kolaylaştı. İstiyorsanız instagram’a şöyle bir göz atın; her yer satış profili ile dolmaya başladı. Ancak şimdi instagramdan geri dönün ve Facebook’a odaklanın.

Neden Instagram dururken Facebook’a odaklanalım.

Esasında burada kalkıp Instagramı karalayarak Facebook propagandası yapmıyorum. Hatta instagram’dan para kazanma taktikleri konusunu işlemiştik isteyen okuyabilir. Ancak bir pasta düşünün. Bu pastadan bir dilim alacaksınız… Fakat o pasta kaç dilime bölünürse size düşen parça o kadar küçük olacak!

Okyanusta küçük balık olacağıma küçük bir gölde balina olmayı tercih ederim.

Bu söylediklerimden herşeyi anlamış olduğunuzu varsaıyorum ve Instagram ile uğraşıyor veya uğraşacak olsanız bile Facebook pazarını da düşünmeniz gerektiğinizi anlamışsınızdır.

Üstelik facebook’un kendine göre çok farklı avantajları var Workplace gibi… veya bir paylaşımda link kullanabilmek gibi. Bu arada kendi ürününüz yoksa ne satmanız gerektiği konusunda instagramda ne satılır? konusundan fikir alabilirsiniz.

3. FACEBOOK FAN SAYFASI + WEB SİTESİ

Hemen hemen her Facebook sayfası web sitesine trafik göndererek para kazanıyor.

Ayrıca Facebook sayfanızdan da aynısını yapabilir ve iyi para kazanabilirsiniz.

İşte nasıl yapılacağı:

Bir alan adı ve hosting almak için Hostgator veya Bluehost gibi bir yeri ziyaret edin, ardından hızlıca wordpress kurun.

Eğer blog konusunda bir fikriniz yoksa blog yazarak para kazanma konusunu inceleyebilirsiniz.

Blogunuzu ayarlamayı tamamladıktan sonra blogunuza trend veya eğlendirici içerikler yazmanız gerekir.

Ardından, blogunuza Google Adsense veya diğer reklam ağları aracılığıyla reklamlar ekleyebilirsiniz.

Reklamlardan para kazanmak için web sitenizi ziyaret eden insanlara ihtiyacınız var. Trafik almak için Facebook hayran sayfanızı kullanacaksınız.

Her gün Facebook sayfanızda 2 – 3 bağlantı paylaşıp, para kazanmaya başlayacaksınız.

Bu yöntem, bir Facebook hayran sayfasından para kazanma yolunda en sevdiğim yöntemlerden biri.

Sıcak ve modaya uygun haberler yayınladığınızda, “Yazınız Facebook’ta yayınlanacak”.

Bu yöntemi kullanarak çok para kazanabilirsiniz, sadece tutarlı kalmalısınız.

Bir Test sitesi ve siteye trafik gönderdiğim ve para kazandığım Facebook sayfalarını satıyorum.

Site, doğru bir şekilde yönetilirse, gittikçe daha yüksek bir değere sahip olacaktır.

Bakın ben burada yalnızca hit gönermekten bahsetmiyorum. Eğer istikrarlı devam ederseniz blog web siteniz arama motorları açısından da daha değerli olacak.

Yani aslında facebook sayfanız web sitenizin ateşleyici gücü olacak. Dilerseniz blog web sitenizi büyüttükten sonra reklam ile kazancın yanında bu blog web sitenizi de satabilirsiniz.

4. FACEBOOK SAYFANIZI SATIN

Facebook sayfalarını almak / satmak için çok fazla pazar var. Sayfanız önemli bir niş içindeyse ve potansiyel erişime sahipse, o zaman iyi bir fiyat alabilirsiniz.

Facebook sayfaları açan ve bunu iş olarak satan bazı insanları bile tanıyorum. Zaten webmaster forumlarında buna siz de şahit olursunuz.

Çok sayıda fan sayfası içeren bir web sitesi bulabilirsiniz, ancak hiçbirini kullanmadım. Bu yüzden onları önermiyorum.

Grubun yöneticisini aracı olarak kullanarak hayran sayfanızı satabileceğiniz Facebook’ta bazı gruplar da var.

Lütfen dolandırıcılıktan kaçınmak için anlaşma yaparken dikkatli olun.

SONUÇ

Bunlar, Facebook fan sayfalarınızdan para kazanma yöntemlerinden yalnızca birkaçı, sayfalarınızdan para kazanma konusunda yaratıcı olmanız gerekir.

Bu yöntemleri denemeye devam edin ve sizin için işe yarayan bir uygulamaya geçin.

Sadece onlara para göndermelerini sağlamak yerine hayranlarınıza daima değer verin. İyi içerikler ve reklamlar arasında denge kurun zira iyi bir gelir elde etmek uzun vadeli bir yolculuktur.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya yorum bırakın çünkü yorumlar benim için çok önemli ve söz veriyorum en kısa sürede size cevap vereceğim.

Sümeyye Nur

Sümeyye Nur

Sosyal ağlar; Instagram, Facebook, Pinterest, Youtube konularında eğitimler aldım. Marketing ve PR üzerine birçok çalışmada yer aldım. Ayrıca aktif olarak fotoğrafçılık yapıyorum. Genellikle düğün ve nişan fotoğrafçılığı yaptım ancak bunun dışında kişisel fotoğrafçılıklar ve doğum fotoğrafçılığı da yaptım. İnternet aleminde sosyal ağlar'daki bilgilerimle fotoğrafçılığımı geliştirdim ve bunun yanı sıra domain alım satım konusundaki merakım ile birlikte web işlerine de yöneldim. Aslında web sitesi yapmaktan ziyade yalnızca domain alım ve satım amacıyla amatör anlamda kendimi geliştirmeye çalışsam da çoğu işimde bu araştırmalarımın katkısını gördüm.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir